Věci nejsou černobílé. Někdo to zjistí, až když pořádně narazí. Během šestatřiceti hodin se v Los Angeles protnou osudy několika zcela odlišných lidí. Třebaže jsou všichni odlišní, přece jen je spojuje víc než jen místo jejich bydliště. Všichni se totiž nějak potýkají s rasovými či etnickými předsudky. Dvojice černošských zlodějíčků využívá barvu pleti jako omluvu pro své kriminální jednání. Bílý prokurátor využívá rasovou problematiku pro svou kariéru, zatímco jeho psychicky labilní manželka nachází v okolí samé důkazy pro oprávněnost svých rasových předsudků. Perský obchodník je přesvědčen, že představitelé zákona jej diskriminují kvůli jeho původu. Bělošský policista bez skrupulí zneužívá svých pravomocí k ponížení noblesní černošské ženy před očima jejího manžela. Několik náhod, ve kterých sehraje roli autonehoda, výstřel ostrého nebo naopak slepého náboje, však každého z hrdinů postaví tváří v tvář pravdě o jeho vlastních slabostech a temných stránkách… (Česká televize)

ccamaro

Emocionálne silný film, pretože takmer každý si vytvára predsudky o človeku na základe pôvodu, teda téma filmu nám nie je cudzia. Netreba zabúdať, že nie je dôležité odkiaľ človek pochádza, ale kam smeruje, ako to raz ktosi múdry povedal. ()

carAnthony

Excelentný film o rasovej nenávisti a neznášanlivosti. Jeden z najlepších hereckých výkonov Sandry Bullock zo všetkých jej filmov....perfektný Don Cheadle a ako vždy skvelý Terrence Howard, Thandie Newton a William Fichtner, dobrý Matt Dillon, či jeden z mojich top underrated Michael Peña!!! Film doprevádzaný skvelými hereckými výkonmi a oči-otvárajúcim príbehom.....Škoda len Brendana Frasera ktorý ako v každom svojom filme pôsobí lacne, ale film to je naozaj na zamyslenie a keď k tomu pridá nejakú tú hlášku Ludacris nemám čo vytknúť... fascinujúca dráma. //92%// ()

Enormita

Crash je jednoznačne najlepší film aký som kedy videla. A to som toho videla vážne dosť !!! 100 % BEST movie / picture EVER TIME !!! ()

Skretule

Z hodných se stávají nedopatřením zlí, vše se v sekundě může změnit k nepoznání a my se den za dnem potácíme v téhle životní komedii a začínáme si uvědomovat, jak je celé to naše pachtění pitoreskní a směšné. Hlavní positiva - zajímavý někdy až moc srdce bolný děj, skvělá tklivá muzika, rasová problematika U.S.A a role S. Bullock, která projednou nehraje sympaťačku ale nevrlou rozežranou paničku. Sbíhavý děj byl sice originální ale tak před 10lety a tak spousta setkání a náhod ke konci vyznívá spíše už nuceně....ale chápu je to jen film. Krásných 70% ()

RoB23

Nic není takové, jak se na první pohled zdá. Z těch "správných" se můžou vyklubat "špatní" a naopak. O tom, že špatné věci se dějí těm "dobrým" a i dobré věci těm "zlým". Mozaika příběhů o rasové nesnášenlivosti a životě několika vybraných v LA (perského obchodníka, dvou policistů, jednoho detektiva, okresního prokurátora,...). Kdo je to vlastně rasista - je to ten, který vás nějak urazí, ale následně vám zachrání život? Je to ten, který vás sveze autem a chová se k vám slušně, ale posléze vás ze strachu zastřelí? Kdo je vlastně ten "rasista"? To nejspíš zůstává na smýšlení každého jedince ať už "dobrého" či "špatného". Silné drama s několika fajn momenty, ale nenadchlo mě natolik jako 21 gramů, které se sice soustředí na menší skupinu lidí, ale o několik sáhů přesahuje Crash. Ještě nutno dodat, že titulková píseň (Stereophonics - Maybe Tomorrow) je úžasná a skvěle dokreslí atmosféru filmu. ()

laurence

Amíci jsou národ paranoidních idiotů, kteří jsou schopní se postřílet, protože se lekli kýchnutí. Crash nakrásně ukazuje, co všechno jsou schopni udělat kvůli barvě kůže. ()

milhouse86

Urcite zaujimavy film, pri ktorom som sa nenudil. Posobil vsak na mna az moc umelym dojmom, ako jedna velka kalkulacia. Niekolko osudov, pricom v počiatku znazornene zle postavy spravia dobru vec a naopak. Film je ocividne robeny podla receptu namixovat par kratkych pribehov, ktore spolu zdanlivo suvisia, a samozrejme nesmu chybat v niektorych tragicke konce. V celkovom vyzneni Crashu vsak chyba hodnovernost. Dobrý film, ale moc smrdí Hollywoodom. ()

Honzad007

Neskutečně inteligentní film. Skládanka, která lze těžko složit dohromady, ale tenhle snímek to dokázal až lehce! Mistrnou režií, dokonalým castingem, nádhernou hudbou a brilantním scénářem dokáže předvést úžasnou skládanku příběhů, na kterých lze vidět dechberoucí smutek LA, americké kompromisy, vzájemné nepochopení se, obviňování a hlavně nejednobarevnou škálu charakterů všech postav, čímž každá nabízí své světlé i stinné stránky. Působivostí a scénářem opravdu jedno z nejkvalitnějších dramat, zpracováním však natolik divácky atraktivní a líbivé, že sledování takového snímku je jednoduše požitek. Lahodná podívaná, kterou nelze neřadit mezi špičku těch nejlepších. ()

Georgeton

Krásny film. Dokonalé zachytenie rasovej otázky vo svete. Dobrá hudba. A hlavne bezprostredné zachytenie predsudkov, ktoré ničia celú spoločnosť. ()

Hucocaky

Film ktorý hovorí o realite, neodpovedá však na to či sa dá zmeniť, pretože to nevie nikto. Uričte odporúčam. No napadá mi myšlienka, dá sa vôbec pomenovať alebo rozlíšiť človek či ten alebo ten, bez toho aby to znelo z určitého pohladu rasisticky ? ()

Mr. Movie

Rasismus a pozitivni rasismus krásně ukázaný celkem v celé šíři problematiky. Myslím že něco podobného platí i pro naši republiku. Jen jsi nejsem jist, zda by měl někdo odvahu se do toho pustit. No a pokud ano, jak by to dopadlo s hodnocením, když se nacházíme v období zralé pozitivní diskriminace. A také nejen té. Toto je napsáno v čase kdy v nominaci na Českého lva máme 12x Havlovo Odcházení. ()

cirkulace

Výborný film, který tak trochu hraje na naše city. Nejvíce se mi líbí rovinnost hlavních postav, které navíc obsadili skvělí herci. V podstatě film o každodenním životě lidí, jejichž osudy se místy navzájem náhodně propojují. Celkově "Crash" vytváří to, čemuž já říkám kvalitní film, který ještě dlouho nosíte v hlavě. ()

Midnighton

Tak tohle byl hodně silný zážitek. Hezký film o rasismu, který ukazuje, jak má každý předsudky a jak tragicky to může skončit. Perfektní byl výkon toho drobného " psychicky zmateného a vyčerpaného" podnikatele, který střelil po té holčičce. Ten mě opravdu přesvědčil. Další bourák byl Ludacris, který velmi inteligetně po " černošsku " rozebral problematiku afroameričanů ve společnosti. 100% ()

Kozlowski8

Film o rasizmu a jeho různých formách. Hlavními postavami jsou bělošský politik a jeho partnerka, černý režisér a jeho žena, dva černošští zloději aut, policista, černý detektiv s bílou ženou, rodinka perských obchodníků, opravář zámků a možná ještě další, na které jsem zapomněl. Těch postav je mnoho a každá z nich má různé zkušenosti z rasizmem. Jedná se o celou řadu minipříběhů, výborně natočených - napínavých i dojemných, kdy celá ta dlouhá řada postav bez vyjímky působila velice věrně a přesvědčivě. Jenom jsem čekal, že všechny ty krásné, emotivní, silné příběhy - samostatně dokonalé - dostanou nějaký řád a budou inspirací pro nějaký společný závěr s pointou což se úplně nestalo. Z tohoto důvodu nehodnotím plným počtem. ()

Sharkman

Zivot nam utika mezi prsty a zaciname si to uvedomovat, az kdyz se neco zasadniho stane, pak uz nerozhoduje barvu kuze ci sikme oci :-D. Zas tak dobry film to neni, ale nabizi pohled do souziti mensin, kde stat nestoji na nici strane, a vse tak ovlivnuji v podstate jen lide, kteri zastavaji lepe ci hure spoji funkci. Film je rozhodne o tridu vyse nez dementni nedotknutelni !!!! ()

kelet

Impozantné dielo plné emócií všetkého druhu. Naozaj majstrovsky zvládnuté prepojenie deja a životných situácií. Nič nie je prehnané, všetko mi príde skutočné a reálne, predsudky, rasizmus, odpor k ľuďom, strach, radosť. Mal som pri tomto filme skutočne pocit, že je to skutočný život a prežival som všetko s postavami. Navyše obsadenie tohto filmu je len čerešnička na torte. Hodnotenie: 100% ()

jendakol

Občas se stane, že mě film nudí a kouknu se, když už konečně bude končit. Ale tohle? S každou novou scénou jsem měl radost, že film ještě nekončí. A zároveň se bál, co se ještě stane... Silný zážitek. ()

jessic

Několik paralelních příběhů na rasovou tematiku, které se v určitém okamziku protnou. Film je trochu rozštříštěný díky tomu, že se odehrají epizodicky příběhy přibližně patnáciti hrdinů. Mírně nadprůměrné drama, které je sympatické i tím, že se jednoznačně nestaví na jednu stranu a nepřínáší jen černobílý pohled. ()

Desmi

Vypjaté situace v nevhodnou dobu a jejich řešení ve špatném rozpoložení je to, co popisuje tohle skvostné drama. Byl jsem napjatý od začátku do konce a jen jsem kroutil hlavou nad tím, jak absurdní, nešťastné a tak reálné situace díky odlišným odstínům pleti dokáží nastat. Když vystřelil po té holčičce, bylo mi hrozně. Těch momentů je tam ale mnohem více a je to jeden z těch pár filmů, o kterých můžu s klidem říci, že nejsou ztrátou času. Spíše naopak. =) ()

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Oscary plné překvapení