Alfie (Jude Law) si v životě užíval všeho, co mu ženy mohly nabídnout - krátkodobých románků. Od bohaté vdovy s chutí na mladší muže (Susan Sarandon) až po svobodnou matku, Alfie měl všechny... a nehledal nic víc. Když však důsledky jeho bohémského životního stylu ovlivní život bývalých milenek i nejlepšího přítele, začne Alfieho zajímat, zda může jít v životě o víc než jen o povrchní románky. A jestliže ano, Tak o co? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Magneto

Aaaaaa...práve som to dopozeral a vážne neviem čo presne si o tomto filme mám myslieť. Zo začiatku "klame telom". Vyzerá to na inteligentnú a zároveň jednoduchú komédiu o záletníkovi, ktorý sa nakoniec zmení a nájde lásku svojho života...Ale to je len prvá tretina filmu...Ďalej to už pokračuje v omnoho depresívnejšom a hĺbavejšom štýle a úplne posledná scéna ma na prekvapenie dosť oslovila a to som od takého filmu absolútne nečakal. Mám rád takéto prekvapenia, bolo to osviežujúce a poučné. Filmom sa mihne plno krásnych žien a Alfieho komentáre ma zo začiatku vážne rozosmiali. Jude Law opäť predviedol úžasný výkon a rola neodolateľného zvodcu mu ide na jedničku. Jediné čo sa tomuto filmu dá vytknúť je asi nevyváženosť a schizofreničnosť...Ale na druhej strane je to možno vec, ktorá robí z tohoto filmu záležitosť ktorá vytŕča z rady a uspokojí hlavne chronických zmenených "záletníkov" :-) ()

Stegman

Začal jsem s chutí. Jude Law tu (jakožto svůdce na druhou) ukazuje některé své majstrštyky, a je dost zábavné to sledovat. Pak to tempo ale zvolní, a já už si - lehce zklamán - říkám, že jsem se nechal chytit klasickou romantickou komedií. Jenže když jsem po nějaké době zapřemýšlel nad tím, kolik hvězdiček že Alfiemu dám, došlo mi, že to nebyla jen obyčejná romantika: rázem jsem prostě nemohl jít pod pět... Nezastírám, dostalo mě to. Pozdě, ale přece. ()

Kamkon

Zajímavá vtipná komedie, která se však zvrtne v slzopudnou melancholickou nudu. Ale ten Jude tak krásně kouká a ještě hezčeji se směje, což za tu čtvrtou hvězdu prostě stojí. ()

plechulka

V podstatě mravoličná historka - ale tak zábavně a příjemně natočená, že se člověk zasekne a už neodtrhne! A Jude Law mně zaujal už v NA DOTEK a tady byl opět excelentní! ()

Charlizee

Asi jsem se neměla dívat na originál a remake hned po sobě.. Měla jsem tendenci pořád srovnávat, chyběla mi elegance původního snímku, tento Alfie byl až moc přímočarý. Navíc mě nic nepřekvapilo - po formální stránce se jedná téměř o čistou kopii.. Co se příběhu týče, proběhlo pár úprav, psychologie postav nebyla tak důkladně propracovaná a především chyběl jeden zásadní moment prvního Alfieho, který s divákem (a dokonce i s hlavní postavou) vyloženě otřese. ()

Bobik9

Skvělé. Jako na houpačce. Veselé, zlobivé, příjemné, deprese. A pořád dokola. Jude Law je opravdu velký herec a jeho mladší já bylo "velkej frajer". K tomu Dáma Hollywoodu Susan Sarandon a sympatická Marisa Tomei. Navíc super hudba! Těžko tomu něco vytýkat. Co tento film chtěl splnit, to splnil. ()

Cushing

Jeden z nejblbějších remaků původně skvělého filmu. Je to povrchní, mondénní, odtažité a studené, a ono to má být povrchní, mondénní, odtažité a studené. A skutečně to takové od začátku do konce je. ()

lennyd

Alfie (Jude Law) si umí užívat života. Zvlášť co se týče oblasti lásky a sexu, je odborníkem - a na druhé straně neváhá "odkopnout" tu, která mu již nic nepřináší - nebo nedejbože, by si jej chtěla uvázat hlubším svazkem. Ale jeho bohémský život se začne hroutit, když díky své povaze ztratí nejlepšího přítele (vyspí se s jeho manželkou), nejlepší kámošku (která by doufala v něco víc, ale zjistí Alfieho zálety), dostane kopačky (od zralé ženy). A tak musí začít Alfie uvažovat, zda tento život je opravdu ten, který touží žít ... Jedno je jasné - tento film stojí i padá s Jude Lawem - bez něj by byl tak poloviční - a i když se všechny dámy (Susan Sarandon, Sienna Miller či Marisa Tomei) snaží seč můžou, Jude Law kraluje. Jeho průpovídky směrem k divákovi jsou naprosto bombastické a divák si tak jednoduše k Alfiemu může udělat vztah (ať kladný nebo záporný nechám na posouzení každého z vás)... ()

bobby_jean

Tak asi som v nejakom zvláštnom citovom rozpoložení dnes, alebo čo. No tento film sa ma dotkol úplne všetkým. Človek si robí, čo chce, nerieši nič a keď sa zrazu otočí naspať zistí, čo všetko nemá.... Príbeh veľmi všeobecný, no zároveň prevelice reálny. Atmosféra dotvorená úplne skvelou muzikou (možno práve Jagger má na tých 5 hviezdach dosť veľký podiel) pre mňa posúva tento film do kategórie "nemažem, odkladám, chcem vidieť znova" Old habits die hard... ()

elanius

(23/2023) / Celkom uchádzajúci 'feel-good' filmík ktorý potiahol podarený Jude Law. Scenár funkčný, dobre napísaný a ešte by som vyzdvihol perfektný soundtrack od Micka Jaggera. (6/10) ()

Brandon

Alfie, anglický mačo, na jehož sebevědomí, styl letí každá koc. On s nimi elegantně zametá, ovládá je jako loutky a ony mu hezky zobou z ruky. Bez závazků, pořádně si užít a pak zahodit. IQ jeho slečen, dam nepřevyšuje jejich věk. Výjimkou není ani Sarandonka, která se do role znuděné paničky s vytetovaným jménem milence na hrudi moc nehodila. No, i když všechno není tak růžové, jak se zdá. Docela zábavná jednohubka koketující se vztahovými klišé. 3,5* P.S. Vtipné jsou i obrovské nápisy ve městě - Desire, Search, Wish, Pursue... ()

sskrblik

Až na to, že si Jude Law vykládal s divákem to bylo docela zábavné + ten otevřený konec taky nepůsobil nejlepším dojmem. ()

Eleanor05

Neurazí, ale znovu bych si to už asi nedala. Jude Law je dobrý herec, ale pro mě nemá skoro žádné charisma a dívat se na něj a pár umělohomotných slečen (kromě čestné výjimky Susan Sarandon) hodinu a půl, to je docela dlouhá doba... ()

davidek

Čekal jsem víc, ale zase tak strašný to nebylo. Normální romantická komedie. Víc jich ale myslím není potřeba. ()

mandlova

Alfie, Jude je prostě elegán k sežrání... S čím kdo zachází, s tím taky ale schází... A jak říkala vždycky babička - Na každého jednou dojde a Boží mlýny melou pomalu. ()

zajda404

Vůbec si nedokážu představit, kdo by znázornil charismatického svůdníka Alfieho lépe než Jude Law. Tato role ho ukázala v naprosto geniálním světle, jeho komunikace s díváky přes kameru snad mluví za vše. Zároveň bych ale chtěla podotknout, že nebýt jeho, film by zřejmě zapadl do průměru. Scénář vůbec není špatný, ale v rukou jiného herce by se neudržel. Takže jednu hvězdičku navíc za sexy Juda Lawa a jinak vcelku obyčejný film, který potěší, pobaví, ale většina z nás si na něj další den nevzpomene. Ale rozhodně svého času, který jsem na něm strávila nelituju! ()

Elleannie

Někdy si myslíme, že přesně víme, co chceme, a pro to, co si myslíme, že chceme, děláme všechno.. Avšak opak je někdy pravdou. Přesně o tomhle je tenhle film. Alfie, sebevědomý a pohledný mladík, si opravdu užívá. Milenek má dost, ať už stálejší či jen jednorázové známosti, a myslí si, že přesně takový styl života - nezávislost - je to pravé. Ovšem pak nastane zlom, kdy ho opustí jedna "stálejší" milenka, a ač si to Alfie chvíli nepřizná, později mu dojde, že ho ovlivnila více, než si myslel. Tohle rozpoutá mnoho dalších úskalí, které bude muset zdolat. Kdysi jsem Juda jako herce moc nemusela, nevzpomínám si proč, ale po zhlédnutí filmu "Nepřítel před branami" jsem změnila názor. V tomhle filmu se mi potvrdilo, že "to" v sobě má. Zábavné grimasy, opravdu různorodé výrazy obličeje, pláč.. to všechno tady najdeme. Je zajímavé, jak člověk jednoho dne dospěje k názoru, že neví, jestli to, co doposud dělal, bylo správné, a začne přemýšlet o tom, jak by to mohl změnit, jak by mohl změnit sebe samého.. ()