Gen V - Season 1

(série)
USA, 2023, 6 h 15 min (Minutáž: 39–59 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

ReproBoy

Ale jo, než jsem viděl jakejkoliv díl, řekl jsem si, že na to ani nebudu koukat, protože se bude jednat o podovnou genitáliovnu jako je ší halk, nakonec jsem to solidně zhltnul a musim říct, že tam bylo víc, než pár votafak momentů, za což jsem v dnešní době rád. Je vidět, že se to teprve vyvíjí a poslední díl už jenom ukazuje, jak hodně se těšíme všicí na tu 4 serii The Boys, kde by konečně mohl dostat ten sráč přes hubu.  Celkově 85% a 5 Anthony Starrů :D ()

MatyRock

Gen V je povedeným přírůstkem do světa The Boys, který se sice na svém starším a o něco vyzrálejším předchůdci veze, přesto na něm jen hloupě neparazituje. Scénáristicky to není úplně pevně uchopeno, dost často se tvůrci uchylují předvídatelným směrem, ale musím přiznat, že to i tak má své kouzlo a ke školnímu prostředí to ve výsledku sedí. Postavy se na poli osmi epizod vyvinou ve funkční a komplexní charaktery, po většinu času se dá rozumět jejich motivům, kde zamrzí jen nepochopitelné završení ve kterém se střídají strany jak na kolotoči. Chybí tomu větší koherentnost a především velmi otevřené finále mrzí. Jako výplň mezi 3. a 4. sérií The Boys to funguje více než dobře. Samostatně už o poznání hůř. 8/10 ()

Dannyss

Náramně zvládnutá odnož výborného seriálu The Boys, jenž je sám o sobě geniálním počinem využívající prvky, které jen těžko najdete v jiných snímcích. Tvůrcům se zde opravdu povedlo udržet laťku, kterou nasadili již s partou superhrdinů okolo Homelandera a nadále se absolutně nedrží zpátky z aktivizací perverznosti, neustálého krveprolití a docela solidně zvolených scénáristických pasáží. První dva díly mě přesvědčily, že zvolený styl bude pokračovat již ze zmíněné Bandy a ačkoliv jednotlivé díly občas nenabídly až takovou pecku, jak jsem možná očekával po hodně povedeném začátku, tak přesto těchto osm dílů zvládá rozšířit svět hrdinů, jen teda s mírně slabší intenzitou zážitku, než byl prvotní výtvor ze strany tvůrců. 7,9/10. ()