Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

nick_sekac

Nesmrtelná klasika hororového žánru, která i dnes nahání svou hutnou a děsivě temnou atmosférou hrůzu. Můj nejoblíbenější a podle mě nejlepší film Johna Carpentera. ()

_aandyy_

Jaké to velké překvapení z tak vysokého hodnocení. Nic proti zarputilým fanouškům tohoto sci-fi skvostu, ale kromě toho, že je tak "pokrokový" snímek natočen v prostředí 80. let, tady nevidím nic o tolik skvostnějšího než jsou dnešní hororové filmy. V dnešních filmech se objevují stejné zápletky, stejné příšery, takže to, co tady hodnotím je především síla tohoto filmu stát se předlohou pro další filmové tvůrce stejného žánru. Netvrdím, že jde o film nudný, je to velice dobře natočeno a za skoro dvě hodiny to určitě stojí. Podle svého ale nemůžu hodnotit více než slušným průměrem. ()

Derek7

Jedinečný snímek, který si drží napětí od začátku až do konce, čemuž výborně dopomáhá skvělá hudba. Chvíle strachu, kdy nevíte, kdo je ještě skutečný člověk a kdo ne zažijete pouze u tohoto skvostu. ()

Knor

Pro mě určitě jeden z nejlepších hororů, které jsem kdy viděl, neuvěřitelně dusná atmosféra, spousta gore scén a napětí, které se drží od začátku do konce filmu. ()

vetsinezobri

Kvalitka. V hororech nejsem moc kovanej, ale tohle považuju za velmi povedenou Věc. Navíc, když si k filmu přizvete Morriconeho, aby vám udělal hudbu, nemůže to prostě dopadnout špatně. ()

Zdendin

Těm co milují tento film se omlouvám za 3* dost jsme přemýšlel mezi 3-4, ale když jsem sečetl neduhy, tak jsem raději od 4 upustil. Film jako takový mě celkem bavil, nuda to nebyla, ale aby mě stopro nadchl se říci nedá. Čekal jsem horor, díky kterému se budu bát i jít v noci na záchod, ale po shlédnutí bych se šel klidně opalovat v záři úplňku na hřbitov. Co mi dosti vadilo byl nedotažený konec, tohle zkrátka nemám rád. Za to dávám * dolů. Dále v roce 1982 pc, na kterém jdou hrát šachy asi nestál dvě stovky, takže pochybuji, že by někdo z vědců jako pomstu při prohře volil destrukci PC kořalkou. To že mají vědci na Antarktidě zbraň jakou byl revolver, kterým odpráskli posledního Nora hned na začátku mě udivila, ale to že tam později měli celou skříň brokovnicí mě dosti šokovala, nemluvě o plamenometech. Co tam sakra zkoumali ? Ping pong, kulečník, jointy, chlast, šachy, psy, televizní soutěže, nebo to byl utajený sklad zbraní pro armádu ? Jinou náplň předtím než vypukl boj na život a na smrt jsem nenašel. To by bylo asi tak vše. Jen většinou u filmů fandím některému oblíbenci, tady mi bylo fuk kdo to odnese. No a ta atmosféra řekl bych průměrná. Možná to již dělá stáří snímku a pokud bych ho shlédl před 15 lety hodnotil bych jinak, teď však musím takto. Jeho + oproti podobným vyvraždovárnám, je logické chování postav na rozdíl třeba od takového vetřelce, kde mi občas některé postavy připadaly jako sebevražedné komando nelogicky jednajících sebevrahů. Na závěr říkám - film neodsuzuji jen poukazuji na některé chyby které mi dosti vadili. Za shlédnutí rozhodně stojí, celkově hodnotím na 65-70%. ()

ClapTrap

Jeden z nejděsivějších hororů, který jsem kdy viděl. Výkon Kurta Russella je úžasný, ATMOSFÉRA celého filmu je neuvěřitelná a to všechno podtrhuje ještě parádní hudební stránka. {První shlédnutí v televizi asi před třemi lety. Nyní na PC > televizi ve Full HD kvalitě} ()

Koonix

Na svoj rok výroby neskutočne atmosférický a napínavý horor. Pri scéne s testovaním krvi som skoro ani nedýchal:) Herecké výkony na skvelej úrovni, hudba primerane deprimujúca, triky skutočne dychberúce (ako to vtedy mohli natočiť?), škoda len že pri týchto starých filmoch sa už o strachu moc hovoriť nedá... Ale aj tak po všetkých stránkach skvelý film a verím že prequel bude aspoň takýto dobrý a prinesie aj nejakú tú porciu desu:) ()

.killer.

