Jediná věc nebezpečnější než mise je útěk... Tajný zpravodajský agent Tom Harris (Gerard Butler) pracuje pro CIA a operuje na Blízkém Východě. Uvízne na nepřátelském území v Afghánistánu poté, co selhal  a jeho krytí bylo odhaleno. Nyní musí i se svým tlumočníkem Moem (Navid Negahban) uprchnout. Pronásledují ho nejlepší žoldáci světa a elitní speciální jednotky nepřítele. Dostat se do Kandaháru je jediná šance na záchranu. Zde na hrdinu budou čekat buď spojenecké vrtulníky, nebo kulka s jeho jménem. (JOJ Cinema)

wauhells

Jedna hvězdička za Gerarda Butlera. Jinak to je neuvěřitelná, zkvašená limonáda. Ještě si do teď nadávám, že jsem se na to vůbec díval. ()

xxmurphyxx

My name is Mohamed, but everyone calls me MO. Ok seems legit....asi toľko k tomuto vyluhovanému Covenantovi z Wishu. Presne, ako táto veta z jedného z mnohých lacných dialógov. Celý film je priblblý, otrepaný, nudný a bez nápadu. Sto krát videné a v sto krát lepšej forme. Butler je sympaťák, ale zas tu hrá....sám seba. Ok tak pardón, tajného pajtáša zo CIA. Wow, aké originálne, kto by to bol povedal. Akcie málo, logiky ešte menej, nemá to potrebnú šťavu, ani napätie a keďže ide o Butlerovku, tým pádom náš hrdina prežije aj nemožné. Napríklad férovku s helikoptérou. No worries. Na znudený večer do telky ok, ale na veľké plátno ani náhodou. Ups skoro som zabudol spomenúť hudbu. Takáto teplé pop pičoviny patria na zraz ANÁLfabetov z LGBTIFCK+-%  a nie do wannabe akčného filmu. ()

DonBraso

Bohužel čistý průměr. Waugh má určitě lepší filmy, zde se to snažil zalepit vším různým, ale ono moc nebylo co. Politicky jako vždycky je to americký škvár, který kupodivu nechá hrát i druhou stranu,kde se v tom spíš člověk ztratí.Je už úplně jedno jestli je to Talibánec nebo Afghánec.Proste ten dálný východ v čele s Butlerem a Mo co mu tam dejchá na záda.První hodina bez akce,pak se zapojí i vcelku zajímavá s nočním viděním.Pak hodně jede kamera a hudba. Normálně by to stačilo, ještě na pomoc zde máme, že nás stále někdo pronásleduje.Inu,pak nesmí chybět klišé, kecání o rodině, nelogická místy akční sekvence,plno střílení z řady jsem debil.Kupodivu tam kde se snažila být díky kameře akční pasáž,tak to spíše vypadalo žalostně, kromě výbuchů,na kterých si možná někdo dal záležet.Tezko říct možná pomohl Pentium 😀 Konečná sekvence už zbytečná.Trochu se to rozehrávalo,pak to vypadalo navíc a nakonec film se dost utopil,i když měl docela dobrého režiséra, který jakoby nevěděl jak všechny tyhle strany dát do filmu.50% ()

zuzza11

Mohl by to být docela fajn film, ale celkově to bylo strašně utahaný. Možná by i pomohlo, kdyby si prohodil roli s Ragnarem, protože na strejdu Gerarda se už nedá koukat :) ()

Facerr

..ale jo, dalo se. Butler hraje to svý, civilního superhrdinu, který dokáže sejmout i vrtulník za pomoci petardy a praku. A to se počítá....na čtyři hvězdy ... skoro. ()

mdf

Docela teda velké zklamání.Unuděné a nezáživné a těžko uvěřitelné,vlastně ani nemám náladu o tomhle vůbec něco psát,protože v globálu,je to ztráta času. ()

Kushina

Za mě to bylo dost dobrý, až na linerání příběh bez někýhkoliv zápletek a zvratů. Když je to 40 min, tak to člověk přežije, ale když je to 2h, tak i relativně dobrou akcí narvaný film přestane bavit. Butlera mám jako herce hodně rád a tahle role mu docela sedí, i když žel bohu už se na něm podepisuje jeho věk. Každopádně moderní military filmy nejsou nikdy na škodu a tohle neurazilo. 65% ()

DJMaroko

Tak tohle miluji škoda, že je konec. Není to na plný počet, ale i tak 95%. Nemá  zatím s čím podobným srovnávat a to je dobře. Papaláši v pozadí bohužel stále řídí poslušné ovečky na šachovnici. ()

sus

Necekal jsem nijak prevratny dej, pustil jsem si jako oddychovku, kde se bude valcit, jenze i ty akcni sceny jsou zpracovany jako v 80kach, strasna bida ()

bonovox

Taká už typická Butlerovka. Gerard je jednoducho sympatak ktorému musíte držať palce v akejkoľvek úlohe a aj táto mu celkom svedčí. Slušná akcia len zbytočne použité popove songy pri niektorých scénach…50% ()

charles3

Docela dobrý, autenticky působící thriller od R.R.Waugha, od kterého se mi předtím líbil Zločinec. S G.Butlerem jsem zatím neviděl ani jeden z Pádů - takže šlo v podstatě o první současný akčňák s ním. Líbila se mi zápletka, mírně nepřehledné politické pozadí, speciální efekty, noční kamera a role Mohammeda, naopak mě zarazila zadrhávající se kamera v akčních scénách a zápletka s novinářkou, která se vyřeší víceméně okrajově a náhodou. V české verzi na Netflixu mě potěšilo i titulkové přeložení textů použitých písní. Celkově nějakých 72 %, tedy zaokrouhluji na ****. ()

fafejt001

PRVNÍ  půlhodina  celkem  ušla . Pak  to  byl  víceméně  průměr  a  k  závěru  akce  na  útěku  . Některé  momenty  ve  filmu  byly  poněkud  nelogické  ,  ale  kdo  by  to  řešil . Třeba  ,  už  jen  ten  úvod  , kde  jakoby  dělají  úpravy  na  kabelu  pro  internet . Nikdo  tam  s  ním  nebyl  té  díře  ,  aby  sledoval  dílo  pracovníka  firmy ,  při  manipulaci  s  kabely  .  Po  polovině  ,  asi ,  filmu  ho  nahánějí  tlupy  nepřátel  a  on , tedy  Butler  s  tlumočníkem ,   unikají  velké  přesile  a  ve  zdraví  se  v závěru   filmu ,  dostanou  až  do  letadla  ,  který  je  dopraví  domů . Sice  akce  tam  bylo  dost  ,  leč  nějak  to  nebylo  ono  . ()

redsparrow

Ještě jedno béčko s G. Butlerem a přestanu si myslet, že je to dobrý herec, který má na víc. Možná prostě nemá. Nablblá, stereotypní blbost, kde už jsem jen čekal, za kterým velbloudem vykoukne John Rambo a sestřelí ten otravný vrtulník lukem. Někdy mám pocit, že se vkus diváků i tvůrců a obecně hranice snesitelné náročnosti vrací zpátky do doby, kdy nám klukům bylo 12. ()

Polux

4/10 | Další standardní (tj. levná a nenáročná) butlerovka v řadě, bohužel tentokrát z toho méně povedeného ranku. Waugh a Butler tady pracují s podobnou premisou jako nedávno Ritchie a Gyllenhaal v Covenantovi - nesourodá dvojice vojáka a místního překladatele na útěku před hordou fanatických nepřátel v nehostinném prostředí, během nějž si k sobě obě postavy profesně i lidsky hledají cestu - ovšem s rozdílným výsledkem a to jak po stránce děje (nejde tak znovu o to samé jen v lacinějším provedení), tak i celkové kvality (nikoliv v dobrém slova smyslu). | Na Butlera je tradičně spoleh a ve filmu odvádí svůj herecký standard, Negahban v roli jeho parťáka je mu více než důstojným spoluhráčem (i díky tomu, že má v ději mnohem zajímavější a vděčnější postavu), kamera sem tam předvede líbivý záběr na nějakou atraktivní lokaci a soupeření více zájmových skupin při pronásledování titulní dvojice působil na papíře jako dobrý způsob, jak dodat filmu dodatečné napětí. Tím ovšem výčet pozitiv končí. | Tvůrci totiž měli, kdoví proč, poněkud vyšší ambice než jen dodat divákům přímočaré žánrové béčko. Nejenže akce nestojí za nic a napětí se nekoná, děj je jedno velké klišé včetně finální deus ex machina záchrany shůry, tklivá hudba ve vybraných scénách je na hraně parodie a rozšířit příběhový záběr i na rodinné pozadí a motivy vedlejších postav je teoreticky zajímavý nápad, ale v praxi jen odvádí pozornost a narušuje tempo, ale dokonce je tady vidět snaha o nějaký politicko-společenský komentář. Bohužel není moc jasné, co by mělo být předmětem sdělení, ale ať už je to ve výsledku cokoliv, nestojí to za divákovu pozornost. Stejně tak jako samotný film. | PeZet ()

xed0s

Jen proto, že se osvědčená akční dvojka před i za kamerou snaží posunout ve své tvorbě trochu dál a představit trochu ambicioznější a serioznější pojetí událostí, které mají reálný základ z pera skutečného operativce si nemyslím, že si zaslouží zdejší hate. To, že se na první akci čeká hodinu není nutně vada, ale vlastnost a důležité je, jak je ta hodina pojatá. Motivace jsou načrtnuté za mě na mantinely stopáže OK. Srovnání s Covenantem to snese bez problémů. Doporučuji. ()