Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V každé generaci se objeví nějaká osobnost, která má natolik příznivý vztah k vyvolávání skandálů, rebelii a porušování tabu, že se jí dříve či později podaří překonat obecný světový názor na to, co to doopravdy znamená být svobodným člověkem. V 17. století byl touto osobností jednoznačně John Wilmot, známý také jako Hrabě z Rochesteru - prohnaný a talentovaný rošťák, který prožil svůj krátký a divoký život jako středověká rocková hvězda a stal se známým potížistou, géniem i jedním z nejnezkrotnějších prostopášníků v historii.

Příběh, který se odehrává v době osvícení, kdy rychlý vývoj v oblastech vědy, náboženství a umění a rostoucí pocit sexuální svobody přispěl ke vzniku moderního světa, dokumentuje rychlý vzestup hlavního hrdiny a jeho ještě rychlejší pád. Na začátku příběhu přitahuje zájem okolí svým odvážným psaním a získává pověst talentovaného dareby s lascívním životním stylem. Hrabě, který je důvěrným přítelem krále Karla II. (na dva Oscary nominovaný John Malkovich), se vyžívá v zesměšňování anglické šlechty a neustále šokuje londýnskou společnost svými sexuálními eskapádami - a všechno mu neustále prochází. Když se však zamiluje do divadelní herečky Elizabeth Barry (taktéž na dva Oscary nominovaná Samantha Morton), z níž chce udělat největší hvězdu celé Anglie, jejich vztah a následná zrada zvěstují začátek Earlova sestupu z výšin společenské prestiže a jeho proměnu v lidskou trosku, hledající své poslední vykoupení. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (247)

shyster 

všechny recenze uživatele

Nuda. Film měl ukázat velmi svobodomyslného člověka, který prováděl odpouzující věci a neměli jsme ho mít rádi. To se bohužel nestalo. Film je natočen tak odtažitě, že ty negativní pocity k Deppovi (konečně hraje taky hajzla a ne pořád takový ty podivíný, které má každý rád) vůbec nemůže to pocíti. A tak na otázku Deppa v závěru filmu, zda ho milujeme, se nedá odpovědět. Skvělá písnička na konci. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tohle bylo skvělé barokní drama a říkekte si klidně co chcete ! Prostředí bylo skvěle zpracováno, úplně jsem cítil tu svrbějící špínu na kůži pod parukou a kouř ze stovek lojových svic jimiž se tehdy muselo večer svítit... Fakt se nedivím, že v té době občas nějaké to město komplet vyhořelo... * * * * ()

Reklama

nunka 

všechny recenze uživatele

Začnem tým najfenomenálnejším a to Johnym Deepom. Ten chlap by snáď presvedčivo zahral aj visiaci kvapeľ v jaskyni!V úlohe "hraběho z Rochesteru" znova excelentný výkon!!!! Libertine je nepochybne umeleckým filmom, kde za váš výsledný dojem hovoria viac emócie nakumulované počas filmu. A môže sa Vám tiež rovnako ako aj mne stať, že váš výsledný dojem nie a nie jasne sformulovať do pár viet...dejová idea nezaváňa ničím ohurujúcim, ostatné herecké prvky šedo-priemerné, dekadentne-perverzná atmosféra...a "hviezdičkovať" len výborný do oči bijúci herecký výkon Johnyho Deppa by bol opovážlivo povrchný počin...aj keď sa mi film veľmi páčil, pár vrcholne vydarených pasáži na priemernú úroveň dostala plochá dejová línia so slabými umeleckými príkrasmi... ()

verbst 

všechny recenze uživatele

„Nezamilujete si mě. Pánové mi budou závidět a dámy budu odpuzovat. Nebudete mě mít rádi nyní a postupně mě budete milovat čím dál tím míň.. Jsem John Wilmot. Druhý hrabě z Rochestru. A nechci, abyste mě měli rádi.“ A to je ten problém, dámy a pánové... Někteří si tenhle film zamilují, a někteří ho budou proklínat. V žádném případě to není nuda, to ne. Johhny Depp je zde fenomenální. Můžu s klidem prohlásit, že nic lepšího už asi nikdy na zahrání nedostane. Paradoxně už od úvodu: "Nezamilujete si mě" jsem si Libertina zamiloval... 85% ()

Lynn 

všechny recenze uživatele

Hodně temný film o šíleném, ale naprosto geniálním druhém hraběti z Rochesteru. Už dlouho jsem neviděla debut dosahující podobných kvalit - jméno Laurence Dunmore bychom si měli rozhodně zapamatovat. Johnny Depp zase předvádí jednu ze svých nejlepších kreací, hraje doslova jako o život, strhává na sebe pozornost takovým způsobem, že jej musíte milovat, i když jeho prolog je dost jasný : "I do not want you to love me." Kamera je úchvatná, díky ní je navozena atmosféra temna, stejně tak výprava a masky - zobrazení lidského bahna a špíny je neskutečné. Prostě tohle si zaslouží nálepku "geniální". ()

Galerie (23)

Zajímavosti (13)

  • Většinu natáčení se místo běžného filmového osvětlování používaly svíčky. Aby se udržel efekt svíčkového osvětlení a aby ale zároveň bylo dost světla, kameraman Alexander Melman navrh zvláštní vybavení - stojan s reflexivním podkladem, na kterém bylo umístěno nesčetně svíček. Na place se mu říkalo "narozeninový dort". (HappySmile)
  • Kostýmové drama vydělalo během prvního víkendu promítání (23. – 25. 11. 2005) v dvou kinech 27 804 dolarů. Po expanzi do více kin se film nakonec udržel v kinech USA až do března a celkový výdělek se vyšplhal na 4,8 milionu. (imro)
  • Snímek byl v Singapuru povolený až pro diváky od 21 let a v Malajsii ho dokonce zakázali promítat. (imro)

Související novinky

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Reklama

Reklama