Terminátor

• Československo Terminátor (více)

Terminátor je dnes již považován za naprostou legendu sci-fi žánru. Vypráví příběh o zabijáckém stroji podobném člověku, který je vyslán z roku 2029 do Los Angeles roku 1984. Jeho úkolem je zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Avšak lidé žijící v budoucnosti do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit. (Pannonia Ent.)

Robino15996

Ach jáj zas raz jeden z tých starých všetkými ospevovaných filmov, ktorý so mnou nič nespravil. Uvidíme čo prinesie dvojka. 60% ()

Arany

První a podle mě nejlepší film série a jeden z nejlepších snímek vůbec. Naprostá zoufalost, strach, napětí z filmu jenom sálá. Perfektní herecké výkony a hudba. Předností snímku jsou především přirozené dialogy a stavba příběhu. Technickou předností jsou samozřejmě perfektní triky. Film nestojí na akci, ale na skvěle napsaném a zpracovaném příběhu. ()

Kanty

Klasika Arnie je vhodne gumový Geniálny režisér začína! Scenár je super. Len vidno výrazne nízky rozpočet 6,4 mil. USD T2 je o hodne lepší ale aj tak 88 % ()

zeromen

Sice je to první Terminátor a klasika ale i tak je to pro mě ten nejslabší díl co je zatím natočený. ()

tomikkasal

Jeden z nejlepších sci-fi filmů. Hlavní úspěch dělá filmu samozřejmě Arnold, který hraje výjimečně záporáka. Příběh je ale docela pochopitelný, tvůrci ve své době předpokládali nadvládu strojů v budoucnu, když jde technika tak rychle dopředu ()

judy

Než jsem film Terminátor viděla, byl pro mě samotný název symbolem bezduchého zabíjení a špatného herectví A.Schwarzeneggra . Nic se však nemá zavrhovat předem. Film má děj, Schwarzenegger hraje (robot nemá emoce, takže strnulost tváře je o.k.) a dokonce i romantika.Bylo to super překvapení. Film nemá jen akci, ale taky (což jsem to té doby vůbec netušila) protiválečné poselství. Vize temné budoucnosti (byla už v nějakém sci-fi zářná??), atraktivní motiv časové smyčky. Fakt dobrý. ()

(fun)tomas

Najzaujímavejšia na prvom terminátorovi je hlavná myšlienka filmu. Na rozdiel od ostatných sci-fi filmov o cestovaní v čase, nie je cieľom zmeniť budúcnosť, ale naopak zabrániť jej zmene, o ktorú sa nepriateľský stroj v podaní Arnolda Schwarzeneggera snaží. Triky su roztomilé a v žiadnom prípade by sa nedalo povedať, že prevratné, keď zoberieme do úvahy, že rok pred terminátorom bola v kinách uvedená už tretia trikovými efektami nabitá časť hviezdnych vojen. Avšak režisér prispôsobil príbeh efektom a nie efekty príbehu, čiže sú v tomto prípade postačujúce. Každopádne akokoľvek naivne môže vyznievať Terminátor v súčasnosti medzi myriadami novodobých sci-fiček, svojou originalitou a spracovaním sa radí k filmovej klasike v tomto žánri. ()

tomik107

Cameron je prostě průkopník. Ikdyž jsem terminátora viděl poprvé asi před 10 lety,(ale naposled možná tak před 8), tak jsem si to chtěl prostě oživit. Nerad se dívám na starý filmy kde se užívá triků, ač ty filmy považuju za klasiku jako například Star Wars. I v Terminátorovi jsou triky, u kterých by člověk který to vidí poprvé v roce 2015, jenom užasle koukal jak "trapně" to vypadá. Ale je to rok 1984...klobouk dolů před Cameronem, stejně ten film miluju. Stejně mě ten film nepustil od první do poslední minuty. Je to prostě taky klasika. Už stahuju Judgement Day a kupuju lístek na Genisys. ()

Snakefinger

Tohle je kult. I když nepovedené triky ale jako začátek kultu terminátora - komu se to prostě jenom tak podaří - si zaslouží naprosto plnou palbu. Tedy plný počet. Je to fenomén. Všechyn prohrešky, nechtěné trapné scény zapomenuty a jede se dál. ()

Fenk

Adoruju vstup do Technoiru bez placení za zvuku kytar a syntezátorů, že mám chuť jít zapařit do kotle ještě než příjde Sára. Čapek by uploadoval ve stoje. ()

Jekyl

Legenda započala. Dvojka toto dílo ještě překonala, ale to vlastně jen díky vlastní dokonalosti. 5 hvězd zde zcela zasloužených. Arnold má koule a vypadá opravdu zabijácky. Zajímavé je taktéž pozorovat výkon Lindy Hamilton, která oproti druhému dílu je zde ještě zranitelná a naivní dívenka, která se postupem doby osměluje. ()

foils

I přes 80's kulisy a legrační filmové triky už má Terminátor něco z feelingu hollywoodské produkce 90. let, kterou Cameron bezpochyby spoludefinoval. ()

Matlosek

Perfektní snímek se, i na dnešní dobu, skvělými efekty. Až na dost vtipnou masku Arnolda Schwarzeneggera když se ,,ošetřoval" :D ()

NeOn1702

Naprosto neuvěřitelná akční podívaná. Děj je opravdu výborně promyšlený. Napětí je cítit v každé části filmu. Na rozdíl od druhého dílu je tento spíše psychologicky podaný a přece jen je zde trošku méně té brutální akce. Uprostřed filmu je takové hluché místo, ale konec je opět skvělý. Scény, při kterých se rozpadlý terminátor stále snaží zabít Saru jsou neskutečně ikonické. ()

KarlosK

Dnes už kultovní sci-fi snímek s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní (a jeho asi jediné záporné) roli. Již v osmdesátých letech, kdy se sem vozil ze Západu na videokazetách a pouštěl u šťastlivců majících je na čem přehrát, to byla bomba a zůstala jí dodnes. Bez tohoto filmu si nedokážu žánr sci-fi vůbec představit. Kdo ho neviděl, jako by nežil! ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019