Švédské město Kiruna, které leží u největšího dolu na světě, se propadá do země. Frigga tam má na starost bezpečnost a bude si muset vybrat mezi prací a rodinou. (Netflix)

Tadas

Švédský katastrofický film. Díky velkému dolu, který desítky let podkopával místní krajinu, se začne město pomalu propadávat do hlubin země. Frigga, která dělá bezpečnost v tomto důlním sektoru řeší nejenom trable s dolem, ale i s celou svojí rodinou, která se do situace zapletla. ()

Miroslav.Zac

Jestli něco Seveřani neumí, tak přehánět. Což je fajn, když vám nabídnou katastrofický film, který se povedl. To bohužel neplatí o Nad propastí. Z tématu, které je velmi uvěřitelný, protože se může stát prakticky kdekoliv, kde se těží, udělali rodinné drama a agitku na "Nové Švédsko", jen tak mimochodem s katastrofou, na kterou se snaží nalákat diváky, kterým je asimilace gayů a imigrantů do společnosti jaksi u prdele. Bohužel, samotná katastrofa zabere jen pár minut a krom "šílenství" u jedné díry v zemi, do níž  při útěku spadne snad půlka města, vidíte jen hnusné digitální efekty v podobě jedné praskliny v zemi, padající věže a tuny prachu. ()

Lukeso

Civilní film, stejně jak je civilní a lidská i země vzniku. Strašně rád jsem se po letech podíval na snímek s tématikou katastrofy, kde nelitaji hořící kameny a neoperuje male-only parta drsňáků. Poměrně realistický popis možných následků tragédie, clovek tady nepotřebuje debilni efekty, protože ty dopad jsou vykreslené na jedné rodině. Za mě bezproblémové 4 hvězdy. ()

Sazenic

Mám rád skandinávskou produkci a to jako hodně. Ale tohle byl opravdu průser. Scénář o ničem,efekty ještě horší a rádoby rodinné drama a kopice lásky od dvou mužů. Možná,že i nějaký film z produkce Primy s Langmajerem je zábavnější a akčnější ()