Věci nejsou černobílé. Někdo to zjistí, až když pořádně narazí. Během šestatřiceti hodin se v Los Angeles protnou osudy několika zcela odlišných lidí. Třebaže jsou všichni odlišní, přece jen je spojuje víc než jen místo jejich bydliště. Všichni se totiž nějak potýkají s rasovými či etnickými předsudky. Dvojice černošských zlodějíčků využívá barvu pleti jako omluvu pro své kriminální jednání. Bílý prokurátor využívá rasovou problematiku pro svou kariéru, zatímco jeho psychicky labilní manželka nachází v okolí samé důkazy pro oprávněnost svých rasových předsudků. Perský obchodník je přesvědčen, že představitelé zákona jej diskriminují kvůli jeho původu. Bělošský policista bez skrupulí zneužívá svých pravomocí k ponížení noblesní černošské ženy před očima jejího manžela. Několik náhod, ve kterých sehraje roli autonehoda, výstřel ostrého nebo naopak slepého náboje, však každého z hrdinů postaví tváří v tvář pravdě o jeho vlastních slabostech a temných stránkách… (Česká televize)

netWoor

nebudu dlouho plkat a použiju parafrázi Nárožného z filmu Ten svetr si nesvlíkej .... je to dobré, dobré to je ... ()

karlee

Jak už uvádí některé komentáře níže, po filmařské stránce není moc co vytknout, i příběh je místy poměrně zajímavý, jako celek však působí značně vykonstruovaně, v dobré víře sdělit své poselství film hojně zneužívá náhodu. ()

tom912

Nádherný snímek na zamyšlení, kde lidi na planetě mají sice různá náboženské vyznání, různou barvu pleti, sociální zázemí, tradice, myšlení, ale srdce bije všem stejně, to by si měli někteří uvědomit, ale někdy kvůli jedincům to nejde! ()

Mitisko

Veľmi zložitá režia, dá sa povedať, že film v podstate nemá hlavného hrdinu len vela vedlajších hlavných postáv, ktoré do styku za cely film ani neprídu. Svojou inakosťou je to velmi zaujmavý počin a fakt sa to oplatí kuknuť, čím sa ako divák dostávate ďalej a ďalej v deji tak už len čakáte kedy to konečne všetko "vybuchne" a to napatie je až drásajúce s polodramatickým koncom a nadpriemernými hereckými výkonmi kde nezaostával ani jeden herec si snímok zasluži zaslúžené 4* ()

RajAthen

Z mého pohledu úchvatná mozaika různých situací, které zachycují to, čem se ví, ale nemluví. V podstatě každá dějová linka by jinde vydala na samostatný film, ale zde na minimálním prostoru je stejně dosaženo toho, že dokážete s hrdiny soucítit v mnohdy vypjatých situacích jejich života. Všemu pak pomáhá opravdu zdařilý hudební soundtrack. Nejvíce mě zaujaly příběhy dvou policistů s odlišným pohledem na věc, která činí scénu záchrany opravdu poutavou. "Nikdy nevíš, co v Tobě je." Zkrátka film, který o něčem je, aniž by přitom soudil. ()

E lan

Vše perfektní, dech beroucí, od hereckých výkonů, přes hudbu až ke scénáři, který nemá moc obdoby. Tento film je za poslední dobu jeden z vůbec nejlepších! ()

cafu94

Spoilery! Úžasné drama, které se zaměřuje na osudy lidí a rozebírá je. Zalíbili se mi asi dvě scény, ze kterých jsem byl opravdu unešen a utkvěli v mé paměti! Nezapomenu na scénu, když malá holčička vběhne do střely zámečníka nebo když policista řekne zlodějíčkovi (Larenz Tate), aby vydělal ruce z kapes a mezitím ho zastřelil, protože si myslel, že měl u sebe zbraň, přitom svíral v ruce sošku. A ta hudba na konci, když přijedou policisté na místo činu, je dokonalá! Paul Haggis natočil svůj nejlepší film. 100% ()

bono22vox

Strhující drama o rasismu, předsudcich a lidské důstojnosti zašlapane v prachu... Líbí se mi jak tvůrce zvolil pro své dramatické vyprávění mozaikovou strukturu, připomínající Magnolii či 21 gramů. Režisér mě překvapil tím, jak originálně nakládá s figurami příběhů, které se ve filmu rozpletaji. Jak šikovně střídá špatné konce s dobrými a jak nikdy nesklouzne ke kýčovosti. A to přesto jedno z témat filmu (důležitost lásky a bytostí, pro něž můžeme žít) k něčemu podobnému přímo svádí. Říkám na rovinu, že nevím o sebemenší drobnosti, kterou bych filmu vytknul. Některé vypjaté momenty mám už navždy zafixovane v hlavě. A rad si tuhle "bouračku" dávám znovu a znovu. Věřte mi, že na tuhle skvěle obsazenou srážku lidských osudů dlouho nezapomenete... ()

