Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

joho55555

Mam rad Carpentera, Mam rad Russella, Mam rad Davida, Mam rad horory, Mam rad Sci-fi, Mam rad filmy z obdobia 73-88, Mam rad stare efekty, Tak neviem naco do riti hadzu do novych filmov vsade pocitacove animacie.... Ako by som to len povedal, vydel som to ked som bol maly, aj to polovicu filmu s rukov pred ocami, vydel som to nedavno na DVD a tiez som mal nutkanie obcas ruku hodit pred oci.. Ja neviem ale nevidel som lepsiu kombinaciu zanrov ktoru The Thing serviruje divakom. Tomuto filmu podla mna patri daleko lepsie hodnotenie ako sucansnych 88%, je tak vinimocny oproti ostatnym snimkom podobneho zanru, amosfera akku som este nezazil. Proste premna to natrvalo bude film, aky dnes uz asi nikto nenatoci, u mna ma aj 6* ()

play@peace

Tak na toto Vetřelec ani v nejmenším nemá. Děsivá atmosféra číhá v každém záběru filmu a scéna s absorbováním psů je brutální a dokonalá zároveň. Rozhodně nedoporučuju kynologům! Divím se odvaze dát tohle do kin. S tímhle by snad dnes tvůrci neuspěli. ()

FrankMarx

Tak tohle je asi nejlepší režisérův počin. I přes dnes už úsměvné triky se jedná o snímek s vynikající atmosférou. ()

grissword

Byla noc,,seděl jsem jako desetiletý klučina v teple v obýváku, když začínal film 'The Thing',,nic netušící, co se stane, jsem byl obětí krutého děsu, když přišly první scény(stačilo jen vědět, že se brzy něco přihodí). Asi v polovině filmu jsem šel kvůli rodičům spát. Pořád jsem se bál, že se mi něco takového stane a neustále jsem pozoroval svoje ruce. Pak už jsem film nikdy neviděl. Nyní po 10 letech,,byla noc, venku zima(schválně jsem si otevřel okno, aby byla zima i v pokoji). Nachystán se svými Bohemia Chips s příchutí 'chalupářský špíz' jsem byl připraven kliknout na svůj DivX. Z filmu jsem si pamatoval jen nějaké zmutované ruce a oheň. Film začal a já hltal každou minutu nového záběru s dokonale stupňujícím děsem, nic netušící, kdy se s tím psem něco stane. Celý film je spojitě proložen mrazícím napětím, které jsem do té doby necítil. Po závěrečném táboráku jsem v nitru tleskal této geniální podívané.. To ne, proč jen existuje na CSFD nižší stupeň, než jedna hvězdička a ne vyšší, než pět-*._ ()

krugger

Carpenter opět boduje, tentokrát s daleko mysterióznějším a tajemnějším příběhem nám opět zamrazí. Vybrané odlehlé místo jakoby přímo volalo po zoufalství a bezmoci, a také že ano. Konečné výjevy a útoky "Věci" jsou sice ve většině případů předpokladatelné, ale někdy také náhlé a brutální. A přesně tohle Carpenterovi jde nejvíce. [10/10] ()

profeek05

Neuvěřitelně atmosférický. Téměř dokonalý. Ledabile natočený, ale přesto svým způsobem precizní. Tím vším tento horor je. Bohužel už není "in". Málokdo si dnes asi udělá čas na sledování hororu z roku 1982 s pořádně zarostlým Kurtem Russellem, když filmový průmysl chrlí jeden "teen horor" za druhým a láká diváky do kin důmyslnými reklamami. A to je podle mě škoda, jelikož tohle je prostě klasika. ()

Marčus

Dokonalá atmosféra, dějová vyváženost, promyšlená gradace a řada překvapivých situací. To jsou atributy, které vás u tohoto filmu rozhodně nepustí ze židle. Po všech stránkách dokonalá záležitost. 100 % ()

de-souza

Poprvý jsem tenhle kousek viděl když mi bylo asi 12 let a bylo to něco, na co jsem dloouho vzpomínal, co mě u tv vážně vyděsilo..a teď po delší době mě opět nadchla atmosféra, originální prostředí...jeden z mých nejoblíbenějších "kusů" ()

Calibos!

Nejhutnější filmová atmosféra jakou jsem kdy zažil. Tento snímek je pro mne kult, který už jen tak nic nepřekoná. Carpentera mam velice rád a tohle je jeho opravdový vrchol. Bizardní tvor, magický Kurt Russell a ledový kontinent. Tyto kombinace vyvolávají tak dokonalou atmosféru, že opravdu vnější podněty nejste schopni vnímat. Naprosto výborný a jednoduchý scénář, který je velmi dobře napsán na dané postavy ve filmu. Některé okamžiky jsou doslova impozantní. Nádhera. 100% ()

k0dl

Po té, co jsem viděl tento film v sedmé třídě ve dvanácté kopii a s českým rychlodabingem na VHS, jsem ještě 3 dny nemohl spát. Po letech, kdy jsem tento film viděl jako dospělý na DVD musím přiznat, že některé scény mi již přišly úsměvné. To nic ovšem nemění na faktu, že se stále jedná o velmi dobře natočený a napínavý horor, jeden z nejlepších, co znám. ()

TonyT

Naprostá klasika sci fi hororu, john Carpenter ve vrcholne formě. Svého času jsem měl film ještě raději než Vetřelce, vlastně mám možná pořád, na druhou stranu oba filmy jsou tak parádní že je to vlastně jedno. ()

Bloodoom

Moc nemusím tenhle styl hororu. Krev teče proudem a to co to způsobuje je jaksepatří "nadpřirozené". Ale tady mě tvůrci dostali. Je to opravdu velmi podařený horor. Člověka to vtáhne a nedá mu to odpočinout. Opravdu vřele doporučuji. ()

JAzzeURo

Koukal jsem na to asi od 3 ráno, takže vhodná hodina. Nikdo neví komu se dá věřit. Hlavně efekty, na tu dobu skvělé, by si nezadali s některými dnešními počítačovými paskvily. ()

Ravel

Po příchodu VHS do ČSSR jsem toto viděl asi na desáté kopii. Byl jsem úplně vyřízenej, celou noc jsem oka nezamhouřil. :-) Teď jsem viděl v HD a ten sliz je fakt nechutnej. :-) ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)