Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

Colour

Zaujímavý námet bol jeden z dôvodov, prečo som si pozrela tento film. Videla som aj horšie akčné filmy 80. rokov, no toto malo toľko múch, že neviem, kde začať. Začnime logikou. Je neuveriteľné, koľko blbostí sa môže vmestiť do amerického filmu (odkedy tečie z prsta prúd krvi, ktorá zaplní celé dno misky? odkedy zavriete neznámeho psa medzi svorku?) Zobrazenie tej "veci" mi pripomínalo pomaly sebaparodizáciu. Akoby sa predvádzali v na tú dobu výborných efektoch a zabúdali na strach. Zrejme zabudli, že strach z neznámeho je horší ako strach z niečoho nechutného. Sú tu strašidelné sekvencie, ktoré sú však poskromne. Vzťah jednotlivých mužov po odhalení vírusu mohol byť natočený oveľa pútavejšie a napínavejšie. Okrem toho som už od polovice filmu prestala fandiť všetkému živému. Veď prečo, pozrite sami ;) 60% PS: scenár, réžiu, hudbu a herecké výkony ani netreba hodnotiť. Na všetko zabudnete, akonáhle zbadáte toho krásneho mimozemského haskyho :) ()

strycekmaso

John Carpenter je pro mě mistr hororu! Hudba velice povedená. Rozhodně nejlepší Carpentrův film. Viděl jsem ho poprvé asi v devíti letech, bál jsem se dokonce otáčet se v posteli :D. ()

Sign

Film se ze začátku vcelku táhne, někdo netrpělivý by dokonce řekl že je začátek nudný, ale já si potrpím na pomalé a kvalitní poznání postav, skupiny a vztahů mezi ssebou zároveň stupňováno temnou muzikou, tady to platí obzvláště, pomalá rozehra se však záhy zmnění v krvavě drsnou vyvražďovačku s temnou a napínavou atmosférou pocitu bez úniku, v momentě kdy se na scéně objeví první ''Věc'' sem vcelku ani nedýchal jen jsem sledoval tu hnusnou promněnu a pro mne dosti nepříjemnou likvidaci chudáčků pejsků... hlavní rozdíl od ostatních hororů tohoto typu je v tom že zde jde hlavně i o herecké výkony protože film není postaven jen o scénách vražd a promně i když právě že ani o ně tu není nouze, jednání a počiny všech zůčastněných se zde střídá s brutalní akcí z čehož pro mne osobně bylo nejsilnější mistrovsky provedené zkoušení krve, dokonalý horor a o lezoucí hlavě ani nemluvím :-) ()

m_a_c_a

Někomu může s odstupem času připadat Věc v dnešní trojrozměrné době se svými strohými efekty slabá... avšak jak už bylo x-krát zmíněno - film má neskutečnou atmosféru, kterou umocňuje nehostinné klaustrofobické prostředí výzkumné stanice. Současně s výborným scénářem, zvukem a hereckými výkony patří jednoznačně k hororové klasice. ()

Jeanecek

Asi bych byl i ochotný dát plné hodnocení, ale to by se museli umět tvůrci (především dramaturgové) nějak "vylhat" z toho věčnýho zobrazování nestvůry dokola a dokola. Na tu dobu asi slušný, ale stejně; nebylo by to strašidelnější, kdybychom nevěděli, jak ta věc vlastně vypadá? ()

Doski

Dobře, jako horor mě to moc nepostrašilo, ale jinak dobrá práce. Jak režie tak scénář super a i herci dobrý. Hudba i citový nátlak taky OK. Na svoji dobu vysoká kvalita a i do dnes bych to považoval za vysoce kvalitní. Zdržuju se 5*****, protože to není úplně moje gusto. 80% ()

Armin82

Tak tohle je teda ,,VĚC´´ :) Film natočený v temtýž roce co jsem se narodil, jsem shlédnul až v roce 2011,když jsem o něj náhodou zavadil po půlnoci na jedný z komerčních televizí :) Už jsem se chystal spát,tak jsem to vypnul,ale ještě jsem se kouknul na net na hodnocení a komentáře a ač velice znaven jsem tu televizi znova zapnul a vůbec jsem nelitoval :)Ta atmosféra a nevědomost kdo je ta ,,VĚC´´ mě slušně zaujala a když jsem viděl první sliz a krev,tak jsem se už úplně probral :)Nebyla nouze o drama,zvraty,nejistotu a napětí a já tuto ,,VĚC´´ musim ohodnotit takto 90% :) ()

007.

Začátek díky hudbě velmi dobrý, ale postupem času začala atmosféra upadat a film spadl do průměru, takže celkově 65%. ()

danny_21

Marzivá Antarktida, dusivá atmosféra tušeného zla, skrytého v jednom z vědců, vousatý Kurt Russell a na tu dobu povedené triky dělají z Věci napínavou, čistokrevnou horrorovou podívanou a ten Morricone.... Carpentera jinak moc nemusím, Tvor je čestná vyjímka, ikdyž už je to dnes už 30-ti letý stařeček - 80 %. ()

amim

"Somebody in this camp ain't what he appears to be. Right now that may be one or two of us. By spring, it could be all of us." Film, který mě utvrdil v tom, že prostě jen nemám rád horory. Námět zajímavý, herecké obsazení také, nicméně děj rychle spadá do bezduché vyvražďovačky (a tak nadějně to začlo..). Druhý problém je v tom, že jsem se u filmu lekl přesně jednou a ani atmosféra mě nedokázala udržet napjatého. Poprvé v životě mě nepřesvědčil ani Morricone, který pomocí hudby nedokázal dokreslit již zmiňovanou atmosféru. No, od filmu, který je velmi často vychvalován až do nebes, jsem čekal opravdu víc. Aspoň, že scény se psem jsou parádní. ()

VanMagnifico

Tohle není vůbec špatný horror! Originální a na svou dobu efektně zpracovaný. Na druhou stranu si nemyslím, že herci v čele s Kurtem Russellem, předváděli nějaké hvězdné výkony,ale to nakonec vůbec nevadí, jelikož na jejich výkonech to rozhodně nestálo. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)