Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Starman je mimozemšťan, který přijel pozorovat Zemi. Uvízne však ve Wisconsinu nedaleko farmy čerstvě ovdovělé Jenny Haydenové. Starman na sebe bere podobu jejího nedávno zesnulého manžela Scotta. Za tři dny se potřebuje dostat do Arizony, kde ho nabere jeho mateřská loď. Potřebuje Jenninu pomoc. Tak se Jenny nechtěně stane účastníkem výletu přes Spojené státy, při kterém jsou společně se Starmanem pronásledováni nejen americkou armádou, ale i nasazenými tajnými agenty. Během společně strávených dnů se jejich zpočátku chladný vztah pomalu mění v lásku, která vyvrcholí úžasným rande na Starmanově mateřské lodi. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (237)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

V polovině 80. let už byl John Carpenter dobře zavedený režisér stylově natáčených béček, které měly v rámci svých možností velmi slušný komerční ohlas, a tak dostal příležitost natočit pro velké studio velkoryse pojaté sci-fi o příchodu mimozemšťana na naši planetu. Jakkoli Carpentera beru jako solidního režiséra a slabinu filmu nevidím v režijním pojetí, snímek mě tehdy v kině nenadchl. Problém je ve scénáři a vůbec v přístupu k tématu. Takový neslaný nemastný sci-fi slaďák, který ve mě několikrát vzbudil spíš shovívavý úsměv a v jednom případě dokonce i chechot - to v momentě, kdy se Karen Allen dovídá, že jejich syn bude jednou inženýr. Celkový dojem: 45 %. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Jeff Bridges si vysloužil svého Oscara a divák dostal film spíše jen se scifi prvky a s množstvím citlivě a dojemně natočených scén o návštěvníkovi z jiné planety. Carpenter překvapil svojí trpělivě inscenovanou režií kdy se neřítil vysokým tempem dopředu, ale pomalými kroky směřoval ke konci za doprovodu tklivé hudby Jacka Nitzscheho. Bridges a Allenová vytvořili fungující pár, ale kdyby film ubral na své délce nic by se nestalo. Trochu natahovaný závěr se mohl korigovat. 80% ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Pro mne sonda Voyager odlétla příliš brzo a Starman přišel až příliš pozdě. Dnes to na mne působilo jako takové klasické osmdesátkové retro s opravdu tím nejjednodušším dějem a příběhem co šel vůbec vymyslet. Tenkrát asi všichni zírali na ty efekty ve stylu muzikálu Xanadu, dnes už je to lehce úsměvné. Ne, já nic nehaním jen zkrátka konstatuji, že spotřební lhůta tohohle filmu už prošla. Bridgese mám rád, ale tady to jeho toporné hraní a trhavé pohyby se slepičím otáčením hlavy přišly otravné. Jako road movie po Státech se mi to celkem líbilo, samozřejmě je to obohaceno o akční vložky ve stylu bitek a honiček. Armáda si tam také udělala PR a zejména to závěrečné hejno Hueyů (nejen) bylo famózní. Tohle byl prostě takový E.T. pro trošku odrostlejší dospělé co mají rádi romantiku, americké filmy osmdesátých let a šťastné konce. Já dávám za 3 kuličky. * * * ()

whack 

všechny recenze uživatele

Čo je to? –Mŕtva srnka. Ľudia ich lovia kvôli potrave. –Srnky jedia ľudí? –Nie. –Ľudia jedia ľudí? –Nie. Pravdaže nie! Čo si o nás myslíš?! –Myslím si, že ste veľmi primitívny druh. ...Ale ten superburger, ktorým sa o pár minút neskôr napchával, mu náramne chutil. Jedna plus jedna je koľko...? Rád by som vedel, ako bola natočená scéna s tou srnkou, ktorú akože oživil. Prežila natáčanie? Neviem, možno áno, len pointa... Ten film sa strašne vlečie, je to totálne béčko. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Prepáčte, ale strašne blbý film. Nesympatický Bridges to hrá ako pokazené hodiny skrížené s nadržaným kohútom a máte chuť mu fyzicky a duševne veľmi ublížiť (ak za TOTO dostal nomináciu na Oscara, tak to je fakt drsné). Je tam plno šialených, nezmyslených, miestami až výslovne hovadských scén (odkrágľovať rukojemníka namiesto únoscu? Policajtom?! Dole klobúk, fakt rafinovaný postup.) a scenár je strašné klišé na tému „cudzinec v Amerike“ (Pán šeliem, Univerzálny vojak, Číslo 5 žije). Nepomáha ani hystericko-čudná hlavná hrdinka, ktorá zjavne nevie, čo chce, čo je vždy veľmi otravná záležitosť. Má to niekoľko dobrých scén (tehotenstvo, finále), peknú kameru a pôsobivú atmosféru, ale inak som Starmana nikdy nemal rád a Carpenter mal rozhodne zostať pri hororoch. Na E.T. – Mimozemšťana alebo Zámotok sa to nechytá. Nakoniec sa mi tu asi najviac páčil Charles Martin Smith, ktorý, hoci ide po hrdinoch, je vlastne najsympatickejšou postavou široko ďaleko (vrátane nich). Produkcia: Michael Douglas. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (11)

  • Jediný film Johna Carpentera, který obdržel nominaci na Oscara (Jeff Bridges - Nejlepší herec v hlavní roli). (D3VIL)
  • Na začátku osmdesátých let se ve stejnou dobu objevily ve studiu Columbia dva scénáře o mírumilovné návštěvě z kosmu, a to k filmu Starman a E.T. – Mimozemšťan (1982). Columbia se nakonec rozhodla pro realizaci Starmana a druhý scénář pustila studiu Universalu. (Olík)
  • Fenomenální úspěch snímku E.T. – Mimozemšťan (1982) zapříčinil odsunutí natáčení tohoto filmu až na rok 1984. (Olík)

Související novinky

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi

19.01.2014

Režisér a scenárista Jeff Nichols (1978) se řadí mezi nejtalentovanější tvůrce nastupující filmařské generace v USA. Jeho tvorba se zatím vyhýbá prestižním a sledovaným oceněním, ale již 3 filmy (z… (více)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)

Reklama

Reklama