Možná řeknu ano

Michelle a Allen tvoří pár. Jednoho dne se mladí lidé rozhodnou pozvat své rodiče na večeři a svěřit se jim se svým záměrem vzít se. Večer však vůbec neprobíhá podle plánu: ukáže se, že rodiče se dobře znají z minulosti, což vede ke zcela protichůdným názorům na plánovaný sňatek. Večer je plný zvratů a tajemství, která převrátí plánovanou útulnou večeři naruby. (Vertigo International)

Arsenal83

Rom-com, ktorý nespĺňa ani jeden zo svojich parametrov. Ani romantické to poriadne nie je, ani vtipné. Skôr má film v sebe istú drámu, podivnosť a trápnosť. Keaton + Gere + Macy + Sarandon majú dokopy tri storočia a sledovať ako sa navzájom podvádzajú, či 76-77 ročné ženy bažiace po sexe, to nie je práve liek na erektilnú dysfunkciu. ()

Phoenixcq

Překvapivě skvělá komedie s mou oblíbenou Emmou Roberts. Byť je děj hodně předvídatelný a začátek i konec mají svá slabší místa, tak v prostřední části jsem se neskutečně bavil. Obzvláště Susan Sarandon ta role náramně sedla a bylo vidět, jak si ji užívá... Zejména ve scéně "Yeah... It's even worse than that." 😂😂😂 ()

Aljak

Spočiatku to vyzeralo ako tri rôzne dejové línie o troch pároch, ktoré reprezentujú rôzne formy Lásky. Potom sa to prekvapivo všetko spojilo dokopy a mal som z toho skôr pocit ako pri divadelnej hre, keďže sa všetkých 6 postáv stretlo v rovnakom ohraničenom priestore spoznávacej večere budúcej potenciálnej rodiny. To so sebou prinášalo o to viac vypätú atmosféru, že rodičia mladého páru sa už akosi poznajú. A už je oheň na streche, a z prvotne romantickej komédie sa stáva dráma. Obrovský potenciál zostal tak trochu nevyužitý, ale napriek tomu som sa rozhodne nenudil a aj dialógy boli celkom vydarené, aj keď niektoré reakcie postáv pôsobili dosť iracionálne a neprirodzene. Silnejšie 3* (na 4 to bohužiaľ nemalo) ()

blondboss

Podpriemerná romantická žánrovka, akých je tak milión podobných, ktorú ťahá do priemeru Emma Roberts. Z nej sa stáva ozaj zrelá, talentovaná a veľmi sympatická herečka. Ten zvyšok v podobe totálne presladeného balastu a starších hereckých hviezd takmer vôbec nezaujal. Jednoducho v rámci žánru sa dá hovoriť o prúseri, ale oddychová jednohubka to môže fungovať. 50 % ()

BOURQUE

Na začiatku vás debutujúci režisér Michael Jacobs trochu zavádza s koncepciou filmu – zdá sa, že divák dostane samostatné príbehy, kde v centrom pozornosti sú témy, ako láska, manželstvo, nevera, celoživotné city, atď. Pomerne rýchlo sa však dozvieme, že jednotlivé príbehy so sebou veľmi silno súvisia – avšak, pri odhalení jednotlivých kúsok „veľkého puzzle“ nedochádza nejakej veľkej konfrontácii všetkých dotknutých osôb. (V prípade niektorých myšlienok a scén, ktoré vidíme, sme „trochu odtrhnutý“ od reality.) Spolupráca Emma Roberts / Luke Bracey ešte funguje (viz viac komediálnejší Holidate), ale o mnoho (z určitého hľadiska pochopiteľne) tu bolo vidieť štvoricu Sarandon / Keaton / Macy / Gere. Pre nich venuje tú menšiu tretiu hviezdu. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

• Film sa natáčal v Montclair (New Jersey, USA) vo februári a marci 2022. (Arsenal83)