57 let po tvrdé zkoušce s mimozemským tvorem je Ellen Ripleyová v hyperspánku zachráněna dálkovým záchranným týmem. Dojde dokonce k vyšetřování, při kterém ji chtějí obvinit ze zničení tvora, o kterého vysoce postavení vojenští pohlaváři stáli. Nakonec je osvobozena, je jí ale nabídnuta účast na jiné výpravě: na planetě, odkud vetřelec pocházel, mezitím vznikla kolonie s lidskými obyvateli. Ti se nyní odmlčeli a chystá se mise složená z vojáků námořní pěchoty, kteří mají na planetu sestoupit a vyšetřit, co se tam stalo. Ripleyová se svými znalostmi nebezpečného tvora by se v ní uplatnila. Ta se rozhodne takto skončit s nočními můrami a nepříjemnými vzpomínkami na monstrum – vetřelce a s nabídkou souhlasí. Znovu se tedy ocitá na nehostinné planetě, kde nacházejí kolonii opuštěnou. Jediný, koho najdou, je malá vystrašená holčička. Brzy zjistí, že všichni obyvatelé se stali oběťmi vetřelce – ne však jednoho. Vetřelci se poněkud rozmnožili a planeta je jimi zcela obsazena… (TV Prima)

unclejack

Nemám skúsenosť s prvým Votrelcom a to bola pri sledovaní dvojky fatálna chyba. Mojim druhým prešľapom bol fakt, že dovtedy som videl len jedného Terminátora a síce Deň zúčtovania. Výsledkom toho bola nepripravenosť na to, čo príde - že záležitosti ako vykreslenie postáv, alebo vybudovanie nejakých základov v scenári pre udalosti, ktoré mali prísť jednoducho absentujú a nahradila ich vynikajúca akcia. Neberte to tak, že by scenár bol zlý - zvlášť v oblasti dialógov je na viac ako slušnej úrovni. Lenže väčšinu miesta jednoducho dostali akčné scény, ktoré treba mať v krvi. A v tomto ohľade by som bol po Terminátorovi už patrične poučený. Tým, že som nevidel originál Votrelca sa mi zasa z postavy Sigourney Weaver vytratila akákoľvek zaujímavosť a fakt, že drtivá väčšina postáv bola podobne fádna tomu nijako nenapomáhal a skôr ma uviedol do pomykova. Zatiaľ sú Votrelci pre mňa priemerný akčňák, hoci so slušným scenárom a parádnou akciou. Armosféra, emócie, herecké výkony - nula, nič. Každopádne hodlám Votrelcov zhliadnuť ešte raz a prehodnotiť primerné tri hviezdy. ()

johnnie78

Kultovní akční sci-fi, kde vetřelčí sliz kape z každého rohu té hnusné planety. Nejlepší hláška: "Vasquezová, už si tě někdy někdo spletl s chlapem?" "Ne, a tebe?" ()

Drobek7

Druhé díly ve valné většině případů bývají propadákem, ale zde to ani náhodou neplatí. Je tu ovšem jedna velká změna. Zatímco v první Alienovi jste se báli o každého člena posádky, zde se naopak nemůžete dočkat, až všichni ti otravní mariňáci poznají z blízka Alienovi čelisti. ()

Dacsus

Do najmenších detailov premyslený scifáč (u Camerona typické), o čom svedčí aj až maniakálne vypracovaný Colonial Marines Technical Manual - s podobnými vecami sa človek stretne hádam už len v súvislosti so sériou Star Trek (k Star Wars povychádzali podobné zošity, ovšem to sa nedá zrovnávať). Čo je práve u Camerona zaujímavé, má filmy prepracované až tak, že poniektorí môžu práve pre túto skutočnosť v nich nachádzať rôzne "logické chyby" len pre to, že sa nedokážu hlbšie zamyslieť nad danými faktami. Zacitujem napr. kúsok z komentáru od Jack_F. "....a že nesrovnalostí, absurdit je tam taky až moc. Například (SPOILER) když chce Ripleyová vyhodit alienskou královnu do vesmíru, tak je zajímavé, že ta holčina nemá problém udržet sebe a i tunovou královnu přichycenou za její kotník. Jen jsem si tak uvědomil, že se dneska nadává na filmy, ale staré klasiky nebyly o nic lepší a vychytanější." Ak by sa chlapčisko nad daným faktom zamyslel trošku hlbšie, možno by mu docvaklo že alien queen by tú tonu vážila možno dakde na zemi, ale už nie niekde kde neexistuje aspoň znateľnejšia gravitácia - teda okrem tej, ktorá bola v danej scéne generovaná na lodi. No, ale na podobné nezmysly zo strany diváka (najmä od takých, ktorí nie sú schopní preniesť sa naplno do daného prostredia, poprípade vôbec nad podobnými "prkotinami" nepremýšľajú) si človek časom zvykne, a v konečnom dôsledku dokážu pobaviť... ()

Kozlowski8

Ripleyová, která jediná přežila boj s vesmírným vetřelcem, je po mnoha letech nalezena záchrannou lodí a sotva se rozkouká, vydává se do boje s vetřelci znovu. Tentokrát na již lidmi obydlené planetě a se skupinou speciálně vycvičených vojáků...I když pod taktovkou jiného režiséra, pokračuje vše ve stejném duchu jako "jednička". Cameron udržel vysoko nastavenou laťku Ridleyho Scotta. 90%. ()

Ace.A.T.L.

Opravdu pěknej počin. Má to grády, má to rychlost, je to přeplněný akcí. Jednička měla svoje kouzlo novinky, ale dvojka přinesla ještě něco víc. Za mě rozhodně 5* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

Gregor_Samsa

Vlastně jsem to reálně viděl poprvé až teď, necelých třicet let po premiéře. Velké plátno tomu filmu sluší. Na to, že to je osmdesátkové a mohlo by to tedy být lehce akčně hloupé a hláškově patetické, to není zlé. Naopak. Je to dobré. Velmi dobré. Profesionálně budované od začátku do konce, Cameron je profík. Graduje to pozvolna a postupně, ale nenudí. Ty monstra jsou fakt dokonalá. Sevřený zadek, i když člověk ví dopředu, že to dobře dopadne. Slizouni jsou fakt hnus a ta jejich máma nejvíc! [80%; 2015-09-18 Premiere Cinemas Hostivař]. ()

Raylo

Pro mě osobně nejlepší počin z Vetřelčí ságy. Cameron nám přinesl naprosto špičkový, dnes již kultovní sci-fi akční horor, který kombinuje to nejlepší ze všech žánrů. Filmu se podařilo navázat na vynikající atmosféru prvního dílu, pevně uchopit a vylepšit stávající koncept a obohatit ho o celou řadu vlastních a originálních nápadů. Vetřelec teď totiž není jeden, ale je jich celá vesmírná kolonie, zatímco roli přeživších si tentokrát nestřihne posádka, ale po zuby ozbrojení vesmírní mariňáci. Jak nám však již na začátku film rychle připomene, jsou to stále Vetřelci, kdo tu má navrch, a tak se z elitní jednotky vojáků stane lovná zvěř, v čele se Sigourney Weaver, která opět zazářila jako neohrožená Ripleyová a ukázala nám, že i hlavní ženské postavy mají v těchto filmech místo. Herecké obsazení je naprosto bezchybné, atmosféra by se dala krájet, zvuky a hudba skvělé a Vetřelci jsou stále sexy a doslova k sežrání. Takhle má vypadat pořádný akční horor. ()

Vlasek

Spolu s Terminátorem nejlepší scifi/akční film všech dob. Zdařilejší než první Vetřelec, který je ale také výborný. Technická stránka je dokonalá. Nechápu, jak se v té době podařilo takhle realisticky natočit tak obtížné scény. ()

buchannon

Možná ještě lepší než jednička. Napětí zůstalo a navíc akce vrchovatě. Klasický sci-fi akční film i díky chlapáckým řečem v posádce. Nezapomenu na scénu, kde Ripleyová hrozí královně zabitím jejich potomků. Ale takových scén je tam víc... Mám kolekci originál i director's cut a náležitě jsem si ji vychutnal. ()

Salvator

Zlo má od začátku už zcela konkrétní tvář a řada situací "něco" připomíná, přesto dvojka v ničem nezaostává. ()

HellsAngel

Zmena v názve z Alien na Aliens jasne demonštruje spôsob, akým je tento diel tvorcovsky uchopený. Cameron to preniesol na ihrisko, kde kraľuje on - tzn. depresívny sci-fi horror pretvoril na atmosférickú akčnú jazdu, pevne sa držiacu hollywoodskych blockbusterových mantinelov. Niekomu inému by sa to možno rozpadlo pod rukami, no James to ukočíroval bravúrne a neostáva nič iné, ako mu zatlieskať. Šľape to ako švajčiarske hodinky! ()

alexwill

Méně geniální, více stupidní díl, nicméně stále dobrý film. Cameron má jiný styl, je akčnější, méně hororový a celkově dost velkolepý. Určitě nekazí sérii. ()

rotator

Tu je už vidieť iná réžia, s množstvom akcií a prepracovanejšími detailami (nie všetkými), ale aj so stratou napätia, kde sa posádka doberá americkými kecami a film tak stráca na vážnosti. Za to ale Weaverová to zachránila svojim výkonom v postave, ktorá je ochotná pre záchranu ... V celku je to výborný film, s trochu iným žánrom, ako jednotka. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

Pamatujete si, jak se v roce 2012 vyklubaly ze dvou sequelů Avatara tři? James Cameron tehdy zvednul nejedno divácké obočí, no a teď se mu to povedlo znovu. Jeho vystoupení na CinemaConu totiž… (více)

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015

U 20th Century Fox nedávno zrušili dva velké filmy. Nejdřív se škrtly plány na Fantastickou čtyřku 2, protože jednička bolestivě neuspěla, a záhy jsme přišli o pátého Vetřelce. Ten je údajně jen… (více)