Bývalý vynikající chirurg přišel o rodinu i paměť. Teď ale narazí na ženu, kterou kdysi dobře znal, a dostane tak šanci dát si život zase do pořádku. (Netflix)

Dechman

Videl som stokrát starší film, a tešil som sa na upgrade. Za mňa krásne poňaté, emócia, hudby, skvelý počin... ()

futislav

Dát tomuhle filmu dvě hvězdy, to může jen duševní poleno. Ano, je to trochu kýčovité, někteří herci jsou nevýrazní, ale silný příběh, téměř dokonalé kulisy i kostýmy, výborná kamera, to vše film vyzdvihuje na poctivých pět hvězd. V záplavě braku, LGBT a násilí příjemné pohlazení po duši, to už se moc nevidí. Sice červená knihovna jako vyšitá, ale tím více lidská a starosvětsky milá. Světlá výjimka v době, kdy se lidské hodnoty už nenosí. ()

NikiVai

Tohle byla opravdu skvělá podívaná, moc jsem si film užila se všemi jeho nuancemi. A vůbec mi nevadilo, že je to tak trochu červená knihovna, přeci jen tam to drama převládalo. ()

Annaroz

Nemůžu hodnotit, jelikož jsem film nedokoukala. Možná se děj nakonec rozjel, ale já po 40 minutách a s představou, že mám před sebou ještě skoro dvě hodiny vypla. ()

femar

Nádherný Polský film, kterému vůbec nic nechybělo. Jen mi chybí, a to hvězdičky pro hodnocení. 5 kousků je málo. ()

bibinko

Opravdu povedene polske dilo! Skvela kamera, nadherne exteriery a perfektni herecke vykony. Zase musim smutne konstatovat, ze cesky filmovy hnuj se prohniva cim dal hloubeji a zrejme uz mu neni pomoci zatimco Polaci jedou! Jedine, ze dorazi slovutny kokot Verbal, odbornik (nejen filmovy) na vse, krome zenskeho orgazmu a poradi, jak to u nas delat stejne dobre. 5* je mozna i malo :) ()

SoulAsAGem

Krása, srdce mi zaplesalo. Při sledování mi několikrát přišel na rozum film Daleko od hlučícího davu. Krásné drama od sousedů z Polska, tleskám. ()

ViTo1

Nádherný příběh, super film, zpracování, kamera,.... Víc takových filmů! Za takovéto filmy se vyplatí dát peníze. ()

noKOMERZIALL

Velmi působivé. Já jsem viděl opravdu tisíce filmů a  říkám, že tenhle je jeden z těch opravdu výjimečných. Dlouho jsem neviděl tak dobrý film. Michal Gazda ukázal, že poláci jsou výjimeční filmaři světového formátu. ()

Hejkal

Nádherná červená knihovna jako vyšitá. Zláci zlí a nepřejícní, hlavní hrdina jako vzor ctnosti a charakteru, čelící všem protivenstvím s hlavou vztyčenou. Mladý pan hrabě sice hejsek a s dobrým srdcem, slečna dcera zásadová, čestná a rozhodně si mladého pána nevybrala pro peníze. Prostě taková krásná pohádka na příjemný večer, kterou občas potřebujeme všichni. Řemeslně perfektně zvládnuté a paní mlynářka skvělá. Škoda, že tam chybělo víc opravdovosti, něco jako Želary, ale to se nekonalo... ()

nefertitji

Příběh, jak z pohádky. Konec dobrý, všechno dobré. A žili šťastně až do smrti. Jsem fanda šťastných konců a proto nemohu říct, že se mi příběh nelíbil. Film z roku 1981 jsem neznala, takže jsem nevěděla, do čeho jdu. Lákalo mě vysoké hodnocení a skutečnost, že jde o polskou produkci. Jak známo, Poláci umí udělat dobrý film a ani tentokrát jsem nebyla zklamaná.  Příběh je zasazený do krásného počátku minulého století. Palec nahoru pro kameru, úžasné exteriéry, kostýmy i hudbu. Neopomenu ani herecké výkony. Všechno jsem jim věřila. Na škodu je snad jen delší stopáž, ale ani to mě ve finále nijak nezprudilo, děj probíhal svižně a po chvíli si mě úplně vtáhnul dovnitř.  Ano, je to částečně dost červená knihovna, ale uvěřitelná, nekýčovitá.  Pokud se tedy chcete dojmout a sem tam uronit nějakou tu slzičku, zažít lidský příběh s nádechem dramatu a nostalgie, směle do toho. ()

podlet

Nemužu říct, že by mě to nebavilo, ale je to jak když sem v devadesátkách čuměl na Premieře na Rosamunde Pilcher. ()

stringers

Čtyři hvězdy ale s odřenejma ušima. Vizuálně to bylo pěkně poctivý - všichni hnusný a umaštěný jak to má bejt. Velkej palec nahoru za hudbu. Délka už je kapku přestřelená páč se tam dost času věnovalo vykreslování nedůležitých věcí. Asi to mělo budovat atmosféru ale na mě to moc nefungovalo. Velký zamračený obočí mám z toho jak naopak naprosto zásadní momenty který by zajímali naprostou většinu diváků jsou buď úplně přeskočeny a nebo "vysvětleny" hodně horkou jehlou. Z toho plyne nekonzistentnost příběhu a pocit padání řetězu. Celkově je potřeba k tomu přistupovat se střední naivitou aby vás to vyloženě nesralo. SumaSumárum jsem ale rád že jsem to viděl a byl to vhodný kousek na to abych to odkoukal se svojí drahou polovičkou se kterou se jinak filmově moc neshodnem. Teď si ale po těch 2 a půl hodinách musím protáhnout zkamenělouu prdel. ()

mikimisha

Bylo to hezké, milé, lidské s krásnou hudbou i kamerou. Sem tam trochu naivní a s nedokonalostmi scénáře, ale to všechno je prominuto protože se na to kouká tak pěkně, že tohle člověk prostě odpustí. Film uteče jako voda a vy jen doufáte v dobrý a pohádkový konec... spoiler alert! ... který přijde! :-) 4/5 Kéž by zase jednou něco podobně kvalitního natočili i u nás. ()

Marty.McFly

Polský film Mastičkář, je v pořadí třetím zpracováním díla, které napsal Tadeusz Dołęga-Mostowicz v roce 1937. Za mě opravdu obrovské překvapení, kam se polský film dokázal posunout. Hudba, herecké osazení, výprava i samotné výkony herců - český film by si o něčem takovém mohl jen zdát a Hollywood může jen tiše závidět. Podobný film by v rukou amerických filmařů stát stonásobek. Po hodně dlouhé době jsem si film opravdu užil a mohu jeho shlédnutí jen doporučit. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD