Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

Smileface

Tak tohle dílko se Carpentrovi opravdu povedlo.Skvělá temná atmosféra doladěná stejně kvalitní hudbou a efekty.Celý film vás bude ničit bezvýchodnost situace v níž se hrdinové necházejí. ()

Braddy

Poté co jsem shlédl originální verzi z 50.let, musím o hvězdičku zvýšit hodnocení u tohoto snímku. Oproti ukecanému a téměř bez napětí natočenému původnímu filmu přidal Carpenter doslova mrazivou atmosféru, která vás proleze do morku kostí. Bezvýchodnost, bezradnost a hlavně nejistota jsou klíčovými prvky, které posunují kvalitu filmu vzhůru. Pokud k tomu přidáte i skutečně mimozemské výtvory Stana Winstona, pak máte vražedně ledový koktejl, který se musí vypít do poslední kapky a dochroustat poslední kostku ledu. ()

sedm.1

Pamatuji si,že to byl snad jeden z prvních horrorů,co jsem vůbec viděl a zřejmně to byli právě Carpenterova Věc a Raimiho Evil Dead I,kteří mě přivedli na trýznivou,hnilobnou a krví nasáklou cestu horrorového fanatika :-)!A ať už mi tenkrát bylo kolik chce,vím že na mě Věc zapůsobila stejně jako když se na ní dívám dnes.Neuvěřitelná atmosféra(přirovnatelná snad jen k jiné klasice The Exorcist),naprosto pefektní efekty,precizní Moriconneho hudba,strhující děj,všudepřítomný strach a napětí a v neposlední řadě rádně depresivní konec.Pro mě jeden ze základních filmů kinematografie,který si ovace zaslouží plným právem.KLASIKA!!! ()

Danoboss

Kto tvrdí, že horor musí byť primitívna detektívka o sériovom vrahovi a žene čo nakoniec vyviazne? Konečne horor pri ktorom ide aspoň trocha mráz po chrbte, ale pritom sa nevyžíva v desivej hudbe... celá atmosfére filmu je desivá, tá predstava, to sebaobetovanie, nedôvera voči ostatným. Jediné čo mi to skazilo, že som si spomenul na diel South parku - Lice Capades, ktorý ten test s krvou parodoval, tak som sa zasmial, ale to nebola samozrejme chyba filmu. ()

Mr.Jackass

Výborný film od kterého jsem prvoplánově očekával, že se budu konečně u nějakého filmu zase bát. To se sice vůbec nestalo, ale film je co do psychiky jednotlivých postav dopracován k dokonalosti. Nebo spíše co do psychiky celého společenství, kde se nikdo na nikoho nemůže spolehnout, protože někdo může být "ono" Film jsem si skutečně užil a dlouho přemýšlel jestli nedat hvězd 5...nakonec je to dle mého názoru 4,5* ()

Lencha

Poprvé jsem tenhle film viděla s titulky a hodně dlouho se u nás promítal pouze s titulky. Nedávno jsem ho viděla v češtině. Každopádně, film je z osmdesátek, ale i dnes působí, jako by byl natočen včera. :-) ()

NALBERTik

Kdybych to viděl v 16-ti letech, večer, sám doma, bál bych se asi jak cip. Takhle sem to viděl dnes po obědě a děsivé to teda vůbec nebylo... ()

lskala

Pro mě je to asi nejlepší sci-fi horor 80 let! Kurt Russell hraje solidně ovšem nijak výrazně. Přednost toho filmu, je jeho atmosféra - mrazivá a tajuplná až do morku kostí. Napětí postupně graduje a na svou dobu kvalitní efekty to jen podtrhují! 85% - 4**** ()

Maynard.

Ať už věc a nebo tvor, bál jsem se víc Krušných hor :o). No popravdě, tento film házím do jednoho pytle k Mlze od Darabonta. Naprosto vůbec nesplnil moje očekávání, každý tu mluví o nejhustější atmosféře, jaká kdy byla natočena, ale kde, kde, ptám se? Další tahák je Morricone, který v tomto "hrůzostrašném" hororu dostal příležitostí asi tolik kolik měl papež ženskejch. Při sledování jsem se ani jednou nebál, ani jednou nezakryl oči a to jsem vskutku velkej posera. Největší škoda je zprznění výborného námětu. Pořád jsem si tak říkal, že je to takové "Městečko Palermo usíná", kde narozdíl od tohoto psychologie nekulhá jak starý mezek. Samotné zpracování Věci je velice úsměvné a v žádném případě nebudí jakýkoli náznak hrůzy. Je vidět, že se nestačí jen zvučně jmenovat John Carpenter, v té filmařině to chce mít prostě i kousek toho talentu, který má podle mě Carpenter schovaný někde hluboku pod ledem... Jeho příznivci snad prominou. A závěrem, opravdu lepší atmoška než-li Shining??? Že to nemyslíte vážně? ()

kisha

Během sledování sem si netroufla usnout, přestože se již schylovalo k půlnoci, byla sem fyzicky i mozkově unavena a nadto ještě zachumlaná v pohodlné a vyhřáté posteli. Všechny palce nahoru. ()

core.2

Tu dobu nepamatuji :o) proto, že jsem neměl možnost být na světě :-D Ale zážitek z toho kultu jen tak nezapomenu. Je to nabušené mnoha efekty, nehledě na atmosféru - která zamrazí i dnes :)) ()

toffy

Je 27 oktobra 2010 a hodnotim 28 rocny film 5 hviezdickami. Preco? Lebo taky horor som este nevidel! Parta chlapov na zakladni a okolo nic len sneh a lad. Nebudem hodnotit strih ani kameru, su lepsie filmy...hodnotim napad, hudbu a celkovy moj dojem! Proste palec hore! ()

The Viper

Nemám slov. Báječné... Filmu určitě dosti prospívá obsazení jen mužských rolí, protože to dodává filmu na vážnosti. Na rok natáčení se opravdu skvěle povedly zvláštní efekty. Navíc film má napětí, které by se dalo krájet a když se kouknete, že máte zhruba hodinu filmu, tak si můžete říct:,,To pravé teprve začne.'' Nevím proč, ale nedělá mi problém tento film vidět i dvakrát v jednom dni a patří mezi moje nejoblíbenější filmy. Surově ostré počasí a film, který nebere ohledy na nic, to jsou hlavní faktory skvělé podívané s úžasnou atmosférou a také film, díky kterému jsem si oblíbil Kurta Russella. Carpenter's The Thing. ()

Jello Biafra

Parazit z Vesmíru sa infiltruje na americkú výskumnú stanicu v Antarktíde. Vďaka svojej schopnosti napodobniť akúkoľvek formu života sa mu darí napodobovať jednotlivých členov stanice a následne zavládne v stanici panika a nedôvera. Velenie prevezme pilot RJ McReady v podaní Kurta Russella, a ten sa spoločne s hŕstkou verných púšťa do boja proti tajomnému votrelcovi, ktorý začína ohrozovať samotnú existenciu ľudstva. Kultová Sci-fi hororová klasika Johna Carpentera, je bez výhrady jeho najlepším filmom a celkovú paranoidnú atmosféru filmu dotvára majstrovská hudba Ennia Morriconeho, ale aj prvotriedne triky Roba Bottina či scenérie mrazivých planín Antarktídy. Jedna z mojich najväčších filmových srdcoviek vôbec. ()

folklorman

Jsem člověk ………věřte mi…… John Carperten jednoznačně vytvořil geniální film. Stěžejní snímek v jeho režisérské filmografii nesmazatelně zanechal černou (krvavou) stopu na mojí duši a dokázal, že atmosféra v hororovém světě není jen obyčejný dodatek nebo podružná záležitost. Atmosféra kombinovaná paranoiou, klaustrofobií, nedůvěrou a strachem z neznáma, působí celou stopáž a nenechá nikoho vydechnout. Děj už zde byl nastíněn, takže rovnou přejdu k tomu dlouhému seznamu věcí, které bych chtěl pochválit. Nejdříve začnu kamerou. Docela známý kameraman Dean Cundey (Jurský park, Halloween, Mlha) dokázal spolu s osvětlovači vykouzlit onen vizuální zážitek nejen při snímání monster, ale i obyčejných jízd po prázdných chodbách a místnostech. S kamerou související střih je velice rozporuplný, protože můžeme najít okamžiky, kde je perfektní (ruce v břišní čelisti, zkouška krve atd. ) a někde zase dosti nepřehledný (výsledná mutace psa a Palmerova transformace). Dovedu si to vysvětlit jako snahu autorů skrýt nějaké nepodařené části speciálních efektů, ale pořád to beru jako malinké detaily. Dále musím poukázat na hudbu, která díky svojí jednoduchostí přispívá k budování úžasné atmosféry. Zvláště dobře funguje při mutaci psa, kdy doslova ty hluboké basové orgie posouvají celou scénu o několik tříd hore. Nejdůležitější kapitolou filmu budou legendární precizní neobvyklé bizardní speciální efekty. Pokud se film dokázal odlišit od ostatní béčkové produkce tak jedině díky speciálním efektům zahrnující monstra, miniatury, loutky s různými mechanizmy a principy funkčnosti. Asi bych nedovedl zvolit svoje oblíbené monstrum, protože každé je něčím bizarně originální i s (často) nečekaným vstupem na scénu. Možná stojí za zmínku i to, že první monstrum (pes) navrhoval samotný Stan Winston, kterého hlavně proslavila spolupráce na filmech Terminátor 1, 2-!!! a Jurský park. Pan Winston a jeho studio (Stan Winston Studio) patří mezi špičky v oblasti speciálních efektů. Hlavní úlohu ve speciálních efektech u tohoto filmu měl však Rob Bottin zcela nezaostávající za kvalitou Winstona. S rozpočtem 1,5 mil. a nepřetržitou prací, zakončenou rehabilitačním pobytem v nemocnici, dokázal vdechnout život Věci. Určitě můžeme občas zahlédnout něčí palec, provázek, lanko nebo dokonce celou postavu, jenž nechtěně odhalí svíjející se monstrum. Ovšem tyto drobné pihy na kráse nejsou nic proti těm trapným digitálním sračičkám v novém prequelu. Velké plus taky za výběr lokací atd. Nakonec trochu rozpitvám herecké obsazení. Vesměs všichni podali přesvědčivé výkony a docela jsem s nimi, v průběhu filmu, sžil. Z celé herecké sestavy je nejznámější Kurt Russell hrající i v jiných Capertenových filmech. Pro mě jsou asi nejlepší části filmu – břišní čelist a zkouška krve. Rozhodně dávám plný počet, protože to je jen malá splátka za tak neskutečný zážitek. ()

Sdoom

Tak trochu béčkový horor, ovšem s více než áčkovou atmosférou. Osamělost, mráz, tma, nejistota, nedůvěra, podezíravost, to vše podbarvené minimalistickou, avšak fantastickou hudbou mistra Morriconeho - ideální mix. Jen se na filmu docela podepsal zub času, přecijen triky jsou docela mizerné, když to srovnáme např. s o 3 roky starším Vetřelcem. Edit 4.8.2019: Film, který s dalšími zhlédnutími neztrácí ani trochu na své působivosti. Mít to o něco větší rozpočet na triky, tak je to možná i za plný počet. (Blu-ray, orig. + CZ tit.) ()

OughJay

Carpenterova Věc je opěvovaná jako zlom v hororech, jako tou nejhustší atmosférou nasáklá legenda. Já ale před jejím zhlídnutím udělal jednu moc velkou chybu - kouknul jsem na Věc: Počátek. Potom už jsem věděl o co gou, co se bude dít a i jak se co pozná. Dokážu si představit, že v naprostý nevědomosti bych tenhle film z roku 82 hodnotil ještě o hvězdičku výš, protože je o poznání chytřejší a napínavější než jeho prequel, ve kterym jde prakticky jen o vyvražďování tupě se chovajícího osazenstva antarktický stanice. Navíc ho tu parádnim výkonem táhne Kurt Russell a o atmosféru se nemalou měrou postarala hudba Ennia Morriconeho. Je to škoda, Věc si zasloužila, abych z ní měl lepší zážitek... ()

Forsberg11

Na rok výroby je The Thing až prekvapivo kvalitný a atmosferický horor. Takúto pecku som skutočne nečakal. Bavilo ma to od začiatku do konca a celý film som zhltol ako malinu. Ani som z obrazovky oči neodlepil. Jeden z najlepších hororov všetkých čias a špička v sci-fi hororovom žánri. Carpenter rulles a Morriconeho hudba dvojnásobne. 95 %! ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)