Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

darkrobyk

Osmdesátková atmosféra z toho dýchá naplno a k tomu dobové songy (Frankie Goes to Hollywood, ZZ Top, Ratt, Judas Priest aj. + Kim Carnes s hitem k titulkům) a něco krve, kdy alespoň ubodání mělo poetiku italských hororů. Maxine je ochotna udělat vše pro to, aby si splnila sen, ale občas se chová jak blbá blonc šlapka. Nevěřím, že do toho igelitu nešlo udělat nehtem díru...no, to je jedno. Každopádně nenalíčená Mia by mohla chodit strašit malé děti, ale tak každý jsme nějaký. Nejvíce mi vadilo, jak filmu docházel dech. Chvílemi se táhl, a přitom šlo Maxine o život. Já jsem sice čekal nějaký masakr, ale i bez něho by šlo udělat napínák. Slušný vizuál, slizký Bacon a spousta mrtvol, kdy ale z vraždění toho moc vidět není. Lehce zapomenutelný kousek, škoda. ()

IQ Tiqe

Docela zbytečnej film. První půlka mě zaujala, ale čím dál víc mě odrazovalo provedení – cokoli se dotýkalo hororový tématiky vypadalo často dost lacině. Tohle není můj šálek kávy. Díky bohu za skvělou 80. hudbu, Liz Debicki a mini role Lily Collins.. # příběh ** | hudba **** | humor – | akce * | napětí ** | pustil bych si znovu * ()

ledzepfan

Má to fééling jako by Tarantinovo Tenkrát v Hollywoodu (po dvaceti letech) ošukalo Čínskou Čtvrť a dítě z toho vzešlé odrodil italský doktor ve žlutém plášti... Nevím co všichni brblají. Až na pár minut v posledním dějství (kdy tomu na chvíli spadne řemen) to šlape hodně ve stylu a atmoška toho zpropadeného LA se divákovi zareje do srdce. Je vidět, že West přesně ví co dělá a zároveň si dovolí být jaksi až jazzově uvolněný, nadhledový a vtipný. Skrz postavy komentuje sám sebe a svou X trilogii a je ambiciózně neambiciózní. Parádní soundtrack se přelévá ze synťákovského beatu osmdesátkových vypalovaček do saxofonu bloudícího zaplivanými uličkami Hollywoodu a zpět a celé je to hlavně o tom ztratit se s Maxine 100minut v tom světě rozpáleném sluncem a touhou. Maxxxine není retro-atrakce, ale milostnej dopis konkrétnímu místu a času. Herecky je to koncert. každá jedna figurka je nacastovaná a zahraná s čirou radostí. A když člověk kouká na Miu Goth, tak si jen říká "tvl, to je v prdeli". Z té má člověk strach (to musí být v reálu hrozná čůza) a zároveň je vzrušenej a dojatej z toho talentu.. Pearl byla určitě lepší, jaksi důležitější a ambicióznější film, ale Maxxxine je prostě srdcařina. PS: V kině jsme byli tak cca 4 chlapi a zbytek byly ženské všech věkových kategorií (což je fakt zajímavej fenomén) a překvapilo mě jak dobře diváci chytají a reagují na ty všemožné fóry, odkazy a situace co po nich West hází. ()

Goldbeater

Tak nám Ti West uzavřel svou volnou texasko-hollywoodskou trilogii a je na ní nyní vidět taková parabola. S X nás West oslnil velmi povedeným retro vizuálním stylem, ačkoliv prostoduchý scénář nebyl zrovna ničím úchvatným. Pak přišla Pearl, poměrně obdivuhodná hororová charakterová studie a highlight (nebo anomálie) celé trojice, potažmo rovnou režisérova celého katalogu. S MaXXXine se West opět spíše vrátil na začátek, tedy k vítězství formy nad obsahem. Působí to na papíře trochu nedopečeně, nevypilovaně. Možná už se režisér tak trochu autorsky unavil. Stále to je velká zábava, má to skvělý vizuál a zasazení do poloviny 80. let vypadá naprosto věrohodně. Ti West nikdy nebyl silný scenárista, ale má rád film, má rád tvorbu filmu a rád taky cituje ze žánrových klasik. Po skvělé Pearl mírné zklamání, přesto fajn nenáročná podívaná. [KVIFF 2024] ()

rollman1

Spokojenost! Od Závěru trilogie režiséra Ti Westa jsem dostal přesně to, co jsem chtěl a co mi bylo slíbeno. Parádní osmdesátková atmosféra teče z každého záběru, do toho hraje fresh hudba a mezitím si Night Stalker zabijí ženy po celém Los Angeles. Překvapilo mě, jak moc je snímek žánrově jiný od svého předchůdce. Režisér si tady opět pohrává se žánry a tak tady máme mix Slasheru, krimi i dramatu. Samozřejmě nesmí chybět pocta hororům právě z 80. let. Fanoušky gore mohu uklidnit, protože zde je několik scén, které dokáží vykouzlit úsměv na tváří. Na druhou stranu, je ho tady mnohem méně než v ''X''. Největším triumfem a zlatým hřebem filmu (i celé série) je ale herečka Mia Goth, která je nepřekvapivě dokonalá. Její MaXXXine tentokrát čelí mnohem větším problémům i díky svým ambicím stát se nejslavnější herečkou. Plus si jí vyhlédl právě řádící Night Stalker. Ve Výsledku by tak měli být spokojení všichni ti, kteří mají rádi ''X'' nebo ''Pearl'' a mají sympatie k Mie Goth. Pro ostatní je to minimálně důvod si tyhle filmy nakoukat. ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení