Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

Kudly4

[X], asi jako jediný zázrak od Westa. Nic jsem si od zakončení této trilogie nesliboval a dopadlo to přesně dle mých představ, tedy průměrně. Velký plus za skvělý osmdesátkový look, dobrý soundtrack a pár těch krvavých scén (podpatek a vajca au). Mia tentokrát moc nezazářila, to nejlepší ze sebe vydala už v předchozích filmech. V závěru docházel dech všem, včetně Westa a debilnější finále, už vymyslet ani nemohl. Vyobrazení satanistického kultu, bylo vyloženě k smíchu. Slušná vata kolem dokola, ale ve svém nitru, téměř prázdný film. ()

Chrustyn

Vizuální stylovka Westovi trilogie, která je opět úplně jiná, než předchozí dva filmy. Stále silně brakové, explicitně brutální, tentokrát s více postavami a kriminální zápletkou s hororovým podtónem. Vyprávění pomalejší ale atmosfericky dostatečně vtahující na to, aby divák odpustil táhlé tempo i nepříliš povedený konec, který rozbíjí předchozí děj. ()

M.i.k.e

S předchozími filmy Westovi hodně volné trilogie nejsem úplně kamarád. X se mi vůbec nelíbilo a Pearl mi lehce sedla až na druhý pokus. Je tak pro mě celkem překvapení, že závěr téhle trilogie mi naopak dost sednul a bavil mě s přehledem nejvíc. Mia Goth je tu výborná a celkově mě bavila stylizace do osmdesátkových brakových hororů/detektivek, která MaXXXine dost sluší. V závěru už mi to sice začalo proklouzávat mezi prsty a byl sem celkem rád že už je konec, ale to nic nemění na celkově pozitivním dojmu, který sem tak úplně nečekal…70% ()

YumiOkami

těšila jsem na tenhle film, ale nějak mě zklamal. X se mi taky moc nelíbil (pearl byla ovšem dokonalá), ale upřímně mi osmdesátky sedly víc než sedmdesátky. maxine ohrožoval neznámej vrah, kterej se ukázal být někdo z její minulosti. a ten člověk nebyl moc zajímavej. nic nešlo moc do hloubky, ani samotnej příběh maxine fucking minx. maxine navíc nebyla moc badass a pak si ještě dovolili zabít mojí oblíbenou postavu po půl hodině filmu! když už píšu o těch vraždách, moc jich tu nebylo. víc brutality by neuškodilo. nightstalkera zmínili jenom okrajově, jakože "btw byl tady nějakej sériovej vrah!" super. no nevadí. pokud by někdy táj západ natočil další díl, tak aspoň ať napíše něco zajímavějšího. ❝𝐈 𝐰𝐢𝐥𝐥 𝐧𝐨𝐭 𝐚𝐜𝐜𝐞𝐩𝐭 𝐚 𝐥𝐢𝐟𝐞 𝐈 𝐝𝐨 𝐧𝐨𝐭 𝐝𝐞𝐬𝐞𝐫𝐯𝐞.❞ ()

luka4615

Závěr trilogie režiséra Ti Westa se veze na stejné kvalitativní vlně jako předchozí dva snímky. Zde ale navíc dostaneme vypulírovanou atmosféru divokých osmdesátých let, což v kombinaci se zasazením děje do prostředí hollywoodských studií vypadá vážně k světu. V některých momentech jsem se dokonce neubránil srovnání se (zatím) posledním počinem Quentina Tarantina "Once Upon a Time in Hollywood". Je tedy vážně velká škoda, že scénář je opět bolestně předvídatelným sledem náhodných událostí, v nichž forma drtivě vítězí nad obsahem. Ve finále jsme tedy dostali stylově krvavou jednohubku s výtečnou Miou Goth, jejíž potenciál zde ale nebyl využit tak, jak by si skutečně zasloužil. Škoda. ()

• Tanec, ktorý mladá Maxine (Mia Goth) predvádza pre svojho otca v úvodnom flashbacku filmu, je presná tá choreografia, ktorú Pearl predvádza na konkurze vo filme Pearl (2022). (Arsenal83)
  • Podľa Westa pôvodný koniec zahŕňal nadprirodzený prvok zahŕňajúci prenasledovanie v súvislosti s postavou Pearl (Mia Goth), ale rozhodol sa ho odstrániť, pretože "cítil, že by to bol krok späť". (Arsenal83)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení