Million Dollar Hotel

• Německo The Million Dollar Hotel (více)

Příběh tohoto filmu se odehrává v jednom z hotelů postavených kdysi ve třicátých letech. V jednom z těch hotelů, kde smích poskakoval na bublinkách šampaňského. S příchodem třetího milénia v hotelu přežívají mentálně nemocní, blázni, narkomani, prostitutky a pátý člen skupiny Beatles. Tom Tom, hlavní hrdina filmu, zrovna zamilovaně sleduje éterickou prostitutku Eloise. Až chemicky kyselý milostný vztah dala do pohybu jediná věc - do hotelu přijíždí zvláštní agent Skinner, aby vyšetřil záhadnou smrt Tomova nejlepšího kamaráda - syna milionáře - Israela Goldkisse. Nehostinné kulisy a skvělý střih vytváří ztracenou atmosféru, kterou prohlubuje jedinečná hudba skupiny U2. (oficiální text distributora)

902 10

hotel do ktereho se nejezdi na rekreaci. osazenstvo jako vystrizene z pronasledovani a zavrazdeni jeana paula marata predvedene divadelnim souborem blazince v charentonu za rizeni markyze de sade. skvely soundtrack od u2, bonovo cameo trvajici 1s a prijemne prekvapeni v podani mela gibsona. to je the million dollar hotel - dalsi stylovy film wima wenderse, ktery ale kazdemu nemusi sednout. idealni kandidat na pulnocni filmove pokoukani z postele, pokud 2. den nemusite vstavat v 7 rano. ()

LiVentura

Skvěle natočený mystický filmek ze světa nejnižší lidské společnosti USA... v rozpadajícím se starém hotelu žije banda pomatenců, kteří jsou mimo jakékoli zákony vnějšího světa za zdmi jejich apartmá... a v tom všem se rozvine láska, nenávist, smrt. PS: Nehledě k tomu, že Mila je zde přímo k sežrání, hlavní hrdina je skvostně debilní a Gibson, je dobré naškrobené mutantě... :-)) ()

kuckaAFC

Začátek slabej, ale po určité chvíli se snímek vyvine v zajímavou "wendersovinu". Příběh pro mě celkem podivný, Gibson v roli detektiva mi neseděl. Naproti tomu Jovovich a Davies podávají kvalitní výkony. Díky tradiční Wimově atmosféře, množství psychedelicko-surrealistických scén a soundtracku od fenomenálních U2 se tento "úlet" vidět určitě vyplatí, 70%. ()

mortak

Film, který do vás dvě hodiny tluče polopatisticky myšlenku, že svět je jeden veliký hotel, naše duše jsou pokoje a my čekáme na návštěvu krásné Milly, abychom překonali osamělost v zázraku spojení dvou pokojů (rozuměj duší). Každý pokoj má své zvláštnosti, my do něho utíkáme a někdy se v něm zavřeme před sebou a před světem, takže potřebujeme tvrdého vyšetřovatele, i když nás to bude stát skutečnou krev. Davisovo mumlání začne lézt na nervy po pár minutách, doslovný scénář po půlhodině. Hudebníci by měli hrát a ne přemýšlet. ()

Malarkey

Na to jak to mohlo být zajímavé to bylo až příliš nudné a nicneříkající, chvílemi až depresivní a hlubokomyslné. Autoři podle mě neměli naléhat a pospíchat na závěr filmu, jelikož právě ten už je předem znám. Přiznám se, že jsem se jako člen Milionového hotelu nudil. Nebýt skvělého hudebního podtextu od U2 nevím jestli bych u něj dokázal vydržet až do samotného konce. I když sledovat magory, nájemníky byla chvílemi docela zábava, ale to je asi tak všechno. --- Sebevražda je pro žida nejubožejší zločin. My sebevraždu nepotřebujem, neznáme ji. ()

• Hotelu, ktorý nesie názov filmu, sa hovorí Rosslyn nebo Frontier. Má 422 izieb. Kedysi tu bol aj utečenecký tábor. Keď vláda v 80-tych rokoch rušila psychiatrické ústavy, mnoho týchto ľudí našlo útočisko práve v tomto hoteli. (youtoo18)
  • Film sa natáčal v centre Los Angeles. (youtoo18)