Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Vítejte na planetě Brooklyn, průvodce vám budou dělat trafikant Auggie a jeho zákazníci z filmu Smoke... Scenárista Paul Auster a režisér Wayne Wang si při improvizovaných zkouškách na natáčení svého filmu Smoke uvědomili, že řada vedlejších postav v sobě skrývá potenciální náměty, jež se do jednoho filmu nevejdou. Proto se rozhodli (s finančním požehnáním společnosti Miramax) souběžně natočit další snímek Vztek, který velmi volnou, improvizační formou představuje situace a lidská setkání, spojená prostředím nárožní trafiky (a také jejího blízkého okolí). Jednotícím tématem tentokrát nejsou lidské interakce, ale vztahy obyvatel Brooklynu k jejich svérázné čtvrti. Velmi úsporně realizovaný snímek, natočený během pěti dnů, vychází ze „zbytkové metody“ průkopníka laciných filmů, producenta Rogera Cormana, který často používal dekorace a stavby z jednoho filmu do svých dalších děl. Na režii se tentokrát společně podíleli Wang i Auster a nezanedbatelným tvůrčím vkladem přispěli i herci. Vedle hlavní postavy trafikanta Auggieho Wrena (Harvey Keitel) se v drobných úlohách objevuje celá řada známých představitelů – Michael J. Fox (sociologický průzkumník Peter), Madonna (zpívající doručovatelka telegramů), Mira Sorvinová (okradená blondýnka) či Lily Tomlinová (bezdomovkyně). I když Vzteku schází dramaturgická ucelenost předchozího snímku, je bezesporu zajímavým dokladem o tvůrčích možnostech nezávislé tvorby a herecké improvizace. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (66)

POMO 

všechny recenze uživatele

Hoci mi Smoke nepripadal byť príliš zaujímavý, tento jeho sequel, postrádajúci už akýkoľvek súdržný dej, ma prekvapivo pobavil viacej. Funguje totiž nielen ako pohľadnicový portrét Brooklynu čoby mesta v meste, ale je aj výživnejším leporelom vtipných a sympatických konverzačiek, povievajúcich niekde medzi Smokeom a Jarmuschovými Coffee and Cigarettes. Suchým humorom okorenené kuriózne radosti a strasti komických figúrok… Kto rád načúva, príde si na svoje. Mňa najviac pobavilo Lou Reedovo vykreslenie Švédska. ()

dakarin 

všechny recenze uživatele

Konverzační záležitost plná různých upovídaných lidských postaviček, snažící se navodit atmosféru "snad" Brooklynu. Pohodovka jakoby ze starých časů. Mě tak nějak tentokrát nezasáhla, hodnocení 74% (srpen 2014) mě přijde maličko nadsazené - ovšem evidentně nálada filmu si svoji cílovou skupinu našla ;-) ()

Reklama

troxor 

všechny recenze uživatele

Americká nezávislá komedie, trošku podobná Smithovým Clerks. Jedná se o sled jednotlivých historek/gagů (nosný příběh se jaksi nevyskytuje), které spojuje jejich dějiště - Brooklynský obchod s zde všemožným kuřivem. K Harveymu Keitelovi sem chodí různé podivné existence, nakoupí si a potom se věnují "hluboce filosofickým" debatám nad zapálenou cigaretou. O kouření ve filmech si zapřemýšlí Jim Jarmusch, někdo zase řeší, jak zbavit místní park pytlíků a Madonna si tu zazpívá malý štěk. Všichni brečí nad tím, že se jim odstěhoval před 40 lety jejich baseballový tým... Docela pěkně si podle tohoto filmu můžete udělat obrázek, jak to v Brooklynu vlastně vypadá a jak se tam žije, ale nějakou extrémní informační hodnotu od něj zase nečekejte (rozhodně ne dokument!), protože hlavní co film chce, je pobavit a to se mu celkem daří! ()

Arach.No 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se na tenhle film těšil, a nezklamal mě. Polodokument o Brooklynu, konverzační komedie, vynikající herecké obsazení, filozofující Jim Jarmusch, skvělá zábava. Těmihle různými výrazy se dá charakterizovat Vztek a všechny budou pravdivé. Trošku jsem se bál, že nebude dosahovat kvality Smoke, ale i když jsou oba filmy hodně rozdílné, oba dokáží výborně pobavit a zlepšit náladu. Harvey Kietel se tu znovu objevuje v roli prodavače, spolu se svými přáteli a výsledkem je velmi příjemný film, na který se (stejně jako na jeho předchůdce) rádi podíváte podruhé i potřetí. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Stále příjemné rozjímání o životě v obchodě tabáku newyorského Brooklynu. Život, jako výkřiky, jako filozofie, jako přirovnání, jako živel, jako slova, jako rozebírání, jako střetávání, jako potkávání, jako míjení, jako nedorozumění, jako pitoreskní náhody, jako kouř stoupající líně ze zapálené cigarety. Navíc hvězdné obsazení, osobitý styl a rozverně lahodná atmosféra. Všemu opět vévodí vedoucí obchodu s tabákem Auggie Wren (zajímavý Harvey Keitel), který ukazuje vášnivý i filozofující život Brooklynu v celé jeho pozoruhodné kráse, bouřlivosti i poklidu. Z dalších rolí: muž s divnými brýlemi (Lou Reed), Pete Maloney (Michael J. Fox) s nevšedním dotazníkem, majitel obchodu Vinnie (Victor Argo) a jeho nespokojená manželka Dot (Roseanne Barr), Auggieho vášnivá přítelkyně Violet (Mel Gorham), rozjímač nad filmy Bob (Jim Jarmusch), pomalý pomocník v obchodě Jimmy Rose (Jared Harris), podomní rapující prodavač (Malik Yoba), stálí zákazníci Tommy Finelli (Giancarlo Esposito), Jerry (José Zúñiga) a Dennis (Stephen Gevedon), či zpívající telegram (Madonna). Život ve své kráse, bláhovosti a neustálé naději. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (14)

  • Auggie (Harvey Keitel) nesprávně říká: „Adios, cigarettos,“ jako by to byl španělský výraz „sbohem, cigarety“. Správné slovo pro cigarety je „cigarrillos“. (sator)
  • Auggieho kamarád Bob, kterého hraje Jim Jarmusch, před zapálením své poslední cigarety prohlásí, že kafe a cigára jsou snídaně šampiónů. Kafe a cigára (2003) je název pozdějšího Jarmuschova filmu. (velkyvezir)
  • Mystická scéna, kdy se objeví již zesnulý basebalový hráč s číslem 42, je věnována Jackie Robinsonovi, který byl první černoch v historii, který hrál nejvyšší americkou baseballovou soutěž a tím hodně otupil americký rasismus. Číslo 42 bylo k uctění jeho památky vyřazeno a nikdo ho už nesmí nosit. (sator)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno