Zombi

Ještě teď si pamatuju jak jsem se v kině tetelil blahem a hltal jednu vymazlenou scénu za druhou, prostě jeden z nejlepších akčních a scifi filmů co se kdy urodili. Ultimátní Cameron, ultimátní Arnold, Hamiltonová v životní formě, špetka humoru, něco sentimentu, fůra osudovosti a moře akce, to vše zabalené ve scifi těstíčku, nádhera. ()

AIMÉE

Dalo by se říct, že smekám, jelikož nejsem úplný "žrout" podobných žánrů, ale už se mi (možná paradoxně) líbila jednička. Byla jsem zvědavá, hlavně z těch pozitivních ohlasů, jaká bude dvojka a musím přiznat, že jsem se nenudila. Toporné hraní Arnolda sem jakoby patří jako ulité a výměna oproti jedničce na "hodného" terminátora mu také šla. Ale koho bych chtěla 'vyzdvihnout', resp. ocenit je obsazení Edwarda Furlonga, který již v útlém věku, tady ve svých 14 letech, předvedl podle mě skvělý výkon - troufám si říct, že mnohem lepší 'John Connor' než jeho následník v podobě Nicka Stahla, to je ale věc názoru... Každopádně je škoda, že si v poslední době vybírá takové brakové filmy, i když asi mu nic jinýho na výběr nezbývá. Dalším, hodně výrazným pozitivem jsou určitě vizuální efekty, které jistě musely v r. 1991 brát všem podobným filmům vítr z plachet. ()

Doggy3344

Málokdy se povede, že je druhý díl lepší než první.. Tady se to vynikajícímu režisérovi Cameronovi povedlo! Skvělý zážitek a ,,Arný,, je vynikající. ()

geimz

Neúnavná, nekončiacia akcia s hláškujúcim Arnoldom a skvelým záporákom v podobe Roberta Patricka, recept na plný počet. Škoda toho podivného zvieracieho škrekotu na konci, ktorý sa k terminátorovi absolútne nehodí a tiež aj otravného Furlonga. Chvalabohu sú to len malé vady na kráse a nemôžu pokaziť celkový výsledok. ()

Ollie235

Výborně zpracované akční sci-fi, které už od prvních minut na diváky chrlí skvělé nápady a nekompromisní Terminátorovy činy. Od scény s típnutým doutníkem o hrudník Schwarzeneggera mi bylo jasné, že tohle mě bude bavit a taky že ano, jenom tomu pořád něco chybělo. Tempo nebylo dokonalé a i ty souboje T-800 vs. T-1000 už tak v třetině filmu omrzely. Na hereckých výkonech film také zrovna nestojí, ale Arnold je Arnold- jenom tím svým kamenným výrazem odrovná téměř kohokoliv (a ten pokus o úsměv byl vrcholným vtipem filmu). Moc toho také opět nenamluví, ale zase téměř každá věta z jeho úst je perfektně promyšlená a hláška střídá hlášku, ostatní herci mi byli krajně nesympatičtí, ale po chvíli jsem si zvykl. Překvapil mě i docela dojemný konec, kdy se T-800 ponořuje do chemikálií a mizí ze scény. ()

mazadlo

Film který ovlivnil naše dětství...Arnie se konečně objevuje v roli která mu sluší a která ho neškatulkuje jen do drsného vojáka s raketometem na zádech. Výborný příběh doplňují na svou dobu geniální efekty které narozdíl od jedničky přerostli v úžasnou podívanou kde kombinace animace, počítačová grafika a loutkářství funguje výborně. Dodnes si lámu hlavu jak na tohle mohl někdo Cameronovi v té době kývnout a pak to navíc zrealizovat. Prostě stejný šok jako vidět dinosaury v Jurském parku...kam se dnes hrabou Avataři ;). Příběh je navíc plný narážek které se postupem času stávají realitou. Až mě děsí fakt že v roce 2020 se možná na terminátora již nepodíváme v televizi ale v realitě....kultovní snímek nic víc dodat nemohu. * Mám malou připomínku k novému rozpatlanému českému dabingu. Celý film dabuje suma sumárum pět herců z nichž nejméně čtyři dabují komerční rakousko německý patos doktorka Stefany. Proboha proč tohle někdo udělal to nevím. Ostuda českého dabingu! ()

Movie Gourmet

Jeden z přelomových filmů světové kinematografie (minimálně co se filmových efektů týče). A jak se se spoustou z vás shodnu jedno z nejlepších filmových pokračování vůbec. (Tady je návod jak má vypadat filmová "Dvojka"). Pro mě dosud nepřekonaný film o terminátorech. Výborná režie (Díky Jime, ještě, že tě máme), výborný scénář, výborné a přelomové vizuální efekty, výborný Arnie, Linda Hamilton, Edward Furlong a skvělý Robert Partick ve své životní roli terminátora T-1000. Památná filmová hudba. Železný James "Jim" Cameron nasadil pomyslnou laťku příliš vysoko. Překonat by ji mohl snad jedině on sám. Pokud měla být filmová "trojka" něčím víc, tak měl být tentokrát Arnie z tekutého kovu. Otázkou je z čeho měl být jeho záporácký protivník? Tekutý kov se jen těžko dá trumfnout a kombinace tekutého kovu s pamětí na pevné kostře, tak jak se objevila ve třetím díle (Terminator 3: Vzpoura strojů, 2003), krokem dál nebyl. Už jen proto, že Arnie coby terminátor nezaznamenal žádný vývoj. I když obsazení ženy do role terminátora bylo netradiční a nekonveční volbou a novým prvkem. Kristan Loken se úkolu výborně zhostila. Přesto... Zlatý fond světové kinemtografie. Musíte vidět! Verdikt: 5* a 90 %. ()

Tomyfrok

Po jedničce přišla dvojka, můj minimaratón z dubna 2012, a hned byl svět veselejší. Je až neuvěřitelné, jak se sedm let podepsalo na kvalitě zpracování dle hodnocení současně jednoho z nejlepších akčních filmů vůbec. A samozřejmě je to všechno především o penězích a Arnoldovi Schwarzeneggerovi. V rámci žánrů se tedy dle mého film opravdu stává nadprůměrným a je na co koukat. Horší je to už s dalšími podstatnými složkami, kterými jsou především vedlejší postavy a sci-fi příběh. Malej klučík John Connor ztvárněný Edwardem Furlongem mi lezl chvilkami až na nervy a jako největší kámen úrazu vidím ono putování časem. Jde o tak tenký led, který pokouší fantazii nejednoho tvůrce, že by si každý z nich měl dát sakra pozor a takový příběh mnohem lépe propracovat a vystavět, abych se nemusel neustále ptát "proč?". Omlouvám se fanouškům, pro mě nejde o srdcovou záležitost. (70 %) ()

Stanley619

Nejlepší akční sci-fi film všech dob. Revoluční film, který je absolutní povinností pro každého, prostě klasika. Neuvěřitelné triky a zpracování, které byly na dobu vzniku naprosto unikátní a myslím, že ani v dnešní době technologií se nemá za co stydět, naopak. Jenom škoda, že takových filmů není víc. Nesmrtelná akční klasika. 91% ()

gurmanik

V hodnocení tohoto filmu se značně rozcházím s davem, ale já prostě nemohu jinak. Zbytečně dlouhé, trošku stereotypní a scéna, kdy se stroj potopí na mě působila poněkud teatrálně. Ale proti gustu žádný dišputát. Mě o mnoho víc oslovila jednička nebo jiná pokračování, dvojku hodnotím slabě, ale Arnold je Arnold. 70% ()

Yardie

Vynikající! Skvělá podívaná, ještě lepší než jednička. Zachovává si kouzlo dílu číslo jedna, je zde ještě více akce, atmosféra se mi zdá ještě o něco temnější a je tady docela dost skvělých hlášek. Triky zase o něco pokročily, hudba stále stejně úderná a děj zajímavý. Prostě paráda! Howgh! ()

Rufete

I když té technice a vědeckým kecům ve filmu vůbec nerozumím, byl to úžasný zážitek. Malý John Connor si s Terminátorem hraje jako s hračkou. Jako s robotem na ovládání. Což, v určitém smyslu, vlastně je. Jen minimálně o 120% vyvinutější, s lidskou tváří a chápáním. Akční scény se v různých filmech často okoukají, je to pořád to samé; auta, výbuchy, střelba, policejní honičky... Ale scény z tohoto filmu jsou originální a nenapodobitelné. A všechno s takovým zvláštním provedením. Věřím tomu, že John našel v Terminátorovi svůj vzor, něco jako svého otce. Konec byl tedy velmi dojemný, nečekal jsem takové pocity od tohoto filmu. Byla to úžasná podívaná, jeden z nejlepších akčních filmů, jaké jsem kdy viděl (i když popravdě; moc jsem jich neviděl). James Cameron zvládl natočit další skvělý kousek. Druhý díl se mi líbil o dost víc, než ten první, tady jsem se nudil jen pár minutek. Skvělá práce všech zúčastněných. ()

Mikino00

Musím říci, že při opakovaném shlédnutí, původní naprosté nadšení opadá, jedná se o legendu žánru, jednu z nejpamátnějších Arnoldových rolí, kde většina akčních scén je nápaditá originální svižná a velice dobře propracovaná, povedl se načrtnout i efekt neustálého pronásledování strachu i terminátořího uvažování při setkání s mladým Connorem, avšak v místech mezi scénami, kde výrazněji figuruje Arnold, či sledujeme nějakou akci, najdeme naprosto hluchá plytká místa, kde se bohužel nic neděje. Sympatie si rozhodně nezískali herci hrající Johna a Saru, naopak Arnold jako vždy úžasný, jakož i jeho protivník. ()

Sancoo

Z terminatorské série můj nejoblíbenější a taky dle mého názoru nejlepší díl. Tenhle díl má prostě všechno: výborný děj, děsivý záporák (všechnu čest Robertu Patrickovi), Arnie tentokrát jako klaďas v životní roli T-800 a i napínavá hudba. Po dechberoucí jedničce přichází ještě lepší pokračování což většinou nebývá zvykem, ale tady Cameron odvedl dobrou práci a naservíroval nám jeden z nejlepších akčních sci-fi, co kdy bylo natočeno. Na tu dobu skvělé triky a efekty za které bych se ani dnes nestyděl v době počítačově upravených slátanin. Pro mě je Terminátor 2 v TOP 10 nejlepších fimů, takže jasných 5*. ()

patrik221

Mám rovnako ako mnoho ďalších veľmi rád Avatar. Aj keď sa trochu bojím o kvalitu scenára, teším sa na pokračovanie. Ale bol by som omnoho radšej keby Cameron natočil niečo aspoň spolovice tak nadčasové, superakčné, vtipné a zábavné ako T2. Nesmrteľná klasika ktorá nás všetkých prežije :) ()

mira007

Na svou dobu přelomové digitální triky před Jurským parkem, zajímavá story, automobilové honičky a bouračky ve velkorozpočtovém stylu a Arnold na vrcholu. Legendární film. A taky muzika Guns N roses tomu něco přidala. ()

Garch

Milník žánru jako prase! Sci-Fi akční thriller, proložený dnes už klasickými hláškami. Geniální triky (1991), zcela ve službách svižného příběhu. I po téměř čtvrtstoletí se k Terminátorovi 2 přiblížilo jen máloco. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu