Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

Filmmaniak

Z Westovy hororové trilogie nejslabší díl, byť jako nápodoba špinavých krvavých béčkových slasherů z 80. let jde z audiovizuálního hlediska o vskutku lahůdkový počin. Film si poučeně hraje s dobovou stylizací (půjčovna VHS, praktické gore efekty), s prostředím továrny na sny a pokleslou zábavu (děj zasazený do Hollywoodu a do filmových kulis studia Universal) a s četnými referencemi na jiné horory a citacemi motivů a klišé odpovídajících žánru. Scénář ale postrádá sofistikovanost a propracovanost prostředního dílu série a spíše se kvalitativně přibližuje oněm starým přihlouplým hororovým brakům, jimž okázale vzdává poctu. ()

JohnnyD

Videl som pekne veľa 80s slasherov, vrátane kadejakých zabudnutých céčiek a teda Maxxxine ma intelektuálne urážala viac, než hociktorá z dobových vyvražďovačiek. Vo všetkých ohľadoch je to lenivá post-moderna pozliepaná z prvoplánových referencií (to fakt museli najprv povedať, že je to motel z Psycha???) v nedôveryhodnom vizuále ako z lacného synth-wave klipu, neschopná priniesť hocičo zaujímavé alebo aspoň to zábavne nakombinovať (fakt unikátne otrasná zmeska hercov, ktorým kraľuje policajné duo). Z tých všetkých sprostostí si ako top vyberám vážne mienenú postavu umeleckej režisérky pokračovania satanského béčka, ktorá rozjíma nad hĺbkou filmov, ktoré nakrúca. Som si tak predstavil Mary Lambert na pľaci Pet Sematary 2... ()

tron

Svojráznu Miu Goth si pozorne všímam od Nymfomanky (2O13), ale tento film je obecne dosť herecky našľapaný. Neprehliadnuteľní sú napr. Kevin Bacon, Giancarlo Esposito, Elizabeth Debnicki, ale tiež Michelle Monaghan, či Bobby Cannavale. Atmosféra špecifických hollywoodskych sedemdesiatok resp. osemdesiatok (odohráva sa to časovo na hranici) perfektná. Už som vo filmoch videl všelijaké krváky, čiže v tomto smere ma nezadržateľný Ti West nešokoval, ale musím uznať, že pre netrénovaných divákov bude pár sekúnd nestráviteľných. Druhou stranou mince je, že scenár je nie že hrozne nezaujímavý, ale skôr som sa v ňom proste neorientoval resp. som nie úplne všetkému rozumel a ak som aj rozumel, bolo mi to tak nejak fuk. X ma bavil a Pearl som chápal ako istým spôsobom skvelý prequel (hoc už ma to nebavilo až tak, ako X), ale toto sa po dejovej stránke vybralo takým nečakaným smerom, že fakt mám čo robiť, aby som o tom uvažoval ako o plnohodnotnej trojke. ()

J*A*S*M

Ti West znovu přesvědčivě fetišizuje hororový subžánr let dávno minulých, bohužel tentokrát s tím mám trochu problém, protože zrovna tenhle výsek hororu (osmdesátkový brak odehrávající se v ulicích velkoměsta) nepatří k mým oblíbeným. Asi bych byl subjektivně mnohem radši, kdyby v Maxxxine hrály výraznější roli prvky gialla, na které je v ní částečně zaděláno. Špinavý thriller s kouzelně dementním satanic panic twistem sice akceptuju, ale mou srdcovkou se nestane. A to i přesto, že je to v konkrétních momentech příjemně osvěžující, nekompromisní a ve vší té své demenci i pěkně vymyšlené, jednotlivé motivy do sebe smysluplně zapadnou. ()

blackkocour

Nebudu kecat, čekal jsem to o mnoho horší, už kvůli takovým triologií, kdy samotný sequely slavných hororových vymetačů koberců nebývaj nedílnou součástí červené knihovny, ale Mia Goth to umí prošukat svým talentem i na potřetí, a víc než čtyři díly už by z frašky se stala parodie jako u Omen, Psycho, Noční můry nebo Pátku třináctého, ale kdo ví třeba Ti Westovi šplouchne hovno do mísy a čtvrtý part bude odněkud z kosmíru jako desátý Jason X. Gus Fring s vlasy nebo Kevin Slanina oblečený jako Nicholson v čínský čtvrti, k tomu stylový hop on hop off autobus do zákoutí špinavých 70./80.let hollywoodu. Tohle je porno pro opravdové kajnšmetke. Tenkrát v Hollywoodu se nekoná, ale stejně to stojí za to v dnešní ultra korektní době plný sněžných vloček. ()

• Mia Goth tvrdí, že pre naladenie sa počúvala hudbu 80-tych rokov, ako napríklad skupinu Blondie, aby sa ponorila do prostredia filmu, ale nedodalo jej to „energiu, ktorú potrebovala“. Namiesto toho preto začala počúvať hip-hopových umelcov ako Kendrick Lamar, J. Cole a Eminem, aby jej dodali viac sebavedomia. (Arsenal83)
  • Zatiaľ čo sa Maxine (Mia Goth) líči pred kozmetickým prístrojom, na stole je keramická hus s veľkým množstvom kokaínu. Hus je odkazom na tú hus, ktorú Pearl zabila v úvode filmu Pearl (2022). (Arsenal83)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení