Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Skupina Evropanů se při útěku z válkou ohrožené Indie dostává za záhadných okolností do Tibetu. Zde stráví delší čas v před civilizací ukryté lamaserii Shangri Lah, kde, narozdíl od okolního světa vládne mír, harmonie a dokonalost. Toto mysteriózní, duchovnem protkané prostředí působí na charaktery návštěvníků spolu s faktem, že jejich příchod a pobyt nejsou zcela dobrovolné. Každý z nich se s rozporem, zda vyměnit nový život v pozemském ráji za nejistotu a utrpením vykoupenou svobodu, vyrovnává po svém. Film je adaptací knihy Jamese Hiltona a obsahuje ztracené a nově zrekonstruované scény, v nichž jsou často po létech znovuobjevené dialogy doprovázeny ilustrativními fotografiemi. (revere)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (45)

kinderman 

všechny recenze uživatele

Na Ztracený obzor odkazuje jak Spielberg v Chrámu zkázy (motiv uneseného letadla), tak třeba Conran ve Světu zítřka (Shangri La). Dále vám film poskytne vysvětlení, proč je stupidní halasně slavit narozeniny, nabídne velkorysou výpravu a (pro reřiséra typické) myšlenky o dokonalém světě. Ad kyselina: natáčení "uprostřed druhé světové války"?! Ta snad začala až 1.9.1939 (naopak, během války byly z filmu některé promluvy kvůli pacifistickému vyznění odstraněny). ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně zajímavý a podnětný film. Člověk si tak říká: "Mohla by taková utopická společnost jako Shangri Lah existovat?" Kdo z nás by se na takový místo nechtěl jednou dostat? Obzvláště se mi líbilo to pravidlo, že pokud hodně chcete ženu jiného muže, je velice slušné, pokud vám jí ten muž přenechá. To by se někdy hodilo :-))))) ()

Reklama

GodComplex 

všechny recenze uživatele

Famozni film, jehoz originalni verze byla v 60tych letech znicena a muselo dojit ke komplikovane restoraci z ruznych zdroju. Prestoze uz nikdy film nebude kompletni, stopaz je poskladana z posbiranych materialu ruznych kvalit a nektere sceny musely dokonce nahradit fotky, nic to vysledku neubira, naopak ma clovek pocit, ze prave objevil poklad a neco skutecne unikatniho. Shlednutim "Lost Horizon" mam tak pocit jakobych objevil mysteriozni udoli Shangri-la. Na svou dobu vzniku 1937 se jedna o naprosto uzasne lehce fantasy dobrodruzstvi s hodne zasadnim poselstvim a vizi pro budoucnost lidske rasy. Co v dnesni dobe do detailu analyzuji dokumenty typu "Zeitgeist: Moving Forward", to Frank Capra svym oldschool vizionarstvim nastinil uz temer pred 100 lety. 9/10 ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Frank Capra bol výnimočný režisér, jeho filmy ponúkali zvláštnu príjemnú atmosféru, mali svoje nezameniteľné vnútorné čaro a silu. V tomto príbehu poslal svoje postavy do záhadnej "krajiny" Shangri Lah, kde vládne čistota, spokojnosť a harmónia. Idealista Robert Conway ( výborný Ronald Colman ) je svojimi názormi náchylný k ídei slušnejšieho a lepšieho sveta, takže jeho posobenie v tajomnom svete "pozemského raja" je určitým zadosťučinením a dokáže tejto myšlienke veriť. Silné a pohodové dielo prebúdza v divákovi podobné pocity ako prežíva hlavný predstaviteľ a dokonale ho vťahuje do deja.. Lost Horizon je duchovne veľmi silný film. ()

d-fens 

všechny recenze uživatele

Fikcia zo všetkých fikcií najfiktívnejšia.... o dva roky neskôr priamo na svetových bojiskách zrealizovaný "Triumf vôle" jasne dokázal jekyll-hydeovskú povahu človeka :-/ ...Sám sa na seba často hnevám, že sa nedokážem odpútať od cynizmu, sarkazmu, skepsy, a úprimne závidím ľuďom ako F.Capra ich neutíchajúcu vieru v človeka a schopnosť snívať ()

Galerie (42)

Zajímavosti (9)

  • Silně překročený rozpočet vedl k narušení vztahů Franka Capra a studia Columbia. Trvalo pět let, než se alespoň vrátily vydané náklady. (Terva)
  • Pro scénu sněhové bouře byli použity vybělené corn flaky. (Mol)
  • Když se v březnu 1937 poprvé uváděl tento snímek, byla jeho promítací doba 132 minut. Časem bylo vypuštěno téměř 25minut a uváděly se různé zkrácené verze. V roce 1967 se původní nitrátový negativ zkazil a snímek se v plné podobě nezachoval. Rekonstrukce filmu začala roku 1973. Americký filmový institut podnikl důkladné pátrání ve světových archivech, aby objevil všechny zachovalé exempláře. Nakonec se našlo celých 132 minut zvuku, ale chybělo sedm minut obrazu. I technická kvalita nalezených materiálů byla rozdílná. K dosažení co nejlepší kvality využily Sony Pictures Entertainment a Filmový a televizní archiv UCLA nových laboratoří a digitálních technologií. Protože obraz zůstal o sedm minut kratší než zvuk, byly zbývající scény doplněny znehybněmými záběry z filmu a dochovanými fotografiemi. (formelin)

Reklama

Reklama