Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

tron

Svojráznu Miu Goth si pozorne všímam od Nymfomanky (2O13), ale tento film je obecne dosť herecky našľapaný. Neprehliadnuteľní sú napr. Kevin Bacon, Giancarlo Esposito, Elizabeth Debnicki, ale tiež Michelle Monaghan, či Bobby Cannavale. Atmosféra špecifických hollywoodskych sedemdesiatok resp. osemdesiatok (odohráva sa to časovo na hranici) perfektná. Už som vo filmoch videl všelijaké krváky, čiže v tomto smere ma nezadržateľný Ti West nešokoval, ale musím uznať, že pre netrénovaných divákov bude pár sekúnd nestráviteľných. Druhou stranou mince je, že scenár je nie že hrozne nezaujímavý, ale skôr som sa v ňom proste neorientoval resp. som nie úplne všetkému rozumel a ak som aj rozumel, bolo mi to tak nejak fuk. X ma bavil a Pearl som chápal ako istým spôsobom skvelý prequel (hoc už ma to nebavilo až tak, ako X), ale toto sa po dejovej stránke vybralo takým nečakaným smerom, že fakt mám čo robiť, aby som o tom uvažoval ako o plnohodnotnej trojke. ()

ScarPoul

Najslabšia časť. A nie preto, lebo by Ti West nevedel pracovať s atmosférou. Los Angeles počas riadenia Night Stalkera je výborné. Dokonca mám pocit, že v tomto prípade je prostredie novou hodnovernou postavou. Problém je vo vyústení. Hoci ma baví sledovať osudy Maxine, tak po prvej hodine expozícií, vzťahov a náznakov prídeme k bohapustej tuposti, ktorá nekorešponduje asi s prvou hodinou ani s predchádzajúcimi dvomi filmami. Nie logikou ale očakávaniami a nadhľadom. Posledných 40 minút je tak predvídateľných a nevyužíva potenciál takých mien ako je Monaghan, Cannavale alebo Collins. Čo zamrzí. Keby bola hra s divákom aj tu, bola by to skvelá trilógia. Náznaky to malo ( násilník v uličke, útok na súkromné očko v aute), ale ku koncu to vyšumelo do prázdna. Čo je škoda. Vizuálom je to totiž perfektné. Síce najslabší z trilógie, ale aj tak stojaci za videnie. ()

hanagi

Osmdesátky v LA jsou jako stoka ozářená blikajícími neóny, voní po laciném sexu a po naději na úspěch a slávu. Atmosféra má šťávu až do okamžiku, kdy dochází k rozuzlení a na scénu vpadne jiný svět, nudná blábolící sekta. Nepovedené finále pod ikonickým nápisem to jen završí. I tak ale řadím MaXXXine na druhé místo za povedenou Pearl. ()

Filmmaniak

Z Westovy hororové trilogie nejslabší díl, byť jako nápodoba špinavých krvavých béčkových slasherů z 80. let jde z audiovizuálního hlediska o vskutku lahůdkový počin. Film si poučeně hraje s dobovou stylizací (půjčovna VHS, praktické gore efekty), s prostředím továrny na sny a pokleslou zábavu (děj zasazený do Hollywoodu a do filmových kulis studia Universal) a s četnými referencemi na jiné horory a citacemi motivů a klišé odpovídajících žánru. Scénář ale postrádá sofistikovanost a propracovanost prostředního dílu série a spíše se kvalitativně přibližuje oněm starým přihlouplým hororovým brakům, jimž okázale vzdává poctu. ()

T2

║Rozpočet $1milión║ Tržby USA $15,097,632║ Tržby Celosvetovo $21,098,883▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Je mi jasné že režisér  Ti West je zanietený fanúšik hororov zo 70. a 80.rokov a aj sa citeľne snaží ale proste ten potrebný vyprávačský talent tu strašne absentuje. Aj keď poklona, že dokáže do takýchto brutal projektov dotiahnuť dosť známych hercov. /25%/ ()

• Mia Goth uviedla, že scenár je podľa nej s celej trilógie zahŕňajúcej X (2022) a Pearl (2024) najlepší. (Arsenal83)
  • Zatiaľ čo sa Maxine (Mia Goth) líči pred kozmetickým prístrojom, na stole je keramická hus s veľkým množstvom kokaínu. Hus je odkazom na tú hus, ktorú Pearl zabila v úvode filmu Pearl (2022). (Arsenal83)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení