Na západní frontě klid

(TV film)
  • USA All Quiet on the Western Front (více)
TV spot

V roce 1914 odchází student Pavel Bäumer (Richard Thomas) se svými přáteli dobrovolně a nadšeně do armády. Ale rozčarování nastává již během brutálního základního výcviku. Poté jsou chlapci povoláni na frontu. Ve válce jsou nuceni zabíjet nevinné lidi a všech se zmocňuje hnus a odpor. Nebudou-li zabíjet, budou sami zabiti. Přežívají v nelidských podmínkách a vojenská kamarádství vznikají tváří v tvář smrti. Všude jsou mrtví a zmrzačení lidé. Během bombardování, plynových útoků a krvavých bojů muže proti muži Pavlovi kamarádi jeden po druhém umírají. Zrůdnost válečné mašinérie pohlcuje mladé životy a demoralizuje svět, jehož nicotnost přesto přemáhá lidská naděje a láska. (KaB Music)

Stamkos91

Ohodnotil jsem to na 3 ale určitě by si to zasloužilo víc hvězd protože místy mě to vtáhlo do děje. Problém nebyl ve filmu, ale ve mě jelikož mám před maturitou a díval jsem se na to z donucení. Podívat se na to aniž bych musel, tak by mě to určitě zaujalo a bavilo více, ale bohužel takový je systém! ()

Dunpeal

Pokud jste už viděli hodně válečných filmů a říkáte si, že tento starý snímek už nestojí za shlédnutí, tak se mýlíte. Plno scén z tohoto filmu bylo sice zkopírováno v novějších filmech, ale v tomto filmu vypadají víc přirozeně a tak vás lépe vtáhnou do děje. Remarkův příběh velmi dobře popisuje počáteční nadšení a následné pomalé uvědomování si reality. Taky je zde dobře zachycena nemožnost pochopení vojáků jeho blízkými lidmi, jen protože nejsou ve válce a jediné co znají jsou informace z propagandy. Pokud se vám podaří sehnat tento starý film, tak se na něj určitě podívejte. ()

Freyia

Knihu jsem četla, a proto jsem si na filmu všimla několika nedostatků. Nicméně i tak se povedl a velice na mě zapůsobil, i když ne tak moc jako knížka. ()

DavHav

Je to staré až zastaralé, ale je znát úsilí, které tvůrci do filmu vložili. Nicméně - jedna z nejlepších knih 20. století by si zasloužila novou verzi. Dal bych 3***, čtvrtá navíc za zakončení, které autoři filmu vymysleli svým způsobem po svém a moc se jim to povedlo. ()