lakart

Jsem trochu na rozpacích. Vzhledem k velikému množství postav a poměrně krátké stopáži mě nedokázali žádná z nich dostatečně emocionálně zasáhnout, nedokázal jsem se dostatečně vcítit do jednotlivých problémů, motivů a pocitů. Myslím, že redukce postav a delší stopáž s hlubší sondou a rozborem charakterů, by filmu prospěl. I tak jsem ovšem viděl některé dokonalé a silné momenty jako vytažení ženy z hořícího auta, zastřelení holčičky nebo ztráta blízkého čelna rodiny. Chvílemi mě dost rozčilovalo, že každý rozhovor se točil kolem rasové nenávisti, diskriminace a stereotypnosti společnosti. Chvíli to více působilo jako Americký film jenom pro Ameriku. A přesně za to si museli dát Oscara. Vcelku jsem ale spokojen a i přes výtky to jako celek byl dobrý zážitek. 85% ()

danny_21

Další z kvalitních dramat, které se zabývají vzájemnou rasovou tolerancí vůči jiným národnostním menšinám v Optimistických státech amerických. Osudy jednotlivých postav nejsou tentokrát zas až tolik osudově projpojené jako v jiných ( Magnolie, Disconnect ), styl vyprávění není bůhvíjak naléhavý a ne vytočený do pořádných definitivních konců s vyjímkou dálniční a bratrské scény, některé momenty jsou příliš na efekt a neuvěřitelné ( prozření všech "rasistů" do mírumilovně smýšlejících občanů ), přesto je to ale silné, s kvalitní hereckou squadrou a své 4 hvězdy si zaslouží - 75 % ()

balcazar

Čo by si spravil, keby ti život zachráni cigáň, černoch, moslim, proti ktorým tak neúprosne bojuješ, hoci bez poriadneho argumentu a logiky? Taký je odkaz tohto filmu. Wau. Ľudské príbehy dokumentujúce rasizmus, predsudky a zaužívané stereotypy boli také výrazné a úprimné, až z toho miestami mrazilo. Tu nie je čo vytknúť, možno len prostredie a prípad politika, ktorý pre mňa trochu zaostával. Nedonúti ma to však znížiť hodnotenie. Mimoriadne cynický záver bol famózny, horká slina v ústach bola ešte horkejšia. Film je neskutočne nadčasový a dnes, v čase prenikajúceho extrémizmu, stále aktuálny. To je vlastne dosť smutné. ()

mira.l odpad!

No to byl zase zážitek. Nebudu pátrat po tom, jak se stalo, že tahle od černocha přes Číňana, Peršana a Mexikánce k dalšímu černochovi nikam nevedoucí multikulti slátanina utrpěla tři Oscary...Ne, opravdu mě to nerozsekalo, opravdu jsem se nebavil, opravdu mě nezajímalo, jak to dopadne. Pro dvanáctistý komentář jsem si mohl vybrat něco lepšího. ()

Nix

Hodně silný film, který se nebojí mluvit o rasismu a problémech společnosti, ale dělá to s takovou precizností, že Vás bude mrazit a budete se cítit opravdu neklidní. Při tomto filmu mne napadlo i pořekadlo: "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá". Opravdu se mi dlouho nestalo, aby mne film nutil přemýšlet i dlouho po skončení filmu. ()

Zikus

Nadprůměrné drama, obsahující několik opravdu silných momentů. Pátou hvězdu nedám z toho důvodu, že je dle mého názoru ve filmu až příliš mnoho dějových linek, pokud se nepletu tak šest, takže jednotlivým postavám není dopřán takový prostor a za další je to trošku fuška pro paměť, soustředit se na tolik dějových linií najednou. Což sice může být při opakovaném sledování výhoda, ale přece jenom, takových 21 gramů je ideální ukázka toho, jak zkombinovat povícero příběhů(pouze tři) a zároveň se více pověnovat postavám. ()

Mocoft

Příliš mnoho příběhů má za následek roztříštěnost filmu. To je tak jediná chybička na kráse.... Radši bych menší mozaiku a více prokreslenou. ()

shifter

Drama, ktora v mnohom pripomina vynikajucu Magnoliu. Dve z postav sa mi sice javili "zbytocne", ale prilis mi to neprekazalo. Velmi silnym prvkom filmu je hudba, vdaka ktorej mi pri niektorych scenach behali zimomriavky po chrbte. ()

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Oscary plné překvapení