Saw X

• USA Saw X (více)

John Kramer (Tobin Bell) je zpět. Dosud nejznepokojivější díl série Saw zkoumá nevyřčenou kapitolu Jigsawovy nejosobnější hry. Děj se odehrává mezi událostmi Saw I a II, kdy nemocný a zoufalý John cestuje do Mexika na riskantní a experimentální lékařský zákrok v naději na zázračný lék na rakovinu - jen aby zjistil, že celá operace je podvod s cílem podvést ty nejzranitelnější. Vyzbrojen nově nalezeným cílem se nechvalně proslulý sériový vrah vrací ke své práci a pomocí vychytralých, vyšinutých a důmyslných pastí obrací karty proti podvodníkům svým typickým niterným způsobem. (Vertical Entertainment)

Diskuze

Leopard105 (hodnocení, recenze)

mzss1

Jo to vím, měl jsem na mysli v dalším "Spiral" movie, že by se Hoffman vráitl jako hlavní postava a zjistili by jsme o něm něco víc, či co se to tvůrci SAW chystají v 11. díle.

Leopard105 (hodnocení, recenze)

Smth

To je fakt, ale tvůrci asi nepočítali, že fanoušci budou chtít Tobina do min. desátého dílu. Zatím jsem si vystačil s navazujícím dějem, hlasovými zprávami, flashbacky, navazující spolu-tvůrce her, ale těch nemohl vytvořit desítky aby potrestal stovky postav. Třeba se vrátí Hoffman? 🙃

na příspěvěk reagoval mzss1

Leopard105

20 jich být nemusí, ale měli by jich udělat co nejvíc, dokud je Tobin Bell naživu. Snad si to u Spiral uvědomili, že bez Tobina je Saw automaticky o polovinu horší. I když si uvědomí, že vlastně všechno po prvním filmu je sranec, který je skvělý protože je to prostě too bad that its good, Tobin na tomhle má neskutečný podíl a bez něj to fungovat nebude..

na příspěvěk reagoval Leopard105

Kudly4

No tím si právě nejsem úplně jistá, ale pravděpodobně e-e, já se přiznám, že ty (pro mne) hodně brutální scény, např. jak si dr. Gordon pižlal nohu v jedničce, nebo jak (ve čtyřce?) si ji detektiv Matthews drtil dlažební kostkou, tak to jsem měla přimhouřené i uši, to se mi ježily chlupy i z těch zvuků. 😂

Kudly4

A která past nebolí?? :-) Ačkoliv pravda, některé jistě méně (tahle však mezi ně určitě nepatří, vypadá hodně brutálně, popravdě jsem se na to nemohla ani pořádně dívat, jen tak "na půl oka" :-))).

na příspěvěk reagoval Kudly4

bianci

Brrr, tak tohle je hodně drsná (ale i originální) past. Už z plakátu bylo jasné, že se bude dít něco s těma očima, spíš jsem to tipovala, že tam těma "rourama" něco poteče, no tohle mě fakt nenapadlo. A aby toho náhodou nebylo málo, tak do toho ještě ty prsty, uuuffuf....

mzss1

mzss1 (hodnocení, recenze)

Snad nejhloupější dotaz podám, ale snad bude hudbu skládat opět Charlie Clouser, na IMDb apod. jsem ještě nic nenašel. :)))

na příspěvěk reagoval Lacike, Leopard105

cariada

cariada (hodnocení, recenze)

Spirála strachu je slabá, ale díky naprosto otevřenému konci bych rád viděl pokračování, aby se ukázalo kdo další byl do toho zapojený.

S.W.A.T

Jak říkáš. A je to škoda, protože Kevin Greutert očividně moc dobře rozumněl, co lidi na těch filmech baví, viz. šestka, která je za mě nejlepší entry po prvním dílu. V sedmičce jde jeho rukopis vidět, ale je z ní zjevné, že byl scénář delší a muselo se z toho vybírat, takže to v konci dopadlo dost mizerně.

Hlavní problém odhalení v Jigsaw, mimo to že Logan do toho udělal další časové díry, je dle mého že o té hře žádná z postav v tom filmu neví, takže je úplně zbytečné, aby to Logan rekonstruoval a celý twist tak existuje jenom kvůli divákovi. Strašně mě taky sralo to zmodernizování Billiho a televizí, které byly použity, přestože se to odehrává ještě před Amandou. Nicméně to pořád bylo koukatelné, protože 1. tam byl Tobin Bell a 2. mělo to pořád jakousi tu Saw identitu, kterou Spiral postrádal. Všechno, co je ve Spiral špatně je pěkně ukázáno v bonusových materiálech na Blu-rayi :D Darren Lynn Bousman konstatně vykládá, jak každá scéna byla původně delší a brutálnější, Chris Rock je úplně mimo a všichni si navzájem protiřečí v tom, o co se s tím filmem vlastně snažili. Navíc tam zmiňují, že byl rozepsaný Jigsaw 2 a všechno se to zahodilo, protože Chris Rock se do toho vložil a chtěl udělat svoji ’buddy cop’ verzi..

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

Smth

Nene, jako určitě se Elwes neobjeví (teda pokud se nenatočilo tajné cameo a teďka zatloukaj, aby lidi překvapili), jen jsem podotknul, že byl návratu otevřený a rozhodně ho nezavrhoval. Každopádně Gordona jedinýho můžou okecat, protože se v tu dobu mohl zotavovat někde u Johna ve sklepě

Já osobně mám se sedmičkou hroznej problém a oproti předchozím šesti dílů (a vlastně i Jigsaw) mi příjde suveréně nejslabší (tahá to nahoru jenom ten Gordon). Ale to bude tím, že ten film je vlastně torzo původního scénáře, ze kterého se ví některé střípky a znejí dost dobře. Na konci se všechny linky nespojí do velkého odhalení, protože Bobbyho linka vyzní do ztracena a je zbytečná (asi největší oběť vykastrování původního scénáře) s tím, že možná ta nejnevinější osoba v sérii (jeho žena) dostane dost možná tu nejbolestivější smrt. Tohle už bylo čistě nechutnosti pro nechutnosti. Vedle toho je tam Hoffmanovo nahánení Jill, kde se z prdele vytáhne nějakej policajt, co má pifku na Hoffmana. Snad nikdy se do děje takhle líně nezavedla nějaká postava (vždycky si dali tu práci, že postava co měla být důležitá pozdějí, tak se někde mihla v pozadí). Jigsaw mělo sice mnohem snabší odhalení, který do dějový linky udělalo díry, ale alespoň si to ke konci všechno sedlo dohromady.

na příspěvěk reagoval Smth

S.W.A.T

Četl jsem, že Elwes je potvrzený, že se vracet nebude..

Ještě bych se rád opravil, k tomu co jsem psal níže. Teď jsem sledoval commentary dvou scénáristů Saw 3D na Blu-Rayi a potvrdili, že ti dva na konci s Gordonem jsou Brad a Ryan z úvodní hry. Mimo teda to, že sedmička měla být na dvě části a všechno pěkně uzavřít, což se kvůli úspěchu Paranormal Activity samozřejmě nestalo.

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Krásné Vánoce a PF 2023