Na Středozápadě USA už mnoho dní nepřetržitě prší. Nejvíce je postiženo městečko Huntinburg, které už je pod vodou. Téměř všichni místní obyvatelé jsou převezeni do bezpečí, a přesto se v městečku pod vodou odehrává velké drama: Tom, který je řidičem auta pro transport peněz, se snaží zachránit tři miliony dolarů z místní banky. Na balík peněz si ale dělá zálusk skupina gangsterů v čele s Jimem. Nepřetržitý liják dramaticky ztěžuje situaci na obou stranách... (oficiální text distributora)

Pumiiix

Solidní akční kousek, dobře zvolené prostředí, těžké na pohyb když nejsou po ruce plavidla. Jednoduchá zápletka, dobře pointovaná a vyprávěná, možná mohlo být trošku lepší finále. Naproti sobě zlý Morgan Freemam a Ch. Slater, který prvnímu jmenovanému herecky a po stránce charisma trochu nestíhá, ale i tak se snaží a po pravdě mu to jde ;-) potěší sem tam povedený "joke" nebo pár detailů a vychytávek dýchání přes baterku....btw: kulervoucí hnusně zpackaný dabing kazil výrazně zážitek. 7/10* ()

Wacoslav1

Řemeslně velice slušnej film který mixuje klasickou akční thrillerovou zápletku, kdy stojí jeden hlídač peněz proti partě zločinců která je chce ukrást na pozadí lehce katastrofické zápletky z povodní a hrozbou protržení přehrady. Film má slušný tempo a i když není nijak přehnaně invenční, tak s tím námětem pracuje celkem dobře a hlavně nenudí. Přidejme solidní výkony Slatera a Freemana plus i nějaký ten vývoj postav a změny v jejich charakterech a dostaneme ucházející lehce nadprůměrnej filmík na nenáročný zabití večera.60% ()

Xmilden

Operace: Zlomený šíp a po ní Povodeň. Jakoby akční kariéru Christiana Slatera předznamenal tento přírodní živel. Občas je to osmdesátkově pitomé a jediný kdo si dokáže udržet svou jakousi úroveň je Morgan Freeman. Jinak je to docela bída. V akčních scénách na sebe pořád střílejí, ale prakticky sypou zásobníky jen do všudypřítomné vody místo do hrudníku. Film zachraňuje jen neobvyklé prostředí zatopeného města. 55% ()

Pepinec

Morgan Freeman v roli padoucha? I když hodný, stále je to padouch. A to mi k němu nesedí, vždyť většinou hraje mrzuté dobráky od kosti. Buď jak buď, právě Morgan u mě vytahuje úroveň filmu o stupínek výše, hlavní ´klaďas´ na to nemá charizma. Setkáváme se zde s originálním námětem akčního thrilleru v zatopeném městě, což skýtá spoustu nových možností. Nevím, jestli bylo v úmyslu vytvořit novodobé ´béčko´ nebo jestli na lepší dotažení nezbyly peníze. Pro mě zůstává Povodeň někde mezi. Přijde a zase odejde - stejně, jako ta voda. ()

pfa

Akcí nabitý, dramatický thriller (název, tedy ten český, evokuje v sobě spíše katastrofický žánr), kde mezi řidičem transportního vozu, tlupou banditů a zlým hodným šerifem stojí nejen povodeň, ale především tři milióny dolarů. Dobrá, napínavá podívaná s prvky dobře zasazeného humoru. [8/1O] (Hard Rain, USA+GBR, drama-thriller) ()

• Film se měl původně jmenovat Flood. (Terva)
  • Píseň "Flood" křesťanské rockové skupiny Jars of Clay, která se ve filmu objevila, vyzvedla skupinu do hlavního proudu hudební scény. (Terva)