Volání mrtvých

USA / Kanada, (2003–2005), 18 h 38 min (Minutáž: 43 min)

Eliza Dushku, Shawn Reaves, Zach Galifianakis, Matt Bomer, A.J. Cook, Jessica Collins, Benjamín Benítez, Jason Priestley, Evangeline Lilly, Alexandra Holden (více)

Tru v sebe objaví schopnosť, ktorá by mala zostať utajená. Táto bystrá a krásna čerstvá absolventka strednej školy sa chystá na nočnú "šichtu". Tru totiž pracuje v márnici a hneď prvú noc počuje zúfalé ženské volanie o pomoc. Ale ďalšie ráno sa Tru zobudí do toho istého dňa a má dvanásť hodín na to, aby zachránila život ženy, ktorú počula v noci umierať. Najskôr sa však Tru bude musieť naučiť využívať svoju novo nadobudnutú schopnosť. Svoje poslanie už totiž našla: Tru bude zachraňovať životy druhých ľudí... (oficiální text distributora)

Anduril

Aj keď trochu starší, ale predsa dobrý a zaujímavý seriál. Pekná myšlienka o zachraňovaní a pomoci druhým. Potom ako nezneužívať svoje dary a ako niesť dôsledky svojich činov a rozhodnutí. Po pár dieloch však nadobudol stálu šablónu, takže trocha začal nudiť. A koniec je fest neuzatvorený a nedokončený. Neviem či sa im minuli peniaze, ale je to škoda. Takže tento seriál je, podľa mňa, pre fajnšmekrov čo nepotrebujú veľa akcie ale stačí im pekná myšlienka a fajn príbehy. ()

JohnCZ

Na to, že je to vlastně klasický koncept "case-of-the-week" seriálu, je Tru Calling docela nápaditý a se základním schématem si velmi dobře pohrává a kombinuje různé nápady, takže i přes stereotypní "náplň" to určitě není nuda. Obzvlášť, když se ve druhé sérii přitvrdí a už to zachraňování Tru tak pěkně nevychází. Škoda, že to utnuli tak brzy, protože příběhová linka se teprve až s druhou sérii začala docela rozjíždět. S postavami je to trochu horší. Eliza Dushku mi vždycky přišla poněkud umělohmotná a zatímco v Dollhouse to k ní sedělo, tady mě to její každodenní vstávání s dokonalými vlasy, líčením a nepomuchlanýma tvářičkama docela lezlo na nervy (ten díl, kde si ji každej pletl se striptérkou byl vlastně dost trefnej). Na bráchu průseráře jsem si ale rychle zvykl, na sestru ani moc ne (naštěstí se na ni postupně tvůrci vykašlali) a Zach je tu takový málo výrazný, což je trochu škoda. Postava Jacka Harpera to ovšem dost nakopla, byť se mi až do konce seriálu nijak zvlášť nepodařilo rozklíčovat jeho osobní motivace a jeho postava na mě působila hodně nevěrohodně. A jestli to byl scenáristický záměr či jen prostě fail se už asi nedozvíme. ()

novoten

1. série - 80% - Hrátky s osudem, časem a smrtí a v popředí všeho dění princezna Eliza ve slušivě civilním prostředí. Co si přát víc.. Extrémní počáteční nadšení ale časem opadlo, hlavně kvůli faktu, že ať se Tru nebo Harrison snaží první čtvrthodinu o cokoli, mrtvola zařadí zpátečku a můžeme začít napravovat chyby. Zlom ale nastává s příchodem Jacka Harpera. Nenápadný našeptávač má na svědomí proměnu mysteriózní teen vyšetřovačky na promyšlený příběh s náznaky základních fantasy archetypů. Závěr série pak nasazuje takové tempo, že její první polovina v tu chvíli vypadá jako nějaký vzdálený a úplně jiný seriál. 2. série - 80% - Život a Smrt v nesmiřitelné válce, která ale dostala příliš málo času na to, aby se mohla stát nezapomenutelnou. Díky tomu, že tentokrát chybí rozjezdové díly a hlavní dějová linka uhání rychle kupředu, by se zdálo, že Tru sahá po dokonalosti, ale stanice FOX jí podtrhla nohy. Šest dílů, které dovolila natočit z původně plánovaných třinácti, je sice skvělých, ale působí jenom jako ochutnávka z něčeho, co mohlo celému seriálu zaručit nesmrtelnost. Kvůli otevřenosti hlavní dějové linie, uspěchanosti vývoje postavy Jensena, cliffhangeru na závěr a znalosti toho, co mělo časem přijít, tak celkový dojem zákonitě klesá. ()

wlk1

Nechápu to vysoký hodnocení. Mě