Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

• USA The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (více)

Letopisy Narnie vypráví příběh sourozenců Lucinky, Edmunda, Zuzany a Petra, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle excentrického profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě. Děti se pod vedením vznešeného a tajemného panovníka, lva Aslana, odhodlají mocné čarodějnici postavit. Musí její ledové kouzlo zlomit a tím navždy osvobodit říši. (TV Nova)

Diskuze

Dovlatovka

Dovlatovka (hodnocení, recenze)

Je to pohádka. Kdo čeká něco jiného, bude zklamanej. Jestli to chcete porovnávat s LOTRem, tak na to radši ani nechoďte.

Saishi

Saishi (hodnocení, recenze)

Kéž by opakovali ten seriál co dávali ve Studiu kamarád, ten byl geniální a mně se moc líbil. Z filmu mám trošku strach, ale snad to dobře dopadne ;)

Teres

Teres (hodnocení, recenze)

kacenas:Mně nevadí že tam mluviai zvířata.Mně ten začátek v té knize,jestli můžu tak ily byly děti a ty byly moc hodný,blablabla

KevSpa

KevSpa (hodnocení, recenze)

Nemohu za svou nekontrolovatelnou agresivitu:)) Důležité je ale to, že se k těm dětem nikdy nedostanu a tudíž zůstanou naživu:)) Amarcord: JOjo, je to jeho klon a režisér Shreka to tak určitě odzačátku zamýšle, aby odkazoval na Felliniho (nežer to tak:-)..

Amarcord_1

Amarcord_1 (hodnocení, recenze)

KevSpa: Jestli je mladší kluk na přesdržku, je celkem nezajímavé. Zajímavé na něm je toto: Koukni se na Fanny a Alexander (Bergman)... to je podoba, co? Celkem jsem zíral....

(hodnocení, recenze)

Teres: Detska je len pre tych co sa nevedia povzniest nad to ze tam hovoria bobry a vlastne vsetky zvierata. Ale dej vobec neni detinsky. Len niekto nevie zniest, ze cita knihu (alebo pozera film) kde hovoria zvierata.

Kass (hodnocení, recenze)

KevSpa: ... u tebe je na přesdržku každý druhý, takže ten výsledný počet dvou tebou zmrzačených dětí ze čtyř je vlastně OK :)

KevSpa

KevSpa (hodnocení, recenze)

Nejlepší je skutečně nejmladší.. ta to i dobře zahrála a přišla mi roztomilá. Nejhorší je ta nejstarší, při pohledu na ní a její herecký projev, jsem měla chu ji nakopnout. Ten starší kluk je sice mizernej herec, ale naštěstí mě nerozčiloval, což se nedá říci o tom mladším, ten je taky na přesdržku:)

Shushika

Shushika (hodnocení, recenze)

Kass: nejlepší mi přišla Lucinka. Ta vlastně ani nehrála, jen byla sama sebou. Při natáčení si užila svou pohádku:-)

Tsunami_X (hodnocení, recenze)

Kass : Tak jestli te rajcuji tyhle kridla, sosni si teaser k X3...mel by to byt sice chlap, ale u tech andelu clovek nikdy nevi...

Kass (hodnocení, recenze)

Tsunami_X: ...jo jo. Bylo škoda, že to pak přišlo o ty křídla... tou předstíranou svatostí mě to rajcovalo ještě víc. Neříkám, že bych do toho nešel i bez těch křídel ;-)

Kass (hodnocení, recenze)

Tsunami_X: ...rozumím Ti. Taky bych měl problémy zůstat na straně "dobra". Btw.ona byla kočka i v "mužské" roli v Constantine ;-)

Kass (hodnocení, recenze)

Které z těch čtyř roztomilých dětí je vám od pohledu nejsympatičtější? Odpověď, že jsou to všichni čtyři parchanti neberu :) Mně nejmladší - Lucinka ;-)

Jillen

Jillen (hodnocení, recenze)

OMG...co to je? Opravdu je to Pán prstenů pro malé děti! Teda to jsem nečekal (i když měl jsem)...na vše co jsem se těšil tedy nepočítám Pomstu Sithů, Ostrov a Sin city(na ty jsem se těšil a naplnily mé očekávání) mě celkem zklamalo...až na super triky (zvířátka atd.), hudbu a super čarodějnici nic...bohužel ** ...možná bych měl opravit své hodnocení Návratu krále na ***

PALINO (hodnocení, recenze)

Tsunami_X a Lhurgoyf: Tým by som si nebol až tak istý, že som tam mal hodnotenie skôr, než vy komentáre, ale možno sa mýlim, lebo si to už nepamätám. Ale aj tak som svoj dôvod už napísal, tak si o ňom myslite, čo chcete a navyše to bolo iba výnimočne, pretože nepatrím k uďom, ktorí hodnotia filmy v predstihu. A vy ste nechceli poukáza na našu debilitu, ale chceli ste by zaujímaví, tak nepyskuj ty, Lhurgoyf. Inak, diky Jillenovi za povzbudivé slová, aspoň vidíte, že ve kí fanúšikovia obidvoch trilógií nepotrebujú pochybova o svojich ob úbených filmoch.

Tsunami_X (hodnocení, recenze)

Palino kecas sracky, Lhurg ma pravdu...skoda ze jsem si ty tvoje megakomenty nezalohoval

Lhurgoyf

Lhurgoyf (hodnocení, recenze)

palino: komentare pred pozretim filmu sme dali jedine EPIZODE III. A jediny dovod, preco sme tak urobili, bol kvoli vam, ktori ju ohodnotili vysokym poctom hviezdiciek bez toho, aby ju videli a my sme chceli len poukazat na vasu debilitu. A napokon sme sa aj tak nemylili, POMOus totiz vsetky hodnotenia a komenty pred premierou vymazal.

Jillen

Jillen (hodnocení, recenze)

PALINO: je pravda, že já bych dal ***** každému dílu SW i kdyby byl jakýkoli...prostě tuhle ságu žeru a žrát dlouho budu...

PALINO (hodnocení, recenze)

Tsunami_X: 5 hviezdičiek pred pozretím filmu som dal jedine EPIZÓDE III. A jediný dôvod, prečo som tak urobil, bol kvôli vám, ktorí ju ohodnotili nízkym počtom hviezdičiek a napísali o nej nepravdy bez toho, aby ju videli a ja som len chcel zvýši percentuálne hodnotenie. A napokon som sa aj tak nemýlil, pretože EPIZÓDA III bola poriadna pecka a každý ve ký fanúšik STAR WARS (obidvoch trilógií), ku ktorým patrím aj ja, si tým bol istý aj pred premiérou.

Tsunami_X (hodnocení, recenze)

Palino : Stejna otazka by mohla smerovat k tobe, proc jsi jeste nedal pet hvezd, kdyz jsi ten film nevidel...nebo uz to nemas ve zvyku?

PALINO (hodnocení, recenze)

A mimochodom zdravím Lhurgoyfa a Tsunami_X. Chlapci, prečo ste ešte nenapísali komentár na Narniu, veď určite ste už boli na nejakej špeciálnej predpremiére. Keď ste si to vybavili u Lucasa, neverím, že u Adamsona by ste to nezvládli.

PALINO (hodnocení, recenze)

Curunír: Máš pravdu, je to celkom solídny výsledok, ale povedané slovami producenta, nie je to málo, ani ve a. koda, želal som Narnií trošku vyššie tržby, ale treba aspoň dúfa , že sa dlho udrží na popredných priečkach. To je ale v súčastnosti skôr rarita ako pravidlo a navyše v stredu sa rúti do kín King Kong.

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (více)

Režisérka Barbie chystá Narnii

Režisérka Barbie chystá Narnii

04.07.2023

Tak se zdá, že režisérka Greta Gerwig (Malé ženy) hodlá vyměnit kariérní dráhu oceňované indie filmařky a v budoucnu se natrvalo přesunout ke tvorbě velkých studiových filmů. A vzhledem k tržebním… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Netflix chystá novou Narnii

Netflix chystá novou Narnii

04.10.2018

Letopisy Narnie už se jednoho filmového zpracování dočkaly v podobě ne příliš úspěšné trilogie. Milovanou fantasy spisovatele C. S. Lewise nicméně nyní čekají nové adaptace, které chystá streamovací… (více)