Vetřelec: Romulus

• USA Alien: Romulus (více)

Vetřelec: Romulus navrací fenomenálně úspěšnou franšízu zpět k jejím kultovním kořenům, přičemž představuje zajímavé a neokoukané nové tváře. Při prohledávání opuštěné vesmírné stanice se skupina mladých kolonizátorů setká s nejneúprosnější a nejsmrtonosnější formou života ve vesmíru. A v hlubokém vesmíru nikdo neslyší jejich křik. (Falcon)

Diskuze

TheDarKnig

Já že sem si tu připadal jak v honu na čarodějnice 😆 a to sem prozradil jen střípky a on to tu vysype.. to už můžeme rovnou říct, jak to dopadne a kdo umře jako první.. ( děj už "bohužel" znám až do konce, ale šířit ho nebudu ) 🥳

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Kelexro

Kelexro (hodnocení, recenze)

Hrál jsem hru, viděl všechny alieny, sice jsem teď viděl pouze trailer, těžko soudit,ale i tak mi to příjde lepší než nejhorší Covenant,, btw: Prometheus se mi líbil více než Alien 4, ale méně než Alien 1,2,3 :)

Ydrosten

Ydrosten (hodnocení, recenze)

Produkce : Ridley Scott = rovnou to můžeme ohodnotit odpadem až 2 hvězdami (2 u fanatických uctívačů Scotta) protože pochybuju že produkoval neco co popírá jeho stařecké myšlenkové pochody.

Kincl : ignorovat by to mělo.

""Děj by se měl odehrávat mezi prvním dílem a snímkem Vetřelci (1986) od Jamese Camerona.

Jisté zvěsti tak tvrdí, že společnost Weyland-Yutani ve filmu objeví tělo Xenomorfa, kterého na konci prvního dílu Ellen Ripley vyhodila z lodi do vesmíru. Tělo je pak převezeno na stanici Romulus, kde z něho vědci následně vytvoří další Xenomorfy a facehuggery, některé z nich dokonce dosud neviděné. Pak se ale samozřejmě všechno zvrtne, přičemž na opuštěnou stanici dorazí výše zmíněná skupina kolonizátorů, která zde bude bojovat o holý život""

na příspěvěk reagoval PKD, SsgtJira, Jaeger

Kincl

Kincl (hodnocení, recenze)

Je dobře, že to nejspíš bude ignorovat Prometheus a Covenanta. Byl v tom guláš a jako fakt nechci po filmu čekat a hledat několik hodin vysvětlivky a po pár měsících videa jak to režisér vysvětluje atd...

na příspěvěk reagoval PKD

Jaeger

Jaeger (hodnocení, recenze)

v sucasnosti mozes cakat hocico...ktore bude potom prezentovane, ako umelecke stvarnenie(zprznenie) originalu

Terepin

Terepin (hodnocení, recenze)

Shakers

Film si najviac berie inšpiráciu z hry. Je tam veľa záberov, ktoré vyzerajú ako vystrihnuté z Isolation.

na příspěvěk reagoval Jaeger

TheWhiteWolf

TheWhiteWolf (hodnocení, recenze)

Jaeger

On to nejspíše myslel tak, že jediná zmínka o Shaw (v Covenantovi) byl ten záběr na její zohavené tělo... nic dalšího tam nebylo, takže tu postavu opravdu prakticky vystřihli což i mě rozhořčilo, stejně jako v Covenantovi na začátku, kdy nechali uhořet snad jedinou postavu z celé posádky  na kterou by se dalo dobře koukat a mohla být třeba i zajímavá... (postavu co měl hrát James Franco) to mě taky nasralo... stejně jako dalších X věcí v tom filmu. Linka s inženýry mohla být sakra zajímavá a oba filmy (jak Prometheus, tak i Covenant) se ji měli zabývat a držet se ji vykašlat se na ty hovadiny kolem Aliena, protože to vesměs vše působili špatně a trapně. Mohli si odpustit tu přerostlou chobotnici a taky toho "vetřelce" na konci Promethea, protože ta scéna tam byla natlačená na sílu a bylo to ve výsledku k smíchu a breku a zároveň. Jedno z mála pozitiv na obou filmech pro mě byl Fassbender.

Deyw

Ano existují sestřihy obou filmů, kde jsou nezveřejněné záběry a bonusové scény zakomponovány do filmů. V případě Prométhea i mírně mění děj.

U Prometheuse je těch verzí asi 5, které za něco stojí u Covenanta dvě.

Perth

Nevím nakolik tomu věřit, ale právě odpovědi na předešlou trilogii P, A:C a A1 zde máme dostat.. film má PRÝ odpovědět i na nejpalčivější otázku kde se vzal Derelictu na LV-426

Deyw

Deyw (hodnocení, recenze)

Perth

Mne take, ale spise mam mrzeni ztoho jak to nakonec dopadlo ty filmy --> nechapu proc to vyslo jak to vyslo, pritom je napr verze Promethea (myslim ze blackcult edition nebo tak uz nvm nazev) kde bylo spousty vystrizenych zaberu a jako celek to pusobi dosti jinak a daleko lepe, to same u covenanta je jakesi intro na 4dily snad na youtube, kde je take vysvetleni hodne veci a zase nekdo udelal cut kde tak vse poskladal a vysledek je lepsi... :(

na příspěvěk reagoval SsgtJira

Perth (hodnocení, recenze)

Dík za odpovědi :)

Mrzí mě že linka Promethea + Covenanta zůstane divně (ne)ukončená. Mysterióznost původů civilizací z Promethea mě totiž moc bavila - vím, že dost lidí ten film hejtí ale podle mě má boží atmosféru. Covenant teda ke konci slábne a to, že na prasáka z děje vystřihli Shaw, tak že ji ani nezmínili, mě fakt naštvalo, takže možná je vlastně lepší tu linku nechat být. 😁

Na druhou stranu má volba děje po prvním Alienovi obří potenciál úplně někde jinde. A nejvíc se těším na vizuál pokud design lodí bude fakt odpovídat osmdesátkovým představám futurismu (viz Alien 1 nebo Isolation), tak to bude mňamka. Sakra jdu instalovat Isolation, ta hra si třetí dohrání zaslouží. :)

na příspěvěk reagoval Deyw, SsgtJira, Jaeger

Perth

Zatim je jasne to, ze je to vskutku mezi 1 a 2. A posl. tj.nejnovejsi infa hovori o 2.pol. Tj. spise o dost blize 2, nez 1. Proto ta stat o onom zlutem nakladaci ci v tyzru videne pusky, ala 2. Ja bych sice dej situoval mnohem blize 1,nez 2,ale co uz. Kvuli silne vazbe na Isolaci. :) I tak to snad bude, zuuuuzo.

Knowho

Knowho (hodnocení, recenze)

Perth

Z toho co jsem slyšel naposledy se to odehrává mezi jedničkou a dvojkou, ale zaslechl jsem i něco s propojením s Prometheem/Covenantem? Fakt moc nevím (kromě Teda toho prvni) upřímně na to beru podobnou taktiku jako ty.

Perth (hodnocení, recenze)

Snažím se vyhýbat spoilerům, tak sorry jestli už je to dávno známé info, ale... Je někde potvrzené kde v časové ose Alien univerza má tenhle snímek sedět?

Nepotřebuju to detailně, já jen jestli čekat pokračování Covenanta nebo nějaký úplně izolovaný příběh?

na příspěvěk reagoval Knowho, PKD, SsgtJira

SsgtJira

Poradce? Po tech svych 2 SF filosofickych, Alien bludech? No, potez, koste. Pokud by bylo na me, zakazal bych mu, aby se do budoucna sral do neceho, jako zanr. SF/H. Potazmo, Cizinec.

SsgtJira

Snad jen v minimalni mire, jako u bozskeho BR 2049. Ja osobne, uz od toho aroganta, nechci nic videti. Zvlaste ve SF zanru. Uf.

Kincl

Kincl (hodnocení, recenze)

A ještě otázka má s tím R. Scott skutečně něco nebo to jméno jen využívají? :D

na příspěvěk reagoval SsgtJira

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu