Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

IQ Tiqe

Docela zbytečnej film. První půlka mě zaujala, ale čím dál víc mě odrazovalo provedení – cokoli se dotýkalo hororový tématiky vypadalo často dost lacině. Tohle není můj šálek kávy. Díky bohu za skvělou 80. hudbu, Liz Debicki a mini role Lily Collins.. # příběh ** | hudba **** | humor – | akce * | napětí ** | pustil bych si znovu * ()

Kudly4

[X], asi jako jediný zázrak od Westa. Nic jsem si od zakončení této trilogie nesliboval a dopadlo to přesně dle mých představ, tedy průměrně. Velký plus za skvělý osmdesátkový look, dobrý soundtrack a pár těch krvavých scén (podpatek a vajca au). Mia tentokrát moc nezazářila, to nejlepší ze sebe vydala už v předchozích filmech. V závěru docházel dech všem, včetně Westa a debilnější finále, už vymyslet ani nemohl. Vyobrazení satanistického kultu, bylo vyloženě k smíchu. Slušná vata kolem dokola, ale ve svém nitru, téměř prázdný film. ()

Arsenal83

Je skoro až nemožné uveriť, že by Mia Goth bola presadená v nejakom priemysle ukazujúcom ohanbie bez toho, aby jej nedali sáčok na hlavu. Ako nejaká sfetovaná ludra za mestom, hoďka 5 evry, to hej, to by hrať mohla, no ale toto bolo trochu sci-fi. Inak tej trilógie asi už len (pod)priemerná záležitosť, vypchávkový dych osemdesiatok tu bol, ale Pearl jednoznačne lepšie. ()

mcb

X a Pearl měly jasně definovaný žánr a styl, MaXXXine zůstala jen u stylu. Čili jako audivizuální pastiš osmdesátkové estetiky to funguje obstojně, hůře pak jako narativní film, který neví, o čem je a kam směřuje. Obří zklamání, v němž se už tvůrce evidentně vyčerpal a kromě nekonečného odkazování zapomněl o něčem vyprávět. ()

rollman1

Spokojenost! Od Závěru trilogie režiséra Ti Westa jsem dostal přesně to, co jsem chtěl a co mi bylo slíbeno. Parádní osmdesátková atmosféra teče z každého záběru, do toho hraje fresh hudba a mezitím si Night Stalker zabijí ženy po celém Los Angeles. Překvapilo mě, jak moc je snímek žánrově jiný od svého předchůdce. Režisér si tady opět pohrává se žánry a tak tady máme mix Slasheru, krimi i dramatu. Samozřejmě nesmí chybět pocta hororům právě z 80. let. Fanoušky gore mohu uklidnit, protože zde je několik scén, které dokáží vykouzlit úsměv na tváří. Na druhou stranu, je ho tady mnohem méně než v ''X''. Největším triumfem a zlatým hřebem filmu (i celé série) je ale herečka Mia Goth, která je nepřekvapivě dokonalá. Její MaXXXine tentokrát čelí mnohem větším problémům i díky svým ambicím stát se nejslavnější herečkou. Plus si jí vyhlédl právě řádící Night Stalker. Ve Výsledku by tak měli být spokojení všichni ti, kteří mají rádi ''X'' nebo ''Pearl'' a mají sympatie k Mie Goth. Pro ostatní je to minimálně důvod si tyhle filmy nakoukat. ()

Padme_Anakin

Má to slibný rozjezd, atmosféra osmdesátek skvělá, Mia Gothová se mi líbila a dvě třetiny filmu považuji za poutavé, zajímavé, prostě zdařilé.. Bohužel celé to rozuzlení v poslední třetině mi nesedlo, tedy Pearl u mě pořád vede.. ()

ledzepfan

Má to fééling jako by Tarantinovo Tenkrát v Hollywoodu (po dvaceti letech) ošukalo Čínskou Čtvrť a dítě z toho vzešlé odrodil italský doktor ve žlutém plášti... Nevím co všichni brblají. Až na pár minut v posledním dějství (kdy tomu na chvíli spadne řemen) to šlape hodně ve stylu a atmoška toho zpropadeného LA se divákovi zareje do srdce. Je vidět, že West přesně ví co dělá a zároveň si dovolí být jaksi až jazzově uvolněný, nadhledový a vtipný. Skrz postavy komentuje sám sebe a svou X trilogii a je ambiciózně neambiciózní. Parádní soundtrack se přelévá ze synťákovského beatu osmdesátkových vypalovaček do saxofonu bloudícího zaplivanými uličkami Hollywoodu a zpět a celé je to hlavně o tom ztratit se s Maxine 100minut v tom světě rozpáleném sluncem a touhou. Maxxxine není retro-atrakce, ale milostnej dopis konkrétnímu místu a času. Herecky je to koncert. každá jedna figurka je nacastovaná a zahraná s čirou radostí. A když člověk kouká na Miu Goth, tak si jen říká "tvl, to je v prdeli". Z té má člověk strach (to musí být v reálu hrozná čůza) a zároveň je vzrušenej a dojatej z toho talentu.. Pearl byla určitě lepší, jaksi důležitější a ambicióznější film, ale Maxxxine je prostě srdcařina. PS: V kině jsme byli tak cca 4 chlapi a zbytek byly ženské všech věkových kategorií (což je fakt zajímavej fenomén) a překvapilo mě jak dobře diváci chytají a reagují na ty všemožné fóry, odkazy a situace co po nich West hází. ()

