Reklama

Reklama

Bouřlivé výšiny

  • Česko Větrná hůrka (více)

Obsahy(1)

Když bylo Cathy Earnshawové deset let a jejímu bratrovi šestnáct, přivedl jejich otec do Wuthering Heights ušmudlaného dvanáctiletého chlapce, který změnil navždy jejich životy. Heathcliff, kterého pan Earnshav nazýval darem od Boha měl být vychován jako bratr jeho dvou dětí. A tak to také bylo, dokud byl pan Earnshaw naživu. Nicméně po jeho smrti vykázal Hindley Heathcliffa do stáje. Z chlapce vyrostl tichý a bojovný muž. Nejbližším člověkem byla Cathy, divoká, tvrdohlavá a nesmírně krásná mladá žena. Jejich přátelství vzkvétalo i přes Hindleyho usilovnou snahu je rozdělit... Jenže to vše se změnilo, když se Cathy seznámila s Edgarem Lintonsem a jeho sestrou Isabellou. Svou přirozenou elegancí a kouzlem otevřeli Cathy oči a postrčili ji k více kultivované existenci. A semena tragédie byla zaseta. Sofistikovaným Lintonsovým nemohl Heathcliff konkurovat a mohl se jen dívat, jak vše, co je mu drahé, pomalu odchází. Cathy se rozhodla provdat za Edgara a tím se vzepřít svému osudu. A tak chystá Heathcliff hrozivou pomstu – zničit nejen současnou generaci, ale i její potomky... (Cinemax)

(více)

Recenze (216)

dubinak 

všechny recenze uživatele

Viděno z nutnosti kvůli škole, ale na ty tři hvězdy to tak dá. Ač tyhle dramatický love story fakt dost nesnáším a už jen z principu, že jsou všechny postavy v originále napsané tak debilní, bych to nejradši neviděla, ale herecky je to slušné, exteriéry jsou autentické a atmosféra hustá, že by se dala krájet. Ralp Fiennes tady navíc předvádí opravdu uhrančivý výkon. ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Tak tohle fakt ne... Prostě se omlouvám všem, kterým se to líbilo, a hvězdičkovali o sto šest (a že jich tady je pěkná řádka) ale mně se to nezamlouvalo vůbec. Poprve jsem to viděla už před dvaceti lety a k dnešku si pamatovala jen to, jak strašlivě se mi to (už tenkrát) nelíbilo a že v tom hrál můj tehdejší oblíbenec Jonathan Firth (v tv totiž ve stejné době běžel Covington Cross a mimochodem i dnes konstatuju, že vcelku slušně, teda na těch pár minut, co v tom byl). Pocit, bohužel, přetrval, je stejný i ze zhlédnutí dnešního, znovu se mi to nelíbilo, mám ráda věci hezké a romantické, nikoli ponuré a plné děsů, zloby a nočních můr a sebelásky (protože lásky v tom nebylo ani, co by se za nehet vešlo), toho si člověk v životě užije dost a dost, tak proč bych na to, do Prčic(e) měla koukat ve filmech a číst o tom v knihách? A když už bych o to stála tak, ať už je to aspoň ze života a ne výplod něčí (choré) fantazie, nevidím na tom nic ani pěkného ani zajímavého, snad jen herecké obsazení a že děj započal v určitém okamžiku autorkou vyprávěného příběhu a na konci se do téhož zase vrátil, aby byl příběh dokončen uplně. A nikdo mi nevymluví, že autorka předlohy Emily Brontë byla, s prominutím, divná (i když náměty pro své romány prý čerpala ze života) a doufám, že už mě nikdy nenapadne se podívat na nějakou jinou adaptaci, či si od ní dokonce něco přečíst, protože by se z mé strany zřejmě jednalo o duševní masochismus... ()

Reklama

EastWicka 

všechny recenze uživatele

Temně romantická Větrná hůrka Emily Brontëové mne v pubertě nevratně zasáhla. Tohle zpracování je sice kapku sterilní, ale v některých dotecích, jako ve scénách s Katčiným zjevením nebo Heatcliffovou kletbou, má ty správné hororové grády. A to především díky nádhernému soundtracku Riuychiho Sakamota, který dokonale vystihl tu neředěnou osudovost, melancholii i mrazivé závany ze záhrobí. Heatcliffem mého srdce sice zůstal mladý Timothy Dalton, ale Ralph Fiennes prostě Heatcliffem je. ()

nameadel 

všechny recenze uživatele

Z pohledu někoho, kdo knihu četl, hlásím, že toto bylo skutečně peklo. Taky předem říkám, že Na větrné hůrce se mi v tištěné podobě líbilo opravdu velmi. Ke každé postavě jsem si vybudovala nějaký vztah a utřídila si názor na děj. Heathcliffa jsem jakožto prvního hlavního hrdinu opravdu upřímně nenáviděla a přála jsem mu velmi brzkou smrt. Ne však ve filmu. Pro mě bylo těch 100 minut asi takových, jako kdyby knihu někdo vzal, náhodně vytrhal listy a ze zbytku posléze vytvořil scénář. A myslím si, že pokud někdo knihu nečetl, nevěděl pravděpodobně, která bije. Asi dám šanci ještě jiným zpracováním, takhle si totiž představuji znásilnění příběhu. ()

farmnf 

všechny recenze uživatele

Přes patetické dialogy, věčnou bouři na území britského království, ponurou atmosféru sídla jsem se nedokázal vnořit do děje. Byl-li tam. Jen jedna věc mě zaujala. Hloupý lord si přitáhne domů cikána ve víře, že z něj udělá malé lordstvo. O to se pokusilo mnoho lidí a nikomu to nevyšlo. Pak tam zazní věta, že cikán nešťastně zahynul. Upil se k smrti z nešťastné lásky. První části věty zcela věřím, druhé už nikoliv.Fiennes je výborný herec, tady mě přehráváním a zajímavými obličeji nijak neuchvátil. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (11)

  • Film sa natáčal v mestách Halifax, Malham, Grassington, Keighley a Skipton (Veľká Británia) od 30. septembra do 10. decembra 1991. (Arsenal83)
  • Paramount Pictures bola nútená použiť meno autorky v názve filmu, pretože Samuel Goldwyn Studio (neskôr Metro-Goldwyn-Mayer) vlastnilo práva na jednoduchý názov Wuthering Heights kvôli autorským právam na ich filmovú verziu románu z roku 1939. (Arsenal83)

Související novinky

Bouřlivá Natalie

Bouřlivá Natalie

12.04.2008

Natalie Portman zřejmě pochytila od Scarlett a Keiry slabost pro historické kostýmy. Poslední dobou se do nich navléká podezřele často. Po Španělsku v dobách inkvizice a napoleonských válek (Goyovy… (více)

Reklama

Reklama