Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

Brabec

Tísnivá atmosféra, která by se dala krájet, Morriconeho podmanivé melodie, zajímavý a do jisté míry i originální příběh, neobvyklé prostředí polární výzkumné stanice a "loutková" monstra, jež předčí svou nechutností a autentičností mnohá současná digitální. - Tak tohle Vás zaručeně, pokud tento Carpenterův majstrštych sledujete pozdě večer v zatemnělé místnosti, dostane. ()

MartinSTFC

Toto byla má první Věc, kterou jsem viděl. Až ppté následovala Věc z roku 2011, která se mi ale líbila nesčetněkrát více. Celý děj snímku z roku 1982 se neskutečně táhne. Ano, sice se "Věc" obejví v prvních dvaceti minutách, ale pak je to jen jedno velké čekání skoro až ke konci filmu, kdy se zase něco ukáže. Navíc, postavy se mi zdály dost nesympatické, Kurt Russell prostě není typ hororového herce, mohu-li to tak říct. Je to ten tvrďák z akčních filmů, a já mu tuto roli nevěřil, ostatně ani jako ostatním. Věc z roku 2011 naproti tomu měla spád, a děj byl daleko promyšlenější a barvitější. Atmosféra byla mnohem lepší, i postavy se mi zdály v novějším zpracování daleko uvěřitelnější a sympatičtější. Není to o tom, že bych nebyl fanda klasických hororových snímků, ale tento je jedno velké čekání na nic, a to mi vadí. A to jsem se na to díval dokonce o půlnoci, a stejně jsem se neskutečně nudil. Takže za mě bohužel jen velmi slabé tři hvězdy, a to navíc ještě jen z úcty ke klasice. ()

Dvyt

Viděl jsem to asi třikrát, naposledy včera a stejně mě to bavilo jako po prvé. Nevědět to, tak bych tomuto filmu rozhodně nehádal osmdesátá léta, kvalita. ()

Damnsinead

Krásně mrazivá atmosféra, skvělá hudba a perfektní závěr. Jenže všechno vzalo za své, když se objevila ta slizká zmutovaná potvora. Jako by si přivandrovala z jiného filmu mnohem menší kvality. Takže film, který mohl být skvělý, pokazily zbytečně nechutné efekty. Nebylo by lepší, kdyby Věc zůstala skrytá? Neviděná by byla mnohem děsivější. ()

Mojdas

U horoů to máte těžké! Buď jsou zde duchařiny (které já osobně moc nerad) kde je buď nějaký blázinec nebo starý dům, ve kterém někoho zavraždili, které mají pomalý rozjezd a většina lekaček je stejná jako přes kopírák (je asi těžké vymyslet něco nového, když se to nepovedlo tolika lidem před vámi) nebo zde máte horory jak já je nazývám "jsem hnusnej, tak vraždím" (Texaský masakr, Pach krve, Hory mají oči, Metro) které probíhají také podle předem daného scénáře. Pak jsou zde nějací ti zombíci a tím to tak hasne! A pak je zde Věc - film, který nespadá ani do jedné této kategorie a který i po 30 letech neztratil nic, ze svého lesku! Ta paranoia, že jste zavření na Antarktidě a něco mimozemského se chystá vás zabít a přitom to vypadá jako váš kamoš je naprosto geniální! Za 109 minut paranoie a zato, že to nerozchodil ani tvrďák Kurt jasnejch 5 hvězd! ()

jakup57

Hodne husté efekty na danú dobu, rýchly spád a dobrá akcia, ale ako to tu už niekto porovnával s votrelcom, tak ja osobne sa prikláňam na stranu votrelca. Ten je jasne lepší, hustejší, desivejší :). 75% ()

Great.Gatsby

Dokonalá ukážka filmových efektov a poctivá práca rekvizitárov. Tieto slová mi behali po rozume pri sledovaní The thing. Atmosféra a aj Morriconeho podmaz - na jednotku. Tie efekty prekonali mnohé dnešné horory. Určite odporúčam. Najlepšia scéna- skúšanie krvi pomocou ohňa- skvelá gradácia. ()

phoex

Film jsem viděl teprve nedávno. Netuším, zda do roku 2015 všechna ta atmosféra a hrůza vyprchala, každopádně mě film absolutně ničím nepolapil, abych mu dal více než 3 hvězdy. ()

lukin1.1

Pro mě spolu s Halloweenem, Osvícením, Vetřelcem a Vymítačem ďábla nejlepší horor vůbec a taky můj nejoblíbenější. Níž jak na pět jít nemůžu. ()

Wartord

Carpenter prostě nikdy nezklame. Hned ze začátku vás hodí do děje, kdy nechápete, proč proboha střílejí na tak krásného pejska, ale to by nebyl Carpenter, aby v tom nebyla nějaká čerto.. ehm, emzákovina. Pejsek se krásně promění v chapadlatou příšeru a tak dále a tak podobně. Bát se u toho nebudete, ale tento atmosférický horor doporučuji sledovat v přítmí, aby jste si ty efektní slizounské kreatury plně vychutnali. Jsou totiž k smíchu. A to nemyslím zle. Proto říkám, že se nebudete bát, ale smát! A navíc se dozvíte že na Antarktidě se běžně chodí v tričku, MAXIMÁLNĚ v nějaké bundičce se šálkou ležérně ovázanou kolem krku... ()

Yamatosan

Pamatuju, jak jsem na ni zkraje devadesátých koukal na OK+ hodně pozdě v noci s mladší sestrou. To bylo poprvé, co jsem se u horroru opravdu vyděsil. Hlavně scéna se psy... ještě dnes cítím tu mrazivou hrůzu! A co je fascinující - ten film pořád funguje. Dokonalý klenot žánru! ()

sk.Martin

Kdybych tento film mohl vidět v dobách vzniku, asi bych hodnotil jinak. Bohužel mi zde chybí určitá nadčasovost, a tak pro mě některé scény byly spíše úsměvné, než abych se u nich měl bát. Ovšem i tak to pro mě byla hodně naprůměrná podívaná. ()

tribican

Napnutý od začátku až do konce. Musím vyzdvihnout zvlášť herecké výkony a hudbu. Nicméně závěr filmu je příliš otevřený, vzhledem k příběhu by se hodil jasnější konec. 85 % ()

uprchlice

Režisér John Carpenter natočil v roce 1978 horror "Halloween" díky němuž se mnoho lidí začalo bát na svátek halloween. V roce 1982 natočil svůj scifi film "Věc". Poté, co film vznikl se z něj stal propadák roku. Po letech, kdy nabíral hodnoty a uznání se z něj stala klasika. Skvělý Kurt Rusell si zde zahrál vědce z americké výzkumné stanice. Poté, co jeho tým na Antarktidě nalezne psa, začne pro všechny "peklo na ledu". Triky zde byly dokonalé. Je až neuvěřitelné, co tvůrci na tu dobu dokázali. Ovšem mnoho lidí se ptá, proč tedy byl film takovým propadákem?! Na to se těžko odpovídá, ale faktem je, že "Vec" si zaslouží veliké uznání. V jistých scénách připomíná "Vetřelce", ale to pouze v divákově představivosti. Mohu s klidem říct, že "Věc" si "jen" pohraje s vaší myslí, převrátí vám vědomí, ale věřím, že si ji s "klidem" pustíte znovu, protože vás pohltí. ()

Wekrot

Jeden z prvých horrorov aké som kedy videl ale jednoznačne jeden z mojich najobľúbenejších.Proste skvelá atmosféra,skvelý režisér a skvelý nápad. ()

gizi

Mohlo by jít o výborný film, kdyby... Těch kdyby je hodně, prostě spoustu nelogičností, chyb, ale i odfláknutých věcí, už počínaje amatérským létajícím talířem přilétajícím k Zemi. Kdybych nechtěl být moc přísný, je to na 4*, ale dám při 70% jen 3*. ()

Bull

Je těžké vyjádřit tenhle film slovy.Skusím to ale.John Carpenter udělal tři filmy které znám.První je "Útěk z New Yorku" druhý je "Halloween" a třetí je právě "Věc",a z těhle tří se mi nejvíc líbila právě "Věc".Předloha pro tenhle film byla knížka od jistého Johna W. Campbella jr. která se jmenovala v originále :Who Goes There.Kniha byla krátká ale byla dobrá.Opovažuju se ale říct že zfilmování Johna Carpentera bylo ještě lepší.Je to film který se stal kultovní klasika.Dal bych mu asi tak 90-95%. ()

Jarvis555

Atmosferická pecka doplnená skvelou hudbou a dobrým hereckým obsadením na čele s Kurtom Russellom. John Carpenter veľmi dobre pracuje s paranojou a ponúka znamenitý filmový zážitok. Bohužiaľ nemôžem súhlasiť s ostatnými, že vám Thing nedá v noci spať. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)