Horor s výborným scénářem, výborným Kurtem Russellem v hlavní roli a samozřejmě výborným dobovým zpracováním. S monstry si tvůrci v tehdejší době pěkně vyhráli a dokáží s klidem děsit ještě dnešního diváka. Pro fandy hororu určitě jeden z filmů, které musí vidět. ()

Godhaj

,,Už 14 dní se nemůžu s nikým spojit. Nevím vůbec, jestli někdo s někým na tomhle kontinentu mluvil, a ty chceš, abych se s někým spojil!" Věc má skutečně tak vynikající atmosféru, jak se tady o ní mluví. Stísněné, klaustrofobní prostředí odříznuté záklandy v Antarktidě poskytuje mimořádně vhodné místo na psychologické drama. A tím tento film první půli rozhodně je. Atmosféra podezřívavosti a zpočátku hlavně nevědomosti je dechberoucí. Ale pak přijde druhá polovina, která už mě tolik nenadchla. Kdykoliv se na scéně objevila ona kýžená Věc, náhle bylo po tísnivé atmosféře i nedůvěře a začínal nudný boj se slizkou obludou. Efekty Věci jsou opravdu dobré, ale na můj vkus až příliš slizké a nechutné. Také zamrzí některé logické chyby a hlavně uvažování postav (taky je vám divný proč se vždycky v hororech postavy rozdělují a chodí po jednom?), které jako by pozbyly pudu sebezáchovy. Kdyby se Věc neukazovala tak často a spíše se budovala atmosféra, mohl jsem jít s hodnocením i výš, ale takhle, bohužel. ()

dj_kure

Hodně starších filmů ztrácí podle mě na celkovém dojmu díky stáří daného snímku. U Věci jsem měl bohužel ten pocit, že je to zrovna jeden z těch případů. Přece jen když v hororu máte "věc" která nevypadá ani trochu reálně, malinko to film zkazí. Jinak celkový dojem z Věci mám kladný. Zápletka je super a skvělá tísnivá atmosféra. Závěrem jsem byl malilinko zklamanej, ale ten na mém hodnocení stejně nic nemění. 75% ()

departed

Kdo umí norsky, tak už na začátku vlastně věděl, o co půjde. Ostatní si museli počkat na rozuzlení se psi. I přesto, že mne film nepohltil tak silně, ať už atmosférou nebo hereckými výkony - což bylo vjíždění si do vlasů a ,,trust no one" - , tak i přesto jsem byl tak nějak ,odtažitě' přikován k sedlu a chtěl jsem vidět víc a víc, protože ta Věc byla ztvárněna úžasně a všechny ty proměny působily dá se říct skoro až "reálně", že pokaždé, když přišla na scénu, jsem okamžitě zbystřil. ()

Crysis52

Klasika ktorá vtiahne hlavne mrazivou atmosférou a pocitom že vôbec nemáte tušenie kto z postáv je ona Vec . Hudba a réžia vynikajúca ,Kurt Russell tiež hrá výborne + postavy sa skoro vobec nechovajú dementne ako to býva zvykom takže u mňa 90%. Len škoda že v súčastnosti sa takto kvalitné horrory už skoro netočia ()

Homerking

Skupina vědců operujících na Antarktidě objeví zmrzlého mimozemšťana, tento fasicinující nález si odnesou na blízkou základnu, netuší však s jakým tvorem přišli do kontaktu. Zrůdný koncert Johna Carpentera začíná. /// Jeden z nejlepších hororů jaké kdy byly natočeny. Kromě úžasných speciálních efektů a vynikající atmosféry je zde také famózní Kurt Russell alias legendární McGrady. John Carpenter tehdy přesně věděl co hororový fanoušek chce. ()

markyzgero

většina hororů jsou vlastně komorníma snímkama a to od pubertálních vyvražďovaček až po zombie filmy, kde masy mrtvejch přeci nejsou dramatickejma rolema. a john carpenter to věděl. věděl i to, že hudba dělá polovinu atmosféry. výsledek? antarktida, dynamika uzavřený společnosti a jeden z nejlepších hudebních motivů ve filmu všech dob. absolutně vyváženej majstrštyk se strhující atmosférou a vnitřní logikou, zaslouženě stojící na pevnejch základech top 5 hororový klasiky.http://www.youtube.com/watch?v=pfcc9U35hPY&feature=fvwrel ennio morricone má holt platnost v krvi a tolikrát zmiňovaný sousloví mrazivá atmosféra zde dostává zcela novej rozměr. ()

whysoserious

Má to atmosféru, to nepochybně... Jen ne bohužel tak hustou a intenzivní, jak jsem čekal... "Tvor" je odporný, tak jak má být- jen mi to nepřišlo tolik napínavé, nebo děsivé. A závěr mne pravda taky trochu zklamal. Na druhou stranu je to v dnešní době už film, který se řadí ke klasice svého žánru a podívat se na něj patří k základnímu filmovému vzdělání :) ()

JohnZ87

Klenot mezi horory s na svou dobu naprosto špičkovými efekty, které dokreslují onu děsivě mrazivou a temnou atmosféru. 90% ()

Megynka

Vzhledem k velkému hodnocení jsem se na film vážně těšila - a možná proto tolik zklamal. Opravdu, nudila jsem se! Zlatý Vetřelec, i ten měl o hodně větší atmosféru ... ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)