Věci nejsou černobílé. Někdo to zjistí, až když pořádně narazí. Během šestatřiceti hodin se v Los Angeles protnou osudy několika zcela odlišných lidí. Třebaže jsou všichni odlišní, přece jen je spojuje víc než jen místo jejich bydliště. Všichni se totiž nějak potýkají s rasovými či etnickými předsudky. Dvojice černošských zlodějíčků využívá barvu pleti jako omluvu pro své kriminální jednání. Bílý prokurátor využívá rasovou problematiku pro svou kariéru, zatímco jeho psychicky labilní manželka nachází v okolí samé důkazy pro oprávněnost svých rasových předsudků. Perský obchodník je přesvědčen, že představitelé zákona jej diskriminují kvůli jeho původu. Bělošský policista bez skrupulí zneužívá svých pravomocí k ponížení noblesní černošské ženy před očima jejího manžela. Několik náhod, ve kterých sehraje roli autonehoda, výstřel ostrého nebo naopak slepého náboje, však každého z hrdinů postaví tváří v tvář pravdě o jeho vlastních slabostech a temných stránkách… (Česká televize)

Lokran

moc příjemné pokoukání. ač je příběh rotřepen do mnoha epozid, jejich perfektní provázanost zabraňuje zbytečné roztřepenosti a uděluje filmu neobyčejnou sílu. jsou sice dělané jak tu již někdo řekl "na efekt", ale na hodně dobrý... nehledě na to, že scénaristická náhoda je proti té životní stále ještě slabý odvar:) 95% ()

DENIROSIS

Zajímavý pohled na život a "soužití" různých lidí,kteří se setkají během 36 hodin...Jestli to chápu, přejeli jste Číňana.A přivezli jste sem auto,abych z toho taky něco měl.Nech toho,troška krve.To se umyje.Georgi, zapal tu věc.Co ? Je to novoučký Navigator.Jen je třeba vyměnit potahy.Koukáš někdy na Discovery ? Moc ne.Občas tam dávají zajímavé věci.Každý večer opakují díl,ve kterém někdo používá takovou malou baterku a nachází stopy krve na látce,stěně,skříních,v koupelně.A ve speciálním dílu dokonce na jednorázových plastových obalech.A v dalším dílu pak ukážou idiotského vidláka s pouty na rukou,který je zaskočený tím,že se na něco takového dá přijít.A občas ten buran dokonce kouká na Discovery,když ho přijdou zatknout.A on vůbec nechápe,jakým zázrakem na něho přišli.Vypadám na to, že bych se chtěl stát hvězdou Discovery ? ()

raneczech

Z revolveru vychází slepá střela... Jedna z nejemotivnějších scén filmové historie. Ale nejen kvůli ní stojí za to ten film vidět- brilantně utkaná mozaika příběhů mi něčím připomínala Traffic. Narozdíl od něj je ale tenhle film o "obyčejném" životě- o rasismu v každým z nás, o tom, že že člověk se nedá shrnout jedním slovem. Nemůžu než doporučit- podívejte se na to, ale radši se zhluboka nadechněte ()

Daktari

Kvůli tomuhle filmu jsem ponocoval !!!!!! Jen abych mu mohl držet palce u udílení Oscarů a dodnes věřím, že jsem svým úsilím a hypnotizováním obálky- Crash, Crash,Crash k vítězství přispěl ! ()

Tanner

Přidávám se do zástupu nadšených. Skutečně po všech stránkách úžasný film. Je to ten typ snímku, který ač ho milujete, nechcete si ho příliš často pouštět, aby vám nezvšedněl a abyste se tak navždy neokradli o neskutečně silné pocity, které je schopen přinést. Hlavně napoprvé, kdy vývoj směřuje do zcela jiných míst, než by si člověk přál, je to síla. Ano, jsem si také vědom jisté vykonstruovanosti, ale to je přece u tohoto typu filmu logické a nutné. A co se týče dvou maximálně citově vypjatých scén, je fakt, že pokadžé, když je vidím, tak mě doženou k slzám, ale jsou snad proto špatné a slzopudné v tom špatném slova smyslu? Nebo já? Je to citové vydírání? Pro mě ne, a pokud ano, nechám se v tomto případě vydírat rád, jelikož vím, že to není samoúčelné. Je to zkrátka úžasně natočené drama, vše o hercích, rasovém tématu a režii již bylo řečeno, za sebe bych chtěl ještě poukázat na neméně skvělý soundtrack, jemuž vévodí předělávky staré velšské písně Lisa Lan, zde v podání Carol Ensley, s hudbou Marka Ishama. Je to z velké části právě hudba Marka Ishama, najmě zmíněná skladba, která dělá film (resp. konkrétní scény) tak působivým a nezapomenutelným. ()

art

Je to nudné a scény tak nevěrohodné, že jsem se spíš smál než abych se zamyslel, což by u dramatu asi být nemělo. Je až úžasné co všechno se svede na rasismus. Navíc silně zmatečný začátek. ()

Bilbo

Propletenec lidských osudů, který obsahuje pár výborných momentů, ale jako celek působí nesmírně uměle a vykonstruovaně. Haggis by si měl vzít příklad z jiných režisérů a filmů (Magnolia, Traffic), které splétají jednotlivé příběhy daleko elegantněji a nenásilněji. Absolutně nezasloužený Oscar. ()

Film o rasismu, předsudcích a xenofobii. Vypráví zcela nezaujatě a otevřeně. Skvělý scénář, obsazení, herecké výkony, zkrátka nic co by se dalo vytknout. ()

masata

Nejlepší film 2006 to z mého pohledu rozhodně nebyl, je pravda, že neznám osobně nikoho, komu se nelíbil tolik jako mně. ()

Arequipa

Fantastický film o rasismu v Americe. Na rozdíl od "Kultu hákového kříže" sleduje osudy obyčejných lidí. Skvělý scénář, režie, hudba. Hodně mi to připomínalo Magnolii a ještě ji to předčilo. Scéna s andělským děvčátkem je emocionálně nesmírně silná. ()

wOOzIe

Zajímavé , aktuální téma, pěkně natočené¨s dobrými hereckými výkony, ale nudné, prostě nuda.... Myšlenka i příběh je velmi zajímavý, psychologický..... Ale¨je to prostě nuda... takže čtyři ()

Tamdydam

Pomalu se táhnoucí, nevěrohodná, neuměle výchovná nuda. Nejsem cynik, ale tohle mě zanechalo chladným. Těžko mě můžou dojmout kratičké,nudné a vykonstruované epizodky více či méně nezajímavých lidiček, ke kterým mám během tohoto filmu stěží šanci si vybudovat nějaký vztah. ()

Chamyl

Pro mne opravdová bomba! Pomalu a zcela nenápadně se rozjíždějící film, který si na pozadí často banálních vzájemně nesouvisejících příběhů připravuje půdu pro neuvěřitelnou emoční ždímačku v druhé polovině. Člověk najednou vidí všechny události jinýma očima a často je přinucen změnit svůj pohled na ně. Ukázka toho, že se nikdy nic neděje ve vzduchoprázdnu a že všechny následky mají své příčiny a kořeny. Nikdo a nic není jenom černé nebo bílé. Velmi zajímavý a silný film s typově velmi dobrým hereckým obsazením. Paul Haggis zabodoval! ()

Bartoloměj

Střípky americké reality zasazené do vykonstruované a nepravděpodobné mozaiky amerického filmu.... Dobré obsazení herců i jejich výkony, skvělá hudba a momenty, které vás donutí přemýšlet, dojímat se, trnout atd... Jediný, ale dost velký problém, mám se složitou konstrukcí náhod a vzájemného proplétání se příběhů ( neměl jsem problém se orientovat, ale nepravděpodobnost mě prostě bila do očí ), které v konečném důsledku zobrazují "jen" silný odvar morálních problémů a ponaučení. Méně někdy znamená více... ()

LukH

Moc pěkný film o stavu rasismu v současných Spojených státech. Ten je tu konfrontován z pohledu všech ras, nikoli pouze jako problém afroameričanů v "bílém" světě, což už bylo zfilmováno mnohokrát. Cca poslední třetina filmu je poměrně chudá na dialogy a omezuje se na činy hlavních hrdinů podkreslených krásnou hudbou...(SPOILER) no a právě tato pasáž mě dost dostala, přistihl jsem se dojatý nad těmito "klipy", kde kouzelný plášť zachránil holčičku, kde Sandra zjistila, že i její ne úplně bílá chůva je dobrý člověk, kde zemřel jeden černý kluk, který jako jeden z mála rasistou paradoxně nebyl... ()

SKreyn

Geniálny film plný skvelých hercov, ktorý je zameraný na rasovú problematiku v Amerike. Rôzne popreplietané osudy rozličných ľudí, odlišnej rasy. 4* ()

e(l)a

Na tenhle film jsem narazila spíš náhodou a moc nevěděla, co od něj čekat. Nicméně musím říct, že mě naprosto nadchl! Tak brilantní, syrové, ale zároveň velice jemné a citlivé zpracování tématu rasismu je skutečně výjimečné. Tento film ukazuje komplikovanost rasových problémů, ukazuje, jak se rasismus dotýká obou stran, jak je nenápadně živen oběma stranami a jak jím obě strany trpí. Ukazuje jeho dopady. Ukazuje, že černošské rodiny se ani v nejmenším neliší od těch bělošských, že mnohdy možná i právě "díky" těžkostem, které musejí snášet, dokáží držet více pohromadě a mít mezi sebou užší pouta. Ale přesto tento film nechce vyvolávat nějaké laciné emoce, nějakou lacinou lítost, ale spíš nutí k zamyšlení se nad sebou. Zkrátka tomuhle filmu jsem bezezbytku uvěřila a navíc je korunován (mimo Jennifer Esposito, které bych nevěřila ani nos mezi očima) výbornými hereckými výkony. ()

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Oscary plné překvapení