Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

Circumscriptor

Spolu s Votrelcom a Predátorom je to určite najlepší sci-fi horor, ktorý som kedy videl. Neuveriteľná atmosféra, carpenterovská hudba (aj keď ju robil Morricone) a samozrejme brilantná réžia majstra tesára hororov a thrillerov. ()

Arkanoid

Viac ako ufo zaujme font nápisu filmu, ktorý upozorňuje na Antarktídu. Ešte nemáme byť prečo tak veľmi napätí a John Carpenter už od prvých minút začína s napínavou hudbou. Kurt Russel hrá znudeného pijúceho zarasteného, šach hrajúceho pracovníka. Chvíľu si myslíte, že ide o intelektuála, ale on vás s radosťou hneď presvedčí o opaku. Američania sa nestačia vynadívať, s čím sa Nóri stretli. Napätie sa dá krájať. Nedôvera kombinovaná s ponorkovou chorobou a smrteľným nebezpečenstvom robí svoje. Najprv psy, potom ľudia, ktorí nevedia, s čím majú do činenia. Zamrzí však, že v tejto stiesnenej atmosfére je Mac v podaní Kurta Russela asi jedinou postavou, ktorá môže mať k divákovi blízko, a aj to len kvôli tomu, že to je archetyp osemdesiatkového akčného hrdinu, ktorý vie chladnokrvne a fyzicky riešiť situáciu. Inak jeho charakter nemá veľmi čo ponúknuť. Ostatní charakter ukážu menej. Vtipný je však Blair, ktorý si pre istotu nachystal slučku alebo testovanie, kedy prestrihy komediálne ukazujú zmenené výrazy z napätých na oslobodených. Masky po dvadsiatej minúte vyzerajú dobre. Tie ľudské už trochu horšie, niekedy až smiešne. „Yeah, fuck you too.“ Jazykové okienko: go bonkers. ()

Eraserhead

Napínavé, brutální, skvělé!!! Líbí se mi to víc než Vetřelec. Škoda, že Carpenter už nikdy nenatočil nic tak dokonalýho. ()

Jiří K.

Skutečně o třídu lepší než Vetřelci, a podobní pseudobububu. Horory vlastně ani nemám rád, krom těch, které jsou natočeny na reálné platformě. A to je tento případ. Můj kultovní snímek. ()

Borec3

Temná atmosféra, jež by se dala krájet na přesné tenké plátky. Vcelku netradičně pojatý závěr - antihollywood - pěkné černé jak polární noc. Kurt je skvěle zarostlý lední medvídek. Tak kultovní věcička, že i ID se svým Doomem museli některé prvky vykrást. ()

!Borec!

Ačkoli jsem měl vždy o tomto filmu své mínění a ortodoxně jsem ho zavrhoval, nemohu říci, že mě zklamal. Nic horšího jsem čekat nemohl, tudíž jsem byl spíše překvapen a to celkem mile. Odečtu-li si tu potvoru, která byla spíše komická, mohu konstatovat, že atmosfera byla hutná a obsahovala prvky, jež by správný horor měl mít. Kráčí tedy ve stopách ostatních hororů a ničím se extremně nevymyká. Lehce odbytý a nedotáhlý konec, kde se čeká na urputný "boj" se nekonal. U mě průměrný snímek, který jsem po pár hodinách pustil z mé mysli. ()

pfa

Tísnivá a děsivá atmosféra. Něco narušilo jejich samotu. A otázka zní, kdo je vlastně kdo... [1O/1O] (The Thing, USA, horror) ()

killjezor

Pro mne jedna z největších hororových klasik. Prakticky nikomu nemůžete věřit, pořád zima, napětí a k tomu geniální Morriconeho hudba. Pokud by někdo tenhle film chtěl srovnávat s Alienem, tak knižní předloha vyšla už ve 30. letech minulého století a mne by docela zajímala. ()

dukeman

Russell s vizáží Amundsena v hororu plném bílého ticha, komického vesmírného šmejdu, z jehož potenciálu by Purkyněmu vstávaly vlasy na nobelkou oceněné hlavě. Film drží nad vodou vygradovaná paranoidní atmosféra, která je, v kontrastu s téměř nulový pudem sebezáchovy hlavních hrdinů, jen těžko uvěřitelná a pro mě fádně laciná. Tedy až na jednu vyjímku v druhé půlce filmu. ()

Seti

Triky byly sice příznačné roku výroby, ovšem ta atmosféra, tak tu by nerozkrájel ani Hattori Hanzo! V některých momentech mi to připomínalo staré dobré Vetřelce, to ale beru jako plus. Navíc Kurt Russell se svým drsným plnovousem a naprosto bezkonkurenčním kloboukem...co víc si přát. ()

chamba

Dokonalý Kurt Russell a ešte dokonalejšia je celá atmosféra filmu, ktorá by mala byť pre takýto formát základným ťahúňom. Efekty boli na dobu výrobu filmu nadpriemerné, najviac ma z nich zaujala chodiaca hlava v podobe pavúka v skutku to bol veľmi zaujimavý pohlľad pre nejedného filmového fajnšmekra. Kto vec nevidel určite odporúčam pozrieť a mali by si ju zrejme naštudovať aj dnešný filmári, ktorí považuju za báječný horor taký, kde zaporná postava dokáže prežiť aj vlastnú smrť. ()

medlo

Celkovo film hodnotím ako priemerný. No musím uznať, že na horor sa nedá nájsť lepšie prostredie ako je výskumná stanica na južnom póle. Ale aj keď som to pozeral v noci, nebol som taký napätý, ako by som čakal. Tiež mi vadilo pár nelogických vecí. Hlavne ako sa doktor dostal k tomu, ako rýchlo tá Vec ovládne Zem. No najväčšie plus filmu je atmosféra "never nikomu, ani svojej starej mame". ()

Finskej

Klasika ze všech věcí nejklasikovatější a jeden z mála hororů, na které šlo vůbec kdy koukat jako na plnohodnotný film. Bezchybná atmosféra, bezchybný zvukový podklad, bezchybný Kurt Russell (nejspíš ve své životní roli), perfektní všichni ostatní. Přesto, že už uplynulo 27 let od chvíle, kdy tenhle film byl natočen, a filmové triky prošly celou jednou evolucí, ani v nejmenším to nevadí a kam se na tenhle kousek moderními technologiemi zpracované slátaniny hrabou. Zkrátka, nadčasová záležitost. Kdo nikdy neviděl Věc, nemůže se ani ve snu pokládat za člověka obeznámeného se základy žánru sci-fi a hororu. ()

iXtr3m3

Jeden z najdokonalejších sci-fi a hororov vôbec. Johnovi sa podarilo vytvoriť film, ktorý sa stal legendou a navždy sa zapísal do dejín. Keď som film videl ako 8 ročný, potajme keď rodičia spali, na čiernobielom televízore, tak som nemohol celú noc spať. Jeden z mojich najsilnejších zážitkov z detských čias, schovávania sa za kreslami a chodenia do kina načierno... ()

Spike23

The Thing jsem viděl už strašnou dobu zpátky, že jsem si ho stěží pamatoval a nedávno jsem si ho opět připomenul. Abych řekl pravdu čekal jsem něco lepšího. Samozřejmě je to jasná klasika v hororech, ale něco mi tam prostě chybělo. Některé role zde byly opravdu strašné a byl jsem nesmírně rád, když z nich někoho ta věc zabila. Příběh ani tak nešel do hloubky, jak jsem původně čekal a to se toho dá do 110 minut opravdu narvat hodně. Vše se drželo základů ''najít a zabít'', které byly jasné od samého začátku. Každopádně i přes tyto chyby je The Thing stále skvělým hororem s pohlcující atmosférou a v pro horory perfektním prostředí Antarktidy. Hlavně se ale na to proboha nekoukejte ve dne! ()

Cracker

Nie som zrovna hororový nadšenec ale tento snímok mi prišiel celkom fajn. Občas mi to pripadalo ako keby pozerám Votrelca, bohužiaľ efekty už za toľko nestáli. Dá sa povedať že film je strašidelný aj keď mladšie generácie vyložene hororových "maniakov" nezaujme. Mňa si získal celkom ľahko a držal až do poslednej scény. Preto že takýchto kvalitných filmov je málo treba ich správne doceniť 5*. ()

see_sawandrew

Kultovní snímek s jedinečnou atmosférou, padnoucí hudbou, skvělým situováním do oblasti Antarktidy a jednou dokonale bezchybnou lekačkou. I když je Věc úplně jiná než Vetřelec, společně s ním stojí na špici sci-fi hororu. 90% ()

LadyVader

22. 10. 2010 Na dobu kdy to bylo natočený to má fakt parádní efekty. Jsem koukala s otevřenou pusou jak ta Věc vypadá reálně. Kam se hrabe dnešní 3D.. Tohle byl opravdu libovej zážitek. Vidět to jako děcko tak fakt nespím několik nocí :-) ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)