Holka z ospalého anglického městečka napíše lechtivou knížku, která má velký úspěch. Místní obyvatelé se ale v jejích postavách začnou poznávat a vůbec se jim to nelíbí. (Netflix)

Necrotongue

Můj další výlet do padesátých let (tentokrát to byl rok devětapadesátý) nedopadl nejhůře. Zpočátku jsem měl vážné obavy, protože se děj opíral převážně o situační humor a já jsem měl pocit, že šlo o scény spíše trapné než zábavné, po čase ale tvůrci přešli spíše na humor konverzační, u něhož jsem se už dokázal bavit. Téma bylo dnes už poněkud ohrané, v době vzniku šlo ale jistě o svěží záležitost. Mně osobně se velmi líbilo obsazení, ale navzdory všem snahám tvůrců, jsem se nejvíce bavil a smál ve chvílích, kdy Blanche pobíhala po parcích a objevovala všechny zvrácenosti maloměsta. Fakt mě dostalo, když proběhla pečlivě udržovanou flórou, aby se vynořila jako veterán zákopové války, aby byla v další, navazující scéně dokonale upravená a aby se hned v té následující vrátila k verdunskému vzhledu. To bylo skvělé :-) Chyb bolo sice neúrekom, ale přesto mi byla způsobena dobrá nálada, tak jsem zarovnal na tři pěticípé, ať to pára tlačí. / Poučení: Rozvíjej svůj talent. ()

dopitak

Praštěná britská komedie z ranných šedesátých. Pár vtipnějších momentů se najde a pokud jste příznivci britské komedie, potažmo některých zde vystupujících komiků, pak je to skoro povinnost, tenhle volný remake americké třicátkové komedie vidět. ()