maddy

V podstate na úplne rovnakej úrovni ako predošlá Pearl a síce dôstojné ukončenie pomerne nesúrodej trilógie, od ktorej som mal po skvelom úvodnom X o niečo väčšie očakávania. MaXXXine tiahne opäť raz vynikajúci výkon Mie Goth a tentoraz pre zmenu štylizácia do metropolititných, brakových thrillerov ala osemdesiate roky zobrazujúca prehnitný svet Hollywoodu, a musím uznať, že ma to po väčšinu stopáže bavilo sledovať. Až do poslednej tretiny, v ktorej príde na rad zbytočný satanistický twist, pri ktorom film začne pôsobiť, že sa tými 80s brakmi nielen inšpiroval, ale sám sa jedným aj stal. Škoda, dostatok zaujímavých tém tak vyústi absolútne do prázdna. CELKOVO: 6/10 ()

Trevor

Stále ešte celkom dobré ale áno aj podľa mňa je to najslabšia časť z tejto trilógie amôže za ňu hlavne ten spackaný záver a scéna zo šrotoviska ale Buster Keaton v úvode naopak príjemne prekvapil. Štýl osedmesiatok sa dal spracovať aj o čosi lepšie, po hudobnej stránke v poriadku. ()

William_

4.5/10. Velké zklamání a nejméně povedený snímek z této pomyslné X trilogie. Nástup má film velkolepý a ladně mi úvodní titulková sekvence připomínala začátek Tarantinova Tenkrát v Hollywoodu. Tady se ale film zastaví, a až do finální scény ve vile je nudný a senilní jak bába Pearl ve filmu X. Jako pocta hororům 80. let to fungovat může, ale to je asi tak všechno. Je to těžce nevyužitý potenciál, protože když se váš film odehrává v éře 80. let v Los Angeles a máte k dispozici takovou sexbombu jako je Mia nebo Halsea a vyjde z toho takto podprůměrný film, je to k zamyšlení. Já jsem z kina odcházel zklamaný a i nadále pro mě bude X nepřekonané. PS: Povedený výběr osmdesátkové hudby to držel hodně nad vodou. ()

(mOnkey)

Často se můžete setkat s názorem, že De Palma okatě a dost nešikovně vykrádá Hitchcockovu tvorbu. S tímto názorem se ztotožnit nemůžu, protože jednak De Palma inspiraci nijak nepopírá, takže o vykrádání nemůže být řeč, jednak se domnívám, že jsou jeho parafráze Hitche vydařené, zábavné a sám mistr napětí a černého humoru by z nich měl radost. West v MaXXXine udělá velké kolečko a symbolicky se vrací až na samý začátek - dokonce nám ten začátek v několika variacích raději i ukáže, aby o tom nemohlo být pochyb. Filmu se úspěšně daří navodit osmdesátková de palmovská atmosféra a styl, které hrají prim a je jim podřízeno vše ostatní včetně zápletky. To je však poněkud problém, protože jakmile odkryjete toto líbivé pozlátko a budete se snažit ponořit hlouběji, nenajdete nic moc navíc, co by vás překvapilo nebo jste už neviděli zpracované jinde a lépe. Ačkoli se tedy jedná o poněkud povrchní zábavu a dle mého i nejslabší díl trilogie, pořád je to díky hravému námětu fajn jednohubka, které se nedá upřít jedna záslužná věc: opět mě přiměje zapátrat v De Palmově (a Hitchcockově) filmografii a zároveň si konečně zopakuju Dvojníka. Doporučuju, abyste zapátrali taky. ()

M.i.k.e

S předchozími filmy Westovi hodně volné trilogie nejsem úplně kamarád. X se mi vůbec nelíbilo a Pearl mi lehce sedla až na druhý pokus. Je tak pro mě celkem překvapení, že závěr téhle trilogie mi naopak dost sednul a bavil mě s přehledem nejvíc. Mia Goth je tu výborná a celkově mě bavila stylizace do osmdesátkových brakových hororů/detektivek, která MaXXXine dost sluší. V závěru už mi to sice začalo proklouzávat mezi prsty a byl sem celkem rád že už je konec, ale to nic nemění na celkově pozitivním dojmu, který sem tak úplně nečekal…70% ()

Topco

Pocta Brianovi De Palmovi, kde scenáru zďaleka nejde o kriminálnu zápletku, ale o atmosféru a štýl. Aj napriek tomu (a brakovému námetu) však ide o scenáristicky absolútne nevyužitý potenciál (a to zďaleka nemusel West poňať túto latku lynchovsky sofistikovane). Odporúčam výhradne milovníkom 80tkového De Palmu, gialla a fanúšikom uhrančivej Mii Goth (síce nedáva výkony hodné oscarovej nominácie ako v Pearl, ale neustále dobre sa na ňu pozerá). Prvé dve tretiny ako-tak spokojnosť, uponáhľaný a lacný záver však veľký prúser. ()

Ondatra

Film krásně uzavírá trilogii filmů X, Pearl a teď i MaXXXine. Ale nemyslím, že je potřeba vidět předchozí filmy, protože žádnou extra spojitost nemají kromě hlavní herečky. Proto budu tento film hodnotit samostatně. Ti West sliboval něco mezi hororem a thrillerem, ale výsledek mi spíše přijde jako krimi drama, které diváka ohromí hlavně svými neony a výraznými světly. Co se týká vizuální stránky, tak asi nemám úplně co vytknout. Dost mi to připomíná kombinaci filmů jako Drive nebo Tenkrát v Hollywoodu. Z té obsahové stránky je vidět, že Ti West se hodně inspiroval béčkovými filmy z 80. let a snaží se je přenést do novodobé podoby. Jestli se mu to ale povedlo, toť zůstává otázkou. Občas chování postav nedává smysl a samotné finále nebylo taky nic extra. Jedná se zkrátka o chytrou satiru na Hollywood a touhu po slávě, kde si Ti West trochu zařádil. 6/10 ()

Azrael515

Rozhodne najslabsi diel trilogie. Eighties explo on the spot ale inak nic viac a nic menej. Ergo celkom zbytocne formalne cvicenie, u ktoreho sa da mavnut rukov nad mnohym, kedze to imituje najmenej invencne obdobie kinematografie. Hlavne sudruzka Goth posobi celkom unavene, co celkom kontrastuje s tym kolko koksu za stopaz sfutruje. ()

Sludger

Ti West ukončil svoju trilógiu neogiallom a zároveň vzdal poctu starým brakovým hororom – prostredím, štýlom, ale aj myšlienkami. Maskovaný vrah (pripomínajúci vraha z talianskej klasiky „Šesť žien pre vraha“) s koženými rukavicami, zahalenou tvárou a dlhým nožom, je ako vystrihnutý zo sedemdesiatych rokov v Taliansku. Jeho vraždy sú prehnane násilné, až gore, a používajú sa praktické efekty (ktoré majú vo filme aj svoju vlastnú poctu), čo sa mi veľmi páčilo. Mia Goth predviedla skvelý, sexy výkon, no potešili ma aj dve miniroličky. Kevin Bacon v roli otravného a slizkého detektíva skvelo zahviezdil, rovnako ako Lily Collins so svojím „umierajúcim“ výrazom. Taktiež oceňujem priamy odkaz na „Psycho“, čo ma potešilo pri srdci. Najväčšou slabinou filmu je vlastne to, čo chválim – že ide iba o poctu starým brakovým hororom, prevažne „giallu“, a neponúka nič nové, neokukané a originálne. Ide len o poctu, a nie autorské, inovatívne dielo, podobne ako zvyšné filmy Ti Westa. Pokiaľ ti to neprekáža, budeš spokojný. Drobnou chybičkou na kráse je neprepojenie dvoch dejových línií a tiež hlavný vrah, ktorý bol trochu umelo našrobovaný do príbehu. „MaXXXine“ je výborné ukončenie trilógie, ktorá vzdáva poctu starým slasher/giallo násilníckym hororom. Na nič iné sa nehrá a nič iné ani nechce povedať. Pokiaľ ti to stačí, utekaj do kina. Dostaneš retro, brak, béčko a zároveň výborné áčko. ()

Motinski

Exhibícia odkazov a pomrknutí na 80. roky. Tradičná neónová estetika, chytľavý soundtrack, skvelý herecký výkon Mii Goth a trestuhodne nudný príbeh. Možno budem v menšine ale v rámci trilogie najslabší v mojich očiach. MaXXXine je priznaný brak a zároveň pocta filmom z tejto kategórie. Retro dizajn a občas nepríjemná atmosféra ťaha výsledný dojem do plusu ale nestačí, toto nie je ani kriminalka ani triler ajkeď sa snaží o oboje. No a označenie horor je už úplne mimo. Dej sa posúva vpred nezáživne a finále vyznieva katastrofálne bečkovo. Ti West je zručný režisér, doručil 3 rozdielne filmy tvoriace jeden celok a pritom má každý svoju vlastnú identitu. Originalitu aj pamätné scény. Dalo sa z toho ale vytrieskať omnoho viac. ()

majo0007

Jediné čo môžem pochváliť je 80týs feeleng a hudba, ostatné je srap! Mia Goth pre mňa trpí  polovičným Down Syndrom, je to šereda jak starý bicygel! ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení