Putování s pravěkými lidmi

• Velká Británie Walking with Cavemen (více)
všechny plakáty
Velká Británie, 2003, 1 h 56 min (Minutáž: 29 min)

PUTOVÁNÍ S PRAVĚKÝMI LIDMI - podívejte se na život před miliony a miliony let a buďte svědky neuvěřitelné evoluce lidského rodu. Po sérii PUTOVÁNÍ S DINOSAURY a PUTOVÁNÍ S PRAVĚKÝMI ZVÍŘATY přichází další vzrušující příběh o vývoji člověka. Tato unikátní série vypráví příběh o zvláštních okolnostech a určujících rysech ovlivňujících zvíře, které přišlo ovládnout svět. Jde samozřejmě o Homo sapiens a vy teď máte příležitost potkat se se svými předchůdci. Nejmodernější speciální efekty a maskérské techniky oživující vědecky přesnou rekonstrukci lidských předků, zatímco počítačová grafika a nová digitální technologie vytváří prostředí, ve kterém žili.

PUTOVÁNÍ S PRAVĚKÝMI LIDMI nabízí šanci prozkoumat prehistorickou minulost a jít přímo do centra dění. Co všechno nás utvářelo? Jak to bylo s novými schopnostmi dvounohých zvířat? Jak byl přemýšlivý tvor vybaven k přežití? Podívejte se na počátky zájmu o myšlenky a pocity druhého a konečně na rozhodující faktor našeho unikátního úspěchu - fantazii. (oficiální text distributora)

Wooke

Trošku vtipné, no zaujímavé stretnutie sa s našimi "predkami". Ich každodenné rutiny vyobrazené tým najlepším spôsobom a to hranou formou. Teda aspoň to tak vyzerá a to je tá vtipná čas. No dosť už o tomto, seriál je fajn, miestami ubíjajúci ak nie ste fanúšikom pravekých dejín, no názov putovanie je vážne výstižný. Od narodenia mladého, jeho rast a prispôsobovanie sa tlupe, súboje v tlupe alebo medzi tlupami, až po smrť. Krásne, príjemné, náučné a dobre spracované. ()

Fíma

Na tomhle seriálu mi vadil jenom - zato výrazně - ten průvodce. Nechápu, proč ho tam cpali. Bez něj by to bylo mnohem lepší. Ale i tak to bylo tak dobré, že je to za 5 hvězd. ()

blondboss

Dokument na veľmi priemernej úrovni. Aj napriek zaujímavým informáciám o vývoji človeka od australophytecov až po súčasných ľudí ma to nudilo. Nemalo to žiadnu "šťavu" a Robert Winston ako komentátor bol nepresvedčivý. V podstate tento dokument nadväzuje na Putovanie s dinosaurmi a Putovanie s pravekými zvieratami, ale kvalitou im nesiaha ani po päty. 55 % ()

infernet

Dokument jasně na pět hvězd, ale ten "průvodce" tam prostě nemá co dělat a vadil mi tam tolik, že to seriálu v mých očích tu pátou hvězdu sebralo. ()

Holusacek

Zajímavou a hlavně nenudící zábavnou formou uvedly tvůrci kratičký miniseriál o historii člověka spolu s hercem Alecem Baldwinem,který v několika ohledech dobře sekunduje.Novodobě technicky zpracované prostředí či samotní pravěcí lidé,co dělali jak se chovali,čím se od nás lišili,jak se vyvýjeli a o mnoho více se od tohoto dokumentárního sériálu dá zjistit.1.část:úvod,který zapříčinil skutečně vynikajíci díl seriálu.Propracované gorily s dobrým příběhem a výborným tempem =85%.2.část:poutavá část seriálu,dokonale navazující a doplnující.Ne třeba se více rozepisovat-=80%.3.část:nejspíše nejméně výpravná a přesto však obsáhlá část s leším a méně výrazným příběhem.Nedá se vytknout úchvatná krajina a neustálá pohltivá atmosféra seriálu,i přesto=75%.4část:díl,na který jsem se výslovně těšil a nezklamal.Výrazné scénky se slabší atmosférou,ale výbornou výpravností=75%.Kompletní hodnocení:jeden z mých oblíbených dokumentů.-zápletka s fantasy cestováním v čase,ale herec nevadil,od bravurního rozjezdu čím dále slabější díly +atmosféra,prostředí,pravěcí lidé,výpravnost a tempo,herec v hlavní roli,obsahově nabité,nenechá v klidu ++-=85% stále bravurní nemohu si to odpustit... ()

demovka

Velice obrý a kvalitní dokument. Místy mi vadily masky, ale v roce 2003 nemůžu očekávat super obličeje, které jsou vidět dnes. Natolik mě to ovlivnilo, že si ho pamatuji dodnes. Doporučuji, i když dnes už by vědci některá fakta s největší pravděpodobností přidali. Něco nového jsem se dozvěděla. A není od věci, když se nové věci dozví i ostatní. Takových dokumentů by mělo vznikat víc. ()

NikiVai

Vynikající dokument, jak po informativní stránce, tak po té výpravné. Masky jsou bravurní. Líbí se mi i přítomnost vypravěče a jeho nakukování mezi pravěký lid. Jo, toto se vskutku povedlo! ()

Sadova302b50

Zdařilý dokument, který je sice trochu jiný, než předchozí série z Putování s..., ale pořád zajímavý. Pravda, více mi sedělo Branaghovo vyprávění, ale co naplat. 4,5* zaokrouhlím vzhůru. ()

zucchini

Sice už 13 let starý dokument – takže ne úplně aktuální – ale zajímavě natočený. Postava průvodce mi ovšem také trochu vadila. ()