Je konec tisíciletí a malá skupina exorcistů v New Yorku očekává další pokus Satana zmocnit se vlády nad světem. Věří, že tentokrát vstoupí Ďábel na Zem v těle mladého muže, tak jako před dvěma tisíci lety sestoupil na Zemi Bůh v osobě Ježíše Krista. Zápisky duševně nemocného pacienta je vedou k Petru Kelsonovi (Ben Chaplin - Birthday Girl), spisovateli, který sleduje jednání masových vrahů. Je to jeho tělo, které si Ďábel vybral pro svůj pozemský pobyt? Ani Petr, Ani mladá učitelka Maya (Winona Ryder - Podzim v New Yorku) v existenci Pána Zla nechtějí věřit. Jenomže podivná znamení přibývají a nikdo si nemůže být jist, jakou tvář na sebe Ďábel tentokrát vezme. (oficiální text distributora)

Bobek15

Satan sa má vteliť do človeka, tak ako pred 2000 rokmi Boh do Krista. Ale je tu Winona Ryder, ktorá tomu má zabrániť. Tak ako povedal k212, je to nezáživné, nezábavné a bez deja. Celé sa to nieslo v takej zvláštnej, neopísateľnej, pochmúrnej atmosfére a "otrepaná" tematika posadnutia diablom tu bola zobrezená dosť zvláštnym spôsobom. A ako horor to možno charakterizovať dosť ťažko, lebo pri tomto by sa niekto asi ťažko bál a prvky hororu by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky. Jediným pozitívom bola Winona Ryder, ktorá bola peknučká v dlhých vláskoch.... ()

dr.fish

Všichni víme, že nejlepším bojovníkem proti Satanovi je nepochybně Keanu Reeves, ať jako Constantine, nebo jako Kevin Lomax v Devil´s Advocate. Nicméně i jiní se snaží. I Winona přiložila ruku k dílu a vrhla se do boje proti Zlu. Příběh je zcela banální a není na něm nic zajímavého. V podstatě vše stojí a leží na tom, jestli je Winona přesvědčivým satanobijcem. Já jsem jí to věřil, navíc se mi líbila kamera a celkově styl vyprávění. Žádné divoké efekty a přesto to může být docela dobrý film. 70% ()

SOLOM.

Jeden z nejslabších příchodů satana na svět, jaký jsem zatím viděl. Začátek má sice slibné tempo a je cítit i trocha napětí, ale potom všechny klady vystřídá nuda. Ta je místy tak veliká, že jsem u toho málem dvakrát usnul. Nezachrání to ani solidní herecké obsazení, které prostě z blbého scénáře nemohlo za žádnou cenu vytřískat víc. Přitom prvotní myšlenka zas až tak špatná nebyla. Bohužel se v tom všichni zamotali tak, že ani dvě-tři zajímavé scény z toho průměrné hodnocení neudělají. ()

trollfjord

Vynikajici film k nemuz mam pouze dve pripominky. Prvni se tyka samotneho filmu. Stalo se uz klise vse kolem 666, takze zaverecna scena, kdy hlavni hrdinove sedi v aute a nervozne sleduji hodiny, na kterych nakonec naskoci cas 6:66 pusobi opravdu smesne. Proto davam jen 4 hvezdicky. Druha poznamka se tyka nazvu. Opravdu bych rad poznal toho osla, ktery vymyslel cesky preklad. Dabel prichazi. To je stejna uchylarna jako prelozit Omen jako prichazi Satan a svedci to o naproste nekompetentnosti distributoru ()

kingik

Nepovedený horor,který má slibné obsazení, které se ovšem po většinu filmu tváří jakoby sem zavítalo nedopatřením. Kaminski si prostě chtěl vyzkoušet režii a nedopadlo to dobře. Janusz Kaminski je sice dobrý kameraman, ale rozhodně není dobrý režisér a výsledek se mu rozpadl pod rukama. Výsledkem je trapný horor, který vyděsí ale jinak než původně chtěl. ()

• Film byl natočen již roku 1998. Vzhledem mnoha dalších filmů podobné tématiky byla však premiéra přesunuta až na rok 2000. [Zdroj: Cinema] (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles a New Yorku. (Terva)