Saw X

• USA Saw X (více)

John Kramer (Tobin Bell) je zpět. Dosud nejznepokojivější díl série Saw zkoumá nevyřčenou kapitolu Jigsawovy nejosobnější hry. Děj se odehrává mezi událostmi Saw I a II, kdy nemocný a zoufalý John cestuje do Mexika na riskantní a experimentální lékařský zákrok v naději na zázračný lék na rakovinu - jen aby zjistil, že celá operace je podvod s cílem podvést ty nejzranitelnější. Vyzbrojen nově nalezeným cílem se nechvalně proslulý sériový vrah vrací ke své práci a pomocí vychytralých, vyšinutých a důmyslných pastí obrací karty proti podvodníkům svým typickým niterným způsobem. (Vertical Entertainment)

Diskuze

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

Nevím jak je na tom Elwes v současnosti, ale pravidelně jezdí na setkání s fanoušky a před rokem řekl, že by se klidně vrátil. Podle mě za tím budou klasicky prachy. A sedmučku podle všeho vzal, protože to mělo být velké finále.

A já nechci znít negativně, protože se na film fakt těším a po Spiral vyloženě potřebuju spravit chuť, ale fakt bych radši aby příběh pokračoval dál a objasňoval otázky (stejně jako vždycky to mohlo udělat pomocí flasbacků i s Tobinem) - kromě dole zmiňovaného Nelson, tak na koho narazila Eleanor, jak se podařilo utajit Gordona před Hoffmanem (v 7 ho evidentně nezná) a věděla o něm Amanda, žije Hoffman (kolem tohohle se začalo vyjadřovat dost mlhavě)? Takhle se bojím že to bude jenom nějaká random kapitola s tím, že uvidíme jak si John kreslí pasti z jiných filmů a jak si třeba vybírá nám známé oběti (Matthewse, Jeffa atd.). S tím že si neumím představit co za zvrat chtějí potom vymyslet na konci. Ale nechci bejt škarohlíd a povezu se na vlně toho jak sebejistě se tvůrci vyjadřují a budu věřit v pořádnou šlehu.

na příspěvěk reagoval Smth

mzss1 (hodnocení, recenze)

Wow 118min Nejdelší díl série? No, ale dle traileru to vypadá na zajímavý příběh, tak snad se to povede! :)

Smth

Smth (hodnocení, recenze)

stitch7

Přesně tak, Tobin je hlavní tahoun a to časové zasazení pro jeho postavu dává největší smysl. Ono vlastně co se Gordona týče, tak byl akorát méně ukázaný, ale ví se o něm víceméně vše, kromě toho kdo jsou ti dva jeho pomocníci na konci 7. Jinak je jeho linka docela jasná, když nebereme v potaz, že z důvodu té jeho žaloby v 2-6 nehrál a není nikde ukázaný, jak spolupracuje s Hoffmanem nebo Amandou.

Řekl bych ale, že absence Tobina byla jen malý kousek, proč Spiral nefungovalo. Ona ta kamera, editing a Chris Rock, který nedokáže zahrát vážnou roli ani kdyby mu šlo o život udělalo taky dost svoje. Na tom filmu je celkově nemožné najít pozitivum. Selhání na všech frontách

stitch7 (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

Asi se tak rozhodli právě proto, aby Tobina bylo hodně, protože jim došlo, že na to bez něj lidi koukat nebudou >.<

na příspěvěk reagoval Smth

Smth

Smth (hodnocení, recenze)

Postava Gordona je na tom blbě, protože Cary Elwes s tou frančízou má pořád beef, po té 2005 lawsuit. Nevím, co ho přimělo se vrátit na sedmičku, ale ohledně pokračování se tuším vyjádřil, že už to hrát nebude. Spíš bych rád viděl nějaké vysvětlení Loganovy časové plot hole, ale Matt Passmore v castu taky bohužel chybí.

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

Už jsem ani nedoufám, že se dočkám dalšího dílu a po hodně mizerném Spiral, mě trailer pohladil u srdíčka. Ale upřímně mě trochu mrzí, že to strkaj někam mezi jedničku a dvojku, mnohem radši bych pokračovaní, které by se pokusilo zodpovědět všechny otázky co zbyly na konci sedmičky a který přihodil Jigsaw. Ale na druhou stranu bude hodně Tobina, takže na co si vlastně stěžuju.

Jinak teda Amanda je traileru a taky Hoffmanův hlas, takže dobrý, ale Gordon prý nebude.

na příspěvěk reagoval stitch7

AffectedFace

Jako Spiral? A v jakém smyslu? Co člověk názor pohoda, ale právě, že SPIRAL byl dost mizernej, nejen, že to se SAW mělo společní málo, ale celkově to byla bída u mě..

na příspěvěk reagoval AffectedFace

soukyd33

soukyd33 (hodnocení, recenze)

Vypadá to dobře. Trailer 1 se povedl. Saw 9 byla blbost. Vrátit se ale v událostech téměř na začátek, to chce mít eso v rukávu.

Boysor

Jojo, věřím, že to bude kvalitní! Dost se těším. Jen u Hoffmana a Gordona to se trochu bojím, že se tam neobjeví, spíš čekám trochu otevřený konec. U Amandy se bojím, že bude mít jen malé cameo. Ale uvidíme. :))

na příspěvěk reagoval Kudly4

Boysor (hodnocení, recenze)

mzss1

No to by si sa čudoval. Je veľa ľudí čo sa na to teší hlavne tí fandovia čo videli tie staré diely. Čo som čítal v komentároch (na soc sieťach) riadne to tam vrie je cítiť to hype hlavne keď sa ukázala Amanda na konci. Ja som natešený neviem ako ostatní a hlavne dúfam že to dobre dopadne. Ma to svoj šmrnc.

mzss1 (hodnocení, recenze)

Tahle série asi už moc lidí moc nezajímá, já jsem velkým fanouškem téhle ságy, i Jigsaw z r 2017 mi krásně sedl. Ta předchozí spirála to byl velký omyl, ale u tohoto tuším návrat do starých dílů, kde se brutalitou fakt šetřit nebude. I ten děj, kdy John naletí na podvodnou léčebnu mi zní fajn. A taky že jim to John pěkně vrátí i s úroky dle těch šílených pastí. :)

na příspěvěk reagoval Boysor, Boysor

Boysor (hodnocení, recenze)

stitch7

Tak to bude pecka keď sa to bude príbehovo konať medzi SAW 1 a SAW 2. Snáď to nepokazia lebo potenciál tam je. Už len to že sa tam vráti Tobin Bell ako John Kramer ma u mňa film veľké plus. Čakám keď tak na možno menšiu rolu v roli Amandy (Shawnee Smith) alebo možno doktora Gordona (Cary Elwes). Možno sa tam ukážu oni možno nie no čakám tak povediac. No som zvedavý.

Kudly4

Kudly4 (hodnocení, recenze)

Byl bych rád, kdyby se mi podařilo před kino návštěvou v jednom dni, zhlédnout a zopakovat si Saw 6 - Saw 3D a Jigsaw. Těším se .🤠

mzss1 (hodnocení, recenze)

Pevně doufám, že to naváže na SAW 3D a dozvíme se co se stalo s Hoffmanem a dr. Gordonem. A ani by mi nevadilo, kdyby se to dějově propojilo i s Jigsaw a postavou Loganem ... jen prosím ignorovat tu Spirálu strachu :)

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Krásné Vánoce a PF 2023