Mluv se mnou

• Austrálie Talk to Me (více)

Skupina přátel narazí na záhadnou mumifikovanou ruku, o níž zjistí, že je může dočasně spojit se světem duchů, pokud ji uchopí a řeknou: „Mluv se mnou!“. Nebezpečná hračka se stává hlavní atrakcí na večírcích a vzbuzuje stále větší zájem na sociálních sítích. Během jedné ze seancí se však světy spojí na příliš dlouhou dobu, probudí se a rozpoutají děsivé nadpřirozené síly. (Vertigo International)

Lucilay

Začalo to perfektně a tak to i pokračovalo. Jak se ale film pomalu chýlil ke konci, začalo to být nepříjemně nedotažené a konec zklamal. ()

Sedliak

Po prečítaní recenzie na Moviezone nešlo odolať návšteve kina. Hodnotenie zaslúžené. Mrazivosť doručená. Horor perfektný. Určite si ho pozri človeče. Žiadne budovanie atmosféry hodinovým zoznamovaným sa s podstatou strašenia, tu sa ide hneď na vec! Paprča sa chytá hneď na začiatku. Bubáci prichádzajú po pár handshakeoch. Takto sa to robí do psej matere. ()

Hyperbolic

Velice dobrý australský horor, musím vyzdvihnout hlavně masky a creepy atmosféru. Originálně zpracovaný motiv závislosti/fetování a snahy být cool. Dále pak pár dobře fungujících jumpscarů, všudypřítomnou melancholii a i herecké výkony. Dal bych mu ale tak o 10 minut více, aby se více prozkoumal lore, popřípadě trošku dovysvětlily některé příběhové kroky. ()

adamix

Chytré a nepredvídateľné, čo u viacerých dnešných hororoch nebýva až takou samozrejmosťou. Herecky slušné, dráma funguje a mladého chlapca mi bolo ľúto. Hlavná hrdinka spočiatku robí samé hlúpe rozhodnutia, ale vďaka koncu sa jej to dá odpustiť. Chýbalo mi tam ale niečo, kvôli čomu by som celý ten hype ohľadom nového kúsku hororovej produkcie štúdia A24 chápal. Jasné, body za originalitu sa nájdu, ale väčšia dĺžka a fakt, že sa z toho všetkého dalo vystrúhať omnoho viac, nepustia a preto nemám dôvod dať viac ako 3*. Za pozornosť to stojí, ale po záverečných titulkách vám to v hlave neutkvie. Za mňa 65%. ()

koty2201

Je zvláštne ako sa často môj pohľad na veci mierne líši od všeobecného prijatia od divákov. Pretože občas sa môj pohľad zhoduje s názormi mnohých ostatných, inokedy vnímam konkrétny film o niečo pozitívnejšie a inokedy negatívnejšie. A v prípade tohto podareného duchárskeho hororu, Talk To Me, platí, že napriek zvestiam o najlepšom horore tohto roka, ja osobne si to až tak nemyslím. Nie som o tom na 100% presvedčený. Áno, ide o veľmi kvalitne a nápadito natočené dielo od bývalých YouTuberov a bratov - dvojičiek, Dannyho a Michaela Philippou. Na to, že je to ich prvotina a len za približne 5 miliónov dolárov, tak sa im podarilo natočiť výnimočne dobrý film. Ale keď už by som to porovnával s inými dielami, tak je mi to ľúto, ale sú tu aj lepšie diela o nebožtíkoch ako Talk To Me. Najväčší problém mám s tým, že je to ďalší film, kde musíš klásť veľký dôraz na pozorné sledovanie celého diela, inak ti ujde veľa dôležitých náznakov budúcich udalostí. Tie pay-offy, ktoré za všímavosť dostaneš, sú síce super, ale ja som príliš nevnímavý divák a mne často veľa vecí ujde. Preto som si musel aj po tomto filme na nete googliť, či som pochopil všetky pointy deja správne. Avšak potvrdzujem, že ak prídete na to o čo išlo, tak to stojí za to. Rovnako zaujímavé je čítať si o teóriách, ako by tento film mohol pokračovať, keďže dvojka je schválená. Sú asi 3 možné cesty a všetky znejú zaujímavo, tak uvidíme ako sa tvorcovia rozhodnú. Možno prinesú niečo úplne iné a nečakané. Každopádne, príbeh je v celku originálny do istej miery a to sa mi páči. Dokonca aj ten fakt, že nie je to len horor a nejde len o creepy momenty po posadnutí duchmi, cez nejakú magickú mŕtvu ruku nejakej veštice (a tých rúk je vraj viac, roztrúsených po svete). Prakticky sa do podstatnej miery jedná o rodinnú drámu, pretože hlavná hrdinka Mia (Sophie Wilde) prišla o matku. A iba ťažko sa s tým dokáže vyrovnať a zároveň počas filmu aj zisťuje, čo sa jej matke vlastne naozaj stalo. Pretože otcovej verzii akosi nechce uveriť. Zároveň je to o jej vzťahu k otcovi (Marcus Johnson), ku kamarátke Jade (Alexandra Jensen) a jej bratovi Rileym (Joe Bird) alebo k ich matke Sue (Miranda Otto). Dá sa teda povedať, že skôr ma zaujímala táto dramatická vrstva ako tá hororová. Zároveň ani tie psycho horor momenty neboli zlé, keďže Mia postupne prichádza o rozum, keďže to s rukou trochu prehnala a vidí duchov všade, len bohužiaľ, hrajú sa s ňou a jej mysľou. Plus sú tam zakomponované aj bežné problémy dospievania ako sú chuť robiť parties, užívanie drog a prvé lásky. Celkovo postavy a herecké výkony v Talk To Me výrazne ťahajú filmový zážitok dopredu. A aj building charakterov jednotlivých postáv a vzájomná chémia pracuje veľmi dobre. Režiséri sú v tomto prípade naozaj šikovní a preto sa teším aj na pokračovanie. Z tohto by mohla byť naozaj budúca séria na spôsob Vreskotu a podobne. Každá postava si vás istým spôsobom získa. Najsympatickejší výkon za mňa podáva ústredná Sophie Wilde, ale nemôžem zabudnúť aj na Mirandu Otto, pretože princezná Rohanu, Eowyn, je len jedna a dokáže byť vážne drsnou matkou :D Technicky je to zvládnuté skvelo a napriek malému rozpočtu sa podarilo tvorcom vyčarovať vizuálne krásny a zároveň aj pekne odpudivý film. Ale to myslím samozrejme v dobrom. Pretože gore horor musí byť nechutný. Nepríjemnú creepy atmosféru tiež vedeli podčiarknuť dobrým spôsobom. Hudobne to posúdiť neviem, pretože hudbu som nejak nenavnímal dostatočne. Taktiež aj CGI bolo pekné, aj keď mám pocit, že tu skôr museli staviť na praktické efekty. Zároveň ich tu ani nie je veľa a masky boli perfektné.  Takže, keď to mám zhrnúť, tak áno, je to naozaj solídny hororový zážitok a určite ho odporúčam každému. Len upozorňujem, že síce toho hororu tu nie je veľa, ale keď už k niečomu dôjde, tak poriadne a surovo. Čiže slabé povahy by sa tomu mali vyhnúť. () (méně) (více)

O.D.

Pro mě to nebyl tak úplně horor, spíš psychologický films hororovými prvky. Škoda trošku uspěchaného závěru, většinou to mám obráceně, ale klidně to mohlo být o 20 minut delší...jinak jako low- cost režisérská prvotina dost povedený, herci neherci hrajou super a "hudba" je taky moc fajn. ()

curfew77

Vidět to ve dvaceti, tak je to naprostá šleha, když je ale člověk o pětadvacet let poučenější životem i filmovými žánry, přeci jen se občas usměje nad logikou děje a (především!) občas i na horor naprosto nepochopitelným chováním hrdinů. Nicméně při myšlence na to, že je to celovečerní debut dvojice youtuberů, musím jen uznale pokývat hlavou. Po dvojce ale nijak zvlášť netoužím a ke konci už to přes krátkou stopáž místy nudilo. 60 %. PS: Moc se mi líbila práce kamery a rámování některých scén, třeba té v autobusu. ()

redshift odpad!

Vlastně všechno co mě na dnešní mládeži štve je v tomhle filmu! Neuvěřitelně nesympatičtí herci. Hodnocení v červených číslech absolutně nechápu. ()

Bublaga

Za hororem Mluv se mnou stojí dva "no name" týpci (no name pokud se nezajímáte o horory) vystupující na YouTube pod společným pseudonymem RackaRacka. Jde o výborně vystavěný příběh kolem mumifikované ruky. Herecké výkony jsou na horor excelentní. Jako bonus Miranda Otto. Další důkaz, že Opičí tlapky (William Wymark Jacobs, 1902) ani lidské ruce rozhodně nenosí štěstí. Takže si s nimi nezahrávejte a už vůbec s nimi nemluvte! ()

Solverino

Lehce nadprůměrné, kdy to chytne aspoň nějaké grády až ke konci. Kdo to nevzdá v prostřední třetině, kdy to stojí celkem dost za howno, tak se dočká na konci... ()

Petr59

Zajímavé a originální dílo, obsahující velmi znepokojivé a intenzivní scény hrůzy, které se divákovi vryjí pod kůži a nenechají ho klidným. Perfektní a děs nahánějící audiovizuální hororové scény jsou hlavním plusem filmu.  Zároveň je bohužel film také žánrovým mixem přepínajícím mezi hrůzostrašným hororem a sociálním psychologickým dramatem s komediálními prvky.  Toto žonglování se žánry filmu příliš nesvědčí, zvlášť komediální a odlehčené scény působí rušivě a kazí celkový dojem z filmu.  Nedostatkem je také příliš pomalý a méně zajímavý začátek a naopak zmatený konec, přinášející spíše otázky než odpovědi.  Dlouho trvá než se něco zásadního stane.  Osudy některých postav zůstávají nevysvětlené a otevřené.  Chaotický je i průběh filmu, kdy se ztrácíte mezi realitou, iluzí/halucinacemi a astrálním světem. I přes tyto nedostatky se ale jedná o zajímavý a nadprůměrný horor, který stojí za to vidět.  Nespravedlivě opomíjená Pavučina mi přece jen sedla o něco vic a narozdíl od Mluv se mnou dosáhla na pětihvězdičkové hodnocení. ()

ainadalkaz

Filmy o duchoch ma nikdy nejako nebrali, preto sa im poväčšine vyhýbam. Našťastie som pri Talk to Me nevedel do čoho idem, inak by som do kina asi na tento film nezavítal. Musím však napísať, že som bol milo prekvapený aj keď som si uvedomil o aký typ hororu ide. Dobre vykreslené (ne)sympatické postavy, originálna zápletka a podľa mňa výborný koniec tvoria super jednohubku, ideálnu práve na pred-halloweenske obdobie. Od plného hodnotenia ma delí predvídateľnosť a zbytočne dlhá stopáž - tých 80min by úplne stačilo. 3.5/5 ()

WeeLass odpad!

A cena za největší ztrátu času roku 2023 jde... Další přeceněná slátanina, která sází jenom na shock value a zbytek je v podstatě rodinné drama. Sorry, ale senioři s foot fetishem opravdu nejsou něco co v hororu vyhledávám. Režiséři asi našli na půdě starou sádru ze školy podepsanou od spolužáků, sebrali pár nesympatických herců z místní australský střední, dali jim černý čočky, omazali černý uhlí kolem huby, a řekli, "Pojďme natočit film." Dlouho mě film takhle nevytáčel. Zhruba od třetiny jsem se koukal kolik zbývá času do konce, protože mě zajímalo jak to dopadne, a popravdě ani nevím. Nic se většinu času nedělo a konec byl prostě trapný. ()

Facerr

Sice obsazení nic moc. Nápad docela fajn a děj se přitom taky zrovna neplíží. Čekal jsem trochu víc děsu a lekaček. Navíc nechyběly tradiční  nešvary hororů, jako některé postavy chovající se jako úplný pitomci, nebo předvídatelný děj, ale jinak si nestěžuju. ()

kacir

Zase tu skvelé hodnotenie, veľmi som sa tešil a kkt z toho.. Hlavná postava je škaredá černoška, ďalšie postavy sú tiež málo sympatické a dokonca jedna postava doteraz neviem či to bol chlapec alebo dievča, asi ani ona nevedela čo je.. No strašné obsadenie a celkovo film, ktorý nie je vôbec extra skvelý ako ho tu opisujú, by mal mať tak max 50%... No a samozrejme psychor je jebnutý kkt. ()

xxmurphyxx

Fajn ducharská blbina z Austrálie s neotrepaným námetom a solídnym prevedením, ale že by mas zas odvalilo z toho ako iných to nie. Za mňa to dopredu ťahá hlavne príbeh, záujem zistiť vo co go a ako sa z tej sračky vymotať. Nejaký hororový aspekt tu na mňa moc nefungoval, videl som a zažil som horšie veci, ako keď vám tlstá ženská ( aj keď v rozklade ) ocucáva nohu, alebo si puberťák omláti makovicu o stôl. Takže ako horor za mňa ani moc nie, ale ako mystery hell yea. Filmu pomáha aj, že je z Austrálie, takže okrem Mirandy Otto boli pre mňa všetci nové, neokukané xichty. Akurát dva z nich mi moc nesadli. Aborigénka ( tipujem ), tam šli sympatie bokom z nejakého dôvodu, neviem, či z jej celkového chovania, alebo divnej fasády s výraznými očami a hniezdom na hlave a číslo dva bolo to čudo s krúžkom v nose, čo som celý čas sledovania filmu rozmýšľal, či to je fest škaredý chalan, fest škaredá baba, mužopiča, pičomuž, alebo len nejaký nebinárny kokotko v prerode, ktorý sa snáď do dôchodku rozhodne. Google ma nakoniec uviedol na správnu mieru, že je to TO, respektíve nejaký/á nonbinary transmasculine...D Fuq? Tak si vyberte. ()

J.Mayen

Uvazoval jsem mezi 4 nebo 5 ti hvezdama po pravde, film ma riz a vybornou atmosferu. Nejaky slusny gore efekty se tu take najdou. Trochu mi vadil flashbacky mezi Mia a jeji matkou, tyhle intermezza zkratka ve filmech nemam rad, snad ani nedokazu vysvetlit z jakyho duvodu. Jinak jde o paradni snimek a horovy fajnsmekri si tu prijdou na sve. Bravo. ()

Sticks

Celkem dobrý horor s "proti-drogovým" poselstvím a tématikou. Odporný. Avšak nechápu proč má dostat pokračování, věštím odpad ve dvojce. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD