Rssa

Technicky nejvizionářštější (jestli to slovo existuje) film, který kdy byl natočen. Na svou dobu neskutečné triky, parádní Patrick, ještě lepší Arnie a spousta zábavy. Pro všechny zůčastněné to byl nejlepší film jejich kariéry, včetně krále Jamese. 95 % ()

Bohemák

Fantastická triková podívaná, typický humor Arnoldovských filmů, kdy ta velká gorila ukazuje svou lidskou tvář. Zároveň se vypráví opravdu hezky propracovaný příběh. Jednou za pár let Terminátor 2 hodně potěší. ()

Paity

Tento film navždy změnil žánr akčního sci-fi. Ve své době naprosto unikátní triky, které zvedly laťku vizuálních efektů výš o několik tříd. Přesně takového Arnieho asi každý z nás chtěl vidět i v dalších filmech. Málo mluví, hodně střílí. Na první pohled jednoduché až primitivní, ale ono to perfektně funguje. A to až dodnes! K tomu připočtěme tekutého neporazitelného a nezničitelného záporáka Roberta Patricka a dostáváme film, ke kterému se i teď, po dvaceti letech (!), budeme rádi vracet. Co na tom, že máme k dispozici záplavu Avatarů, novodobých Soubojů titánů a jiných filmů postavených pouze na vizuálních efektech. Terminátor 2 a Arnie v hlavní roli tu budou navždy. ()

Artmovie

Nejlepší sci-fi film a nejlepší film Jamese Camerona. Cameron zde vytváří atmosféru, která se objevuje i v dalších jeho snímcích, ale tady je určitě nejsilnější. Akční scény jsou vyšperkované do posledního detailu a s doprovodem legendárních hlášek dostávají rychlejší spád a správný rytmus. Herce si oblíbíte ihned, jak se jejich tváře objeví na plátně. Arnold Schwarzenegger, Linda Hamiltonová a Edward Furlong hrají velmi přesvědčivě a Robert Patrick zahrál hlavního záporáka přímo nadpozemsky. Tomuto filmu opravdu nic nechybí. Je to dokonalé dílo, které ještě hodně dlouho nebude překonáno filmem, se sci-fi tématikou. ()

POciSEM

Orgasticka podivana. Ale je tady hacek. Terminator nehorazne vymekl a nezachrani to ani ultimatni krutas Robert Patrick. Arnie mel bejt proste ten nekompromisni smrtič jako v jednicce. Na rovinu rikam ze 2 dil se na genialni jednicku nechyta ()

kedl

Legenda akčního žánru. Triky na svou dobu převratné, po právem ověnčené Oscarem. James Cameron a triky to je záruka kvalitní zábavy. ()

VIPerson

Po delší době mi to přišlo trochu utahané a až příliš ustřílené a dlouhé.Přesto zde nesnížím ani kapku a zůstanu na plém počtu.Tady to prostě nejde.Dvojka první půlku těžila z neznalosti příběhu a tak byl zvrat opravdu parádní.Robert Patrick byl pro svou roli jako stvořený a nikdy se výš ve své kariéře nedostal.Linda Hamilton tu celkem dost "pochlapila" ale filmu to příliš neuškodilo,Furlong jako rozevlátý floutek John Connor tu byl správný a sympaticky přidrzlý no a Schwarzenegger se svým minimalistickým projevem je dnes legendární.Winston zde triky pojal opravdu realisticky a jím vytvořený kovový skelet bych chtěl mít doma hned vedle svého Stormtroopera (kterého taky nemám:( ).Fiedelova melodie se stala díky Dnu zúčtování ikonickou,kultovní a nezapomenutelnou.No a Cameron slízne smetánku za to jak to hezky všechno zkorigoval a dal dohromady. ()

AdamesWWE

[9/10] Omnoho lepšie ako prvá čast. Dlhšie, dynamickejšie, efektnejšie, temnejšie, scenárovo prepracovanejšie a akčnejšie ako jednotka. Camerom vie perfektne rozprávať príbeh, točiť akčné sci-fi scény veľkolepo a zvyšok takisto točí bezchybne. Určite najlepší diel série, po všetkých stránkach sa mi toto páčilo viac ako jednotka, stále to má svoju originalitu, Arnold je opäť bezchybný ale tento krát je Linda Hamilton horšia. Jej psychopatickejšia poloha ma príliš neoslnila, ale dá sa to prehliadnuť a vynahradzuje to výborný Robert Patrick. ()

Kamiiik

Po celou dobu filmu jsem byla napjatá, co bude dál. Ač na sci-fi ani na Schwarzeneggera moc nejsem, tak tohle ve mně zanechalo hodně, opravdu vynikající film. ()

Corpsegrinder

Nejlepší sci-fi paradoxně téměř bez futurismu a efektů. První Termix byl slušnej ale tohle neni krok vpřed ale přímo skok v kvalitě. Rozhodně nejlepší Terminádor ze všech a zůstane to tak i kdyby natočili dalších 5 dílů. ()

RichardLev

Jeden z nejlepších filmů všech dob, klenot světové kinematografie. S radostí všem říkám, že T2 je pro mě nejlepší akční film všech dob. S každým dalším shlédnutím ho obdivuju stále více a více a neváhám tvrdit, že to je jeden z vůbec nejlepších filmů všech dob. I kdybych chtěl být opravdovým hnidopichem, nenapadá mě jediná věc, kterou bych filmu vytkl. Scénář, herecké výkony, akce, triky, atmosféra - všechno je jak má být a vytváří to dohromady úžasné dílo. Obdivuju jak lidský film to ve své podstatě je. Arnold je bůh, Cameron je bůh a na Terminátora 2 nedám nikdy dopustit. ()

ZdenoLo

Najlepší diel celej série. Na tú dobu neuveriteľné efekty. A hlavne obrovská nostalgia (pri VHS dabingu) keďže som to v detstve videl asi tisíc krát. Dodnes nezabudnuteľné Arnieho hlášky. Odporúčam kúpiť blu-ray ktoré vyšlo s tromi verziami na jednom disku. Za môjho mládi nebolo možné zohnať inú verziu než len tú klasickú VHS, tak finálna predĺžená režisérska verzia potešila. Ten Arnoldov úsmev ma straší dodnes. ()

Stružák

Na první pohled je dvojka Terminátora stejně dobrá jako jednička: akční, napínavá a opět skvěle zahraná (poklona Robertu Patrickovi, ze kterého to zlo sálalo na míle daleko). Na druhou stranu je ale Den zúčtování oproti prvnímu dílu mnohem více moralistický, sentimentální a možná se až zbytečně snaží o nějakou humornou stránku. Dávám sice pouze 4 hvězdy, ale obecně jsem ze série Terminátora zatím velice překvapenej a nadšenej. Uvidíme, co přinesou další díly. ()

bloodline

Deň zúčtovania so svetovou kinematografiou. Tá si od tohto okamihu potykala s novým filmovým poriadkom. Cameron v životnej forme predvádza manifest dokonalosti, ktorá hádže kilometrový tieň aj na grécku sochársku školu. Dielo vyšperkované do maximálnych detailov. História povedala všetko, superlatívy sú špičkou chválospevu a po dva a pol hodinách sfilmovanej Jánovej Apokalypsy treba už len podotknúť jedno... a bolo svetlo! ()

aquiver

Viz Radek99. Také se mi dlouhodobě zdá, že průměrný věk uživatelů ČSFD je asi tak 15 let. Dovedu pochopit hodnocení u náctiletých, z objektivní stránky však - Arnold hrát neumí, James Cameron jen odvádí řemeslo, efekty už snad nikoho neohromí a stárnou, scénář je jen recyklací svého předchůdce s celkem nevynalézavým obsahem boje hodného proti zlému, význam tohoto pokračování je čistě komerční... 60 % ()

Jeza07

U většiny filmových sérií to bývá tak, že první díl nějakýho filmu je lepší než druhý. U terminátoří série je to naopak, a vlastně tenhle díl je nejlepší z celý série. Je vidět, že James Cameron (režisér) si na režírování tohoto filmu dal opravdu záležet. Objevili se tam scény děsivé, ale i takové, které ve sci-fi filmech mají být. Musím řict, že na tu dobu je to opravdu povedený film a proto dávám 5 hvězd. ()

pjotr76

Dobře udělaný sci-fi s nápadem a kvalitním, ve své době řekl bych převratným trikovým provedením mě vždycky dostane. Terminátor 2 The Judgement day byl, je a bude jeden z nejlepších sci-fi filmů, které jsem kdy viděl a uvidím. Z hlediska super3d animací a dalších triků přelomový film. Schwarzenegger to zahrál tak dobře, že se trochu divím Kaliforňanům, že si zvolili za guvernéra robota, přece jenom ta umělá inteligence, to se jim jednou vymstí... ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu