Rivalové

• USA Challengers (více)

Ve filmu Rivalové od vizionářského režiséra Luca Guadagnina hraje Zendaya roli Tashi Duncanové, bývalé tenisové šampionky, která se stala trenérkou, jež se neštítí své hry na kurtu ani mimo něj. Manželství se šampionem, který je těsně na konci své kariéry (Mike Faist), Tashiina strategie na manželovo vykoupení nabere překvapivý směr, když se musí postavit vymydlenému Patrickovi (Josh O'Connor) - svému bývalému nejlepšímu příteli a Tashiině bývalému příteli. Jak se jejich minulost a přítomnost střetávají a napětí stoupá, Tashi se musí sama sebe ptát, co bude stát vítězství. (Vertical Entertainment)

orangee

Zendayu obecně moc nemusím, o to více mě překvapilo její ztvárnění v této roli. Poprvé v ní konečně spatřuji vcelku vyzrálou herečku, která ve filmu není jen "ta kráska do počtu", ale ženu plnou pocitů a tváří, co se pere s vlastním handicapem, který jí ukončí kariéru. Film plný především manipulace a zrady, děj hnaný kupředu sportovní i milostnou rivalitou, jež občas hraničí s pěknou vychčůraností. Každopádně jako vhled do tenisového odvětví naprostá paráda, A velmi zajímavě pojmutý milostný trojúhelník mezi učesaným panáčkem a chudým potrhancem, jež do poslední chvíle nevíte, jak skončí. Komu co dojde dřív? Kdo se na koho vyprdne? Mrkněte a sami zadanděte... ()

Mrsina

Co si z tohohle filmu odnesnu zapsané v paměti je převážně neuvěřitelně ohavný a otravný soundtrack, který je tím nejhorším, jaký jsem kdy v životě slyšel. Nevím, zda tohle byl cílovitý záměr nebo šlo jen o nevydařený experiment. Příběhově to není taky žádná hitparáda, ale na druhou stranu to bylo solidně zahrané a finále bylo taky poněkud svým způsobem napínajicí s docela překvapivým vyvrcholením. Pochvala patří taky maskérům a těm několika fajn kamerovým nápadům. ()

Bogrant

Dvojhodinový tenisový zápas rozdelený do viacerých, na prvý pohľad rozháranych setov, v ktorých sa kulminuje množstvo zákernosti, závisti a vnútorného rozkolu v rámci výborne napísaných a zahraných postavách, hoci sympatizovať tu nie je s kým, ale vďaka rýchlej práci strihu a štylizácii tempa sa na to díva so záujmom a očakavaním záverečného, neortodoxného matchu. ()

SpiderBoy

Fenomenální, jedno z největších překvapení roku. Zendaya zde předvádí ten nejlepší výkon, ukázalo se, že nemusí být po boku Toma Hollanda, aby zazářila. Velmi mě bavily ty retrospektivní scény, byl to dost kreativní a zajímavý koncept. Taky ta "rivalita" mezi dvěma bývalými přáteli byla k nezaplacení a to finále....prostě pecka. K tomu všemu to ještě skvěle dokreslovala úžasná hudba, která ke každé scéně sedla naprosto perfektně. Určitě si tento zážitek někdy zopakuji. 10/10 ()

RustinParr

Príbeh je tak jednoduchý no za to tak dobre spracovaný, a ja som bol zaujatý každým jedným dialógom alebo scénkou. Challengers je film o rivalite dvoch priateľov ktorých vzťah zničí jedno jediné dievča. Prvá vec ktorá ma zaujala asi najviac je rozprávanie deja, počas jedného tenisového zápasu sa príbeh rozdeľuje na minulosť a deň pred turnajom. V týchto úsekoch sa pomaly ale  postupne dozvedáme prečo sa vlastne z najlepších kamarátov stali rivali a spoznávame detaily, či už väčšie alebo menšie. Prvá vec ktorú musím vychváliť je casting ktorý viedli hlavne Mike Faist, Josh O´Connor a ,dnešnou mládežou obľúbená, Zendaya, sa podľa mňa podaril a herci hrajú priam úžasne. Jedným z plusov je určite aj kamera ktorá prekrásne zachytáva hlavne turnaj no ba aj obyčajné scény a osvietenie ktoré bolo pohlcujúce. Je neuveriteľné aká uveriteľná je rivalita medzi Artom a Patrickom a ten skladačkový príbeh tomu iba napomáha. Záver je plný napätia a ja som nežmurkol ani na sekundu, jednoducho aj napriek stopáži si film udržuje svoje tempo a diváka nebude nudiť ničím. Asi ako jediné negatívum filmu je hrozne veľa slow-motion záberov ktoré väčšinou len kazia tú atmosféru ktorá bola krok po kroku vybudovaná. Hudba je tiež vec ktorú musím pochváliť hlavne vďaka tomu ako v niektorých scénach vyniká a dokopy ide aj s úžasnými dialógmi ktoré taktiež diváka udržia na mieste. Celkovo sa jedná o svieži film ktorý vás upúta hlavne podareným a dobre spracovaným konfliktom medzi postavami. HODNOTENIE: 8/10 ()

Kajschmentke

Úžasný film, který sice postrádá geniální námět, ale nadchne mistrovským scénářem, úžasným soundtrackem, skvělým střihem, samozřejmě výbornou režií a v neposlední řadě i parádními hereckými výkony. Nebylo jednoduché přijmout lyriku vyprávění, které se může ze začátku zdát trochu chaotické a trochu moc intimní, až trapné, ale jak jsem se přes to přenesl, všechno začalo krásně zapadat a já jsem si užil bezchybně vytvořené dílo. Poselství filmu je jednoduché a divák ho dlouho před koncem prohlédne, ovšem to ničemu nevadí, jelikož vývoj je poutavý až do konce a přestože člověk tak nějak ví, co se stane, na napětí to nic neubírá. Po prvním shlédnutí mám z filmu skvělý pocit a nebojím se ho označit za první dobrý film od Poor Things a jeden z nejlepších tohoto roku. ()

Renegade217

Za mě všech pět. Do poslední minuty sem váhal, jestli na to mám teda jít. Trochu sem se bál, jestli nebude ve filmu až zbytečně moc zbytečných explicitně sexuálních scén, jak mi přijde, že poslední dobou občas bývá. Navíc Zendaya. Nesleduju moc filmů s aktuálníma Hollywoodskejma hvězdama. Nakonec sem šel a udělal sem dobře. Vlastně všechno v tom filmu mi přišlo tak akorát. Všechno mělo dějový opodstatnění a nic nějak na sílu nevyčnívalo. Z postav sem vlastně nadšenej. Líbily se mi všechny charaktery a u každýho z nich si dokážu odvodit souvislosti v chování. Většinou. A ani mi Tashi nepřišla jako nějak extrémně vypočítavá mrcha. Rozuměl sem jí. To mám rád. Tenisový scény originální, kamera a střih svěží, hudba seděla perfektně. Pod povrchem se navíc daly vysledovat tři samostatný příběhy. Nečekaně civilní překvapení v moderním hávu. ()

LukasTravnik odpad!

Alespoň mohl někdo hercům ukázat, jak se drží raketa, ale i když upustím od toho, že tenis hraju od čtyř let a jsem trenér, tak jsem zaražený, jak nesmyslný příběh tohle mělo. Nakonec to byla kombinace bolesti ze sledování rádobi tenisových záběrů s místy prázdnými dialogy postav, kde chvíli přehrávali a chvíli zase vedli naprosto nepředstavitelné dialogy. Pořád nechápu, co se snažil autor příběhem říct, aby hráč okolo třiceti říkal, že nechce běhat na kurtě do čtyřiceti a chce skončit, by nikdy neřekl žádný profesionál obvzlášť, pokud má na kontě těch X titulů, jako jedna z hlavních postav a i zároveň by se netrápil s hráčem 271. Takže čistě z tenisové stránky mi tohle dílo absolutně nedávalo smysl. ()

0liverT3kel

Už je to nejaký čas, čo som videl film tak dobre štruktúrovaný a zostrihaný. Jednoznačne prekonal moje očakávania. Aj keď nemáte radi tenis, tento film vás chytí pretože je to presvedčivá, vzrušujúca jazda s fantastickými výkonmi a majstrovskou réžiou. Zložité vzťahy medzi tromi postavami sú fascinujúce na pozeranie a sú ešte lepšie vďaka fantastickým výkonom, kedy ani pri najmenšiom nemáte pocit, že by to ústredná trojica len hrala. Ak sa ponoríte za povrch, tento film má väčší význam, ako sa zdá. Myslíte na túžbu po úspechu, sláve, bohatstve alebo jednoducho na lásku? A to je základným pilierom tohto filmu... ()

jara12

Luca Guadagnino předvádí svůj talent ve filmu Rivalové, kde sledujeme soupeření tenistů Arta a Patricka a jejich vztahy s bývalou šampionkou Tashi. Film nabízí živé postavy, strhující záběry z tenisového kurtu a skvělý soundtrack od Trenta Reznora a Atticuse Rosse. Dynamika vztahů přispívá k rozmanitosti filmu, a i finále zůstává v duchu zbytku, prohlubujíc charaktery postav prostřednictvím flashbacků. Guadagnino umí bavit i provokovat publikum, čímž se Rivalové stávají vzácným klenotem v současném mainstreamu. ()

Elisan

FIlm kde si budete moct odpočinou u skleničky vína a přitom dělat jiné aktivity, opravdu nečekejte. V snímku se prolíná tolik dějových linií, že jakmile se otočíte jinam, tak absolutně ztrácíte pointu filmu. Neskutečně mě bavily záběry s kamerou, kde jsem pozorovala neskutečnou kreativitu, která mě nadchnula. Příběh není ničím moc výjimečný, ale i tak v průběhu filmu se někdy popadáte za hlavu co to vlastně sledujete. Herecké výkony byly dobré, ale čekala jsem kapičku více. Hudba mě zase na druhou stranu překvapila, protože výborně vykreslovala situaci. Film je spíše průměrný a asi bych znova vidět nepotřebovala. ()

vimluk_CZ

Tenisové prostředí rozhodně tomuhle trojúhelníku vztahů dost pomáhá. Co projektu podkopává trochu nohy je soundtrack, který mě jako diváka neustále vytrhával z pozoru a do celého filmu mi stylisticky moc neseděl. Rozhodně se na film hezky dívá, nicméně občas se trochu dějově točí v kruhu. Byl to zábavný fajn film, ve kterém ale nic moc extra nakonec nebylo a sklouzává tak lehce k průměru. ()

davesvo

Na Rivaly jsem šel úplně naslepo. Po velkolepé Duně, jsem si další film se Zendayou nemohl nechat ujít.. A s vědomím, že se jdu podívat na sportovní tenisový film, jsem neměl žadná očekávání.. A ejhle, hned po prvních minutách si mě film absolutně získal.. Mistrovská řemeslná práce, prolínaná s parádními hereckými výkony v čele se Zendayou, která tu má od Euforie  konečně prostor hrát, až po nápaditou kameru a úderný soundtrack.. To by mohlo stačít, jenže Rivalové nabízejí víc než to. Tenisové pozadí promítají pouze jako kulisu a hlavní myšlenky nechávají pořadně vyčnívat. Když už se nerozehrává pořádný tenisový zápas, který je představený jako tříáčková akční podívaná ve stylu Matrix , tak se přes nejsilnější backhand podává romantické trojúhelníkové drama, které je hlavní esence filmu. Film nabízí spoustu myšlenek a podnětů, co si lze odnést, od přehnané touze po úspěchu a vykoupení, po důležitost nastavení priorit a toho co je správné. Od sobectví a touze po vlastním úspěchu, po empatii a možnosti ustoupit. Rivalové toho ale nabízí ve výsledku mnohem víc. Výborně nastavené setupy pozorného diváka nenechají při payoffech v otaznících a i přes vcelku chaotické víceaktové rozdělení nepůsobí pro pozorného diváka nezužitkovaně. Konečně tu máme originání osobitá díla, ke kterým se budeme s radostí vracet. ()

kusl

Bylo to koukatelný, docela to odsejpalo. Zendaya se mi líbila nejvíc, ale jinak jsem na tom nic extra neviděl. Pro mě jednou a dost. ()

MovieTom

Režisér filmu Dej mi své jméno nám letos servíruje velmi energický snímek pojednávající o tenisu. Už jen díky sportovnímu prostředí, které já osobně tolik neznám se pro mě film jevil vskutku zajímavě. Kromě samotného sportu se ovšem jedná o drama mezi dvěma přáteli, do jejichž životů vstoupí dívka, což jejich přátelství značně ublíží. Bylo neskutečně poutavé sledovat dynamiku mezi hlavními třemi postavami, což obohacovalo i samotné vyprávění, ve kterém se hodně skáče v čase a zaráz se rozbíhají tři dějové linky. Vše ovšem směřuje k hlavnímu zápasu a vy jako divák se postupně dozvídáte, co vedlo postavy do situace, ve které nyní jsou. Spoustu scén pak krásně oživuje energická hudba, která dává daným scénám naprosto jiný rozměr. A rozhodně se nesmí opomenout ani na skvostnou kameru, jenž vás především u tenisových zápasů naprosto vtáhne a pohltí velmi kreativními záběry. V celku se tak jedná o skvělou podívanou. 8,5/10 ()

timush

On ľúbi ju, on ľúbi oboch a ona ľúbi tenis. Tento ATP (Art, Tashi, Patrick) trojuholník rozohráva miestami horúcu, miestami manipulatívnu spleť hier, hrátok, intríg. Medzi láskou a nenávisťou je tenká hranica. Chces sa hrať, tak poď! Luca Guadagnino perfektne prepojil vzťahový film so športovým aj keď tenis je tu skôr druhoradý. Vtesnal sa tu však istý náhľad do zákulisia tenisu. Hudba výborne podčiarkuje atmosféru, niekedy až zachraňuje scény. Life is a game! ()

ambra

Až se jednou lidi budou vracet k zásadním filmům 20. let, tenhle mezi nimi určitě nebude chybět. Josh a Mike překvapivě o ždibec přehrávají Zendayu. Soundtrack! Režie!!! ()

jirikzaboj

Raketa, nejen ta tenisová! Luca je vizionář nejvyššího kalibru a tak řemeslně nápaditý a vizuálně vábivý snímek jsem neviděl opravdu dlouho. Melodrama milostného trojúhelníku překlenutého do dramatického sportu dokázal odvyprávět mistrovsky a pouhé pohledy, či gesta během závěrečného kulervoucího matche úžasně podtrhují komplikovanost vztahů a zároveň tíhu lásky ke sportu. Tohle bude letos v moji topce ()

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení