Big City Greens: The Movie

• USA Big City Greens the Movie: Spacecation

honajz2

Tak i Greenovi už mají vlastní film a Gumball furt nic... Ale tady si moc stěžovat nehodlám, jelikož se to, překvapivě, povedlo. Sice bych byl rád, kdyby se tam tak často nezpívalo (v seriálu jsem to jednak skoro nezažil, druhak to tu působilo dost na sílu) a vše s Remym mi přišlo poněkud moc infantilní (ale s tím jsem se nesmířil už v seriálu), ale na film podle seriálu je to kupodivu celistvé, s minimem scén sloužících jen k protažení stopáže a výstavbou to, sice s odřenýma ušima, ale i přesto na celovečerák vyjde. Přitom se to zdá jednoduché, ale není to první takový film, který vidím a tenhle jako jeden z mála představí několik prvků, které pak všechny funkčně využije. Vlastně všichni členové rodinky Greenových zde mají svoje místo a kdyby každý z nich nebyl tam, kde skončí a nezískal/nenašel určitý předmět/bytost/přesvědčení, tak by jejich záchrana Velkoměsta stála jen na náhodě. Tady se v první půlce odhalují karty a motivy, což se mi zdálo poněkud rozplizlé a zbytečné (asi tak jako u Hlasiťákových ve filmu), ale vše zde nakonec má svou důležitou a opodstatněnou roli. Náladě seriálu to jinak zůstává věrné, charaktery postav se nemění, jen se projevují ve vesmíru, což se mi zdálo na první pohled úplně mimo (vzhledem k tomu, že seriál je o venkovské rodině, která se přistěhuje na farmu uprostřed velkoměsta), ale jelikož z toho nevylezla žádná přehnaná sci-fi, ale v rámci možností a svého fikčního světa důvěryhodná space opera, nepůsobí ve výsledku takový námět přehnaně. Dokonce si i Cricket s Billem vyříkali svoje, což zde logicky muselo přijít, ale popravdě jsem za to byl rád, jelikož sice jde v podstatě o prd, ale v dílech seriálu se onen konflikt vždycky rychle stane a rychle vyřeší, zatímco tady (a ještě ve vesmíru!) vybublá na povrch pořádně. Ačkoli nejlíp napsanou postavou tu je Gwendolyn, padoucha s tak pošahanými motivacemi jsem opravdu nečekal a až si říkám, jestli tak vykreslená nebyla schválně, jako určitá ironie vůči Marvelovským superpadouchům, jejichž motivace jsou podobně pseudo-psychologické a přitom beroucí se smrtelné vážně. Takže fajn překvapení, které mě utvrdilo v názoru, který mám po nedávném zhlédnutí několika epizod z třetí a čtvrté série - a to v tom, že si to našlo svoji laťku a stále se to na ní drží. Není to dokonalé, ale mírný nadprůměr neurážející ničí inteligenci určitě. Slabé 4* ()