Charvicek

Jako fanda Sci-fi si u tohoto filmu pořádně chrochtám. A chrochtám si kontinuálně, protože T2 si "dám" minimálně jednou za rok jako takový Sci-fi restart od blbin, které se v každém roce objeví a já je zhlédnu. Arnie je bombovní a až do jeho "meltdownu" v ocelárnách nepřestává bavit. Den zúčtování je opravdu nezaměnitelný film a James Cameron je borec, že dokázal udělat pokračování Terminátora ještě lepší než jedničku z roku 1984. Tady vyvstává myšlenka na Avatara 2. Jestli bude i on lepší než Avatar, tak se možná můžeme těšit na nového krále mezi kasovními trháky. ()

Arany

Nemyslím si, že by dvojka překonala jedničku. Cameron příběh, postavy, hlášky i stavbu jedničky jednoduše zkopíroval do technicky dokonalejšího pokračování. Udělat z Arnolda klaďase byl dobrý tah. A častý zabiják (viz Star Wars I), výkony dětí, tentokrát nezaútočil. Od jedničky je posun také v tom, že místo napětí je velký důraz na akci a to film posunuje až za jedničku, ale nic to nemění na tom, že pokud je jednička na 100%, tohle je na 95% a to je pořád čistých pět hvězd. ()

injoy

Je to 22 let co jsem byl na tom byl v Lucerně v kině a dodnes si pamatuju jakej to byl pro mě, jako malýho kluka, zážitek. Kultovní film. ()

SpeckMcBig

T2 je prostě špica akčních sci-fi.. triky nezestárli ani o den,akce je pořád nabušená a svižná a Arnold se pro tuhle roli narodil,jeho charisma je cítit i když se mu xicht drolí z jeho kovové lebky .. pro mě Cameronovo vrcholné dílo sebou samým nepřekonané ! Hasta la vista Baby ()

kuri-noha

"I'll be back." A ano, je! Ten vůbec "nejhustší" film, co jsem kdy viděl. Je to unikátní případ, kdy je pokračování lepší než druhý díl. Všechno od A po Z je tady brilantní a ohromující. Nejlepší na Terminátorovi je, že to není jen skvěle natočený, napínavý nářez - že pod tou slupkou je reflexe technického pokroku člověka, která donutí každého diváka se alespoň na chvíli zamyslet nad tím, jestli se tohle všechno může stát. ()

petra8619

Skvělý film, na který se můžu dívat pořád. A na závěr mě vždy rozpláče. Navíc možná předčil i jedničku, což nebývá tak časté. Napětí by se dalo krájet. ()

(fun)tomas

Terminátor 2 je so svojimi na tú dobu prevratnými efektami, režijným spracovaním a v podstate jednoduchosťou príbehu rovnocenným partnerom k inému kultovému dielu - Matrix. A práve zložitosť príbehu je jeden z mála atribútov, ktorý obidva prelomové sci-fi filmy odlišuje. Terminátor sa síce komplexnosťou deja nemôže merať so svojím mladším bratom, no zložitosť hlavnej myšlienky nemusí byť podmienkou kvalitného filmu a tento snímok je toho jasným dôkazom. Veľkou devízou pokračovania je to, že nekopíruje jednotku, ale prichádza s obmenou príbehu. Zatiaľ čo v prvom filme sa Sarah Connorová snažila zabrániť zmene budúcnosti, tentoraz príbeh vyústi do jej pokusov o zmenu katastrofického scenára nepriaznivých zajtrajškov aj napriek snahám zlovoľného nepriateľského stroja. Ten je na prvý pohľad neporaziteľný, a tým dodáva hlavným hrdinom i divákom pocit beznádeje. Gradácia deja skrz pocity vopred prehraného boja funguje perfektne a plynule nás dovedie až k finále, ktoré priestormi toľko pripomína záver prvého dielu. ()

jan.moravec.

Akční skvost filmografie. Cameron prostě umí akční filmy ať to byli nepřekonatelní Vetřelci nebo právě série Terminátor. Použít ty správné herce, aby vám na nich v průběhu filmu záleželo se musí umět a on to zvládá na jedničku. Arnold jako T -800 a Edward Furlong jako John Connor byli skvělá dvojka a vzájemně se doplňovali...( Ikdyž ho to teda John musel nejdřív naučit :D )...Linda Hamilton se ukázala jako silná ženská hrdinka, ale nemůžu si pomoct občas mi přišla dost otravná a určitě se nemůže hrabat na Ellen Ripley. ()

8SCARFace8

Klasika, ikona akčného sci-fi žánru s perfektnými efektami, zvukom, hereckými výkonmi. Film vďaka ktorému bude Arnold zapamätaný navždy. Odporúčam špeciálnu edíciu, kedže obsahuje niekoľko vymazaných scén ktoré sa v klasickej verzií neobjavili, no podľa mňa sú veľmi dôležité - kto v klasickej postrehol T-800 ako sa usmieva a potom uvidel špeciálnu edíciu, vie o čom hovorím. Astalavista, baby ! ()

Snakefinger

Tohle je pokračování, které by se mělo vytesat do kamene. Málokdy se vidí, že pokračování je dojná kráva a ne film s vlastní invencí. Tady je to zase o stupen, vlastně o více stupnů směrem nahoru na Olymp filmové historie. ()

je-za

T2 není T1. Kamennej ksicht tam je, ale už má cit, což T1 nemá a tím je pro mě T1 prostě nej z celé série. Každopádně bych nechtěl být v kůži Johna Connora mezi dvěma likvidačními stroji a proto dávám za pět. ()

Danny.cz

Druhý Terminátor je jedním slovem dokonalý, překonal i svého výborného předchůdce. Většina efektů je (dokonce i v dnešní době) dechberoucí, herci jsou skvělí a tak obrovské množství legendárních scén není v žádném jiném filmu. Akce, napětí a vtip jsou přesně vyvážené. Dle mého nejlepší film všech dob. - 98% ()

J!b

Vrátil se a byl z toho nejzásadnější akční počin 90tek a možná ještě dál. Zcela bezchybný ve svém žánru. ()

Robbie

Tento sci-fi akčňák už asi nikto neprekoná. Je nekonečne štýlový, napínavý, nedá vám vydýchnuť a scenár sa zaobišiel bez zbytočných rušivých trapností. Chýbajú mi filmy, ktoré sa síce točili za účelom nadchnúť a pobaviť diváka čo najintenzívnejšie vyhrotenou akciou, ktorá však vyplývala z dobrej, originálnej myšlienky a silných postáv. Inovátorské filmy robené v provom rade s láskou a a odhodlaním pozdvihnúť filmové remeslo na novú úroveň, nielen za účelom zarobiť peniaze. Ešte aj chybičky, ktoré si tvorcovia očividne počas finálneho strihu nevšimli, sa v podstate stali kultovými. ()

Zema24

Nejlepší akční film všech dob!!! Nejdražší film ve své době. Od začátku až do konce plný napětí. Výborná hudba, vynikající Schwarzenegger a Linda Hanmilton. Dokonce jsem se i bavil, když se Arnold,jako stroj bez citu, pokoušel usmát. Tento film je pro mě absolutní TOP a ať už někdo má Arnolda,jako herce v oblibě, či ne, musí uznat, že tento film jako celek, je dokonalý. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu