Kathy (Jodie Comer) je tvrdohlavá holka, která si nikým nenechá kecat do života a je dost svobodomyslná i na poměry Ameriky přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Když v baru, do kterého slušné holky nechodí, narazí na mladého motorkáře Bennyho (Austin Butler), jenž má podobnou krevní skupinu, okamžitě to mezi nimi začne jiskřit. Benny je členem motorkářské party „Vandals“, neformálního seskupení milovníků bezstarostné jízdy, vedeného majitelem baru Johnnym (Tom Hardy). Chuť svobody je nakažlivá a brzy jí podlehne i Kathy. Jako bystrá holka si ale začne všímat i negativních věcí, které růst motorkářského gangu provázejí – čím dál násilnější boje s konkurencí, střety s policí a nelegální aktivity, které zajišťují organizaci příjmy a udržují ji v chodu. Protože Kathy Bennyho miluje, nechce, aby skončil v base nebo s kulkou v těle, a snaží se pro něj najít únikovou cestu z gangu. Je otázkou, jestli taková cesta vůbec existuje, a pokud ano, jestli se po ní Benny vůbec chce vydat. (Cinemart)

• Vizuální složka bouřlivého dramatu je inspirována ikonickými černobílými fotografiemi ze stejnojmenné publikace z roku 1968, jejichž autor Danny Lyon měl coby člen gangu Outlaws bezprostřední přístup k dění uvnitř komunity. (MFF Karlovy Vary)
  • Pôvodne mal byť film uvedený v kinách už 1. decembra 2023, ale bol stiahnutý a dátum sa posunul až na 21. jún 2024. Hoci sa za dôvod uviedol štrajk SAG-AFTRA, ktorý trval do novembra 2023 a bránil hercom v propagácii filmu, isté zdroje zvnútra hovoria, že v skutočnosti bol film odložený kvôli uvedeniu filmu Renaissance: A Film by Beyoncé v rovnaký deň, ako aj obavy z tržieb, keďže Stvoriteľ (2023) od New Regency mal v kinách veľmi zlé výsledky. (Arsenal83)
  • Televízne reklamy odstránili cigaretu, ktorú postava Toma Hardyho fajčí v scéne, kde hovorí svojmu kolegovi motorkárovi, aby podpálil bar, aby sa tým nepropagovalo fajčenie. (Arsenal83)
  • Motorkársky gang, ktorý inšpiroval film, stále existuje a je rivalom legendárnych Hell's Angels. (Arsenal83)
  • Tom Hardy si po každom filme vždy berie so sebou domov rekvizitu. Tentokrát si zobral motorku. (Arsenal83)
  • Pôvodná marketingová kampaň orientovaná na Jodie Comer bola zmenená tak, aby sa zamerala na Butlera a Hardyho, pretože sa ukázalo, že publikum bude s výraznou prevahou mužské. (Arsenal83)
  • Niekoľko hercov sa muselo kvôli svojím rolám naučiť jazdiť na motorke, vrátane Butlera, ktorý spomenul aj nehodu: "Robili sme nočný záber a narazili sme na mokré listy, a ja som spadol, ale našťastie som pristál na nohách." (Arsenal83)
  • Natáčanie začalo v Cincinnati v štáte Ohio v októbri 2022 a skončilo sa v decembri toho istého roku. (Arsenal83)
  • Jeff Nichols sa prvýkrát stretol s Tomom Hardym, kde mu dal návrh na jeho rolu, v jeho londýnskom sídle, po ktorom Nichols priznal, že z neho odchádzal "trocha omámený". (Arsenal83)
  • Jeff Nichols obsadil Jodie Comer po tom, čo zasadal v dvoch porotách, ktoré ocenili jej výkon v sólovom broadwayskom predstavení "Prima Facie" a počul o nej samé dobré veci od Adama Drivera, ktorý s ňou hral vo filme Posledný súboj (2021). Sám si ju potom šiel pozrieť v divadle Harold Pinter Theatre na West Ende a jeho voľba bola potvrdená. (Arsenal83)
  • Režisér a scenárista Jeff Nichols si fotoknihu Dannyho Lyona o motorkárskom klube Outlaws, na základe ktorej napísal scenár, prečítal už dvadsať rokov pred vznikom filmu, v roku 2003. Od roku 2004 Nichols spomínal projekt Michaelovi Shannonovi, ktorý hral vo všetkých jeho filmoch, na nakrúcaní každej spolupráce. Až v roku 2022 sa však konečne pohli ľady, napísal scenár a začalo s produkciou filmu. (Arsenal83)
  • Keď postava Kathy (Jodie Comer) vysvetľuje ako Johnny (Tom Hardy) založil motorkársky klub, Johnny pozerá v televízii film Divoch (1953) s Marlonom Brandom v hlavnej úlohe. Ten tam stvárnil tiež postavu šéfa motorkárskeho gangu, rovnako ako Hardy. (Motinski)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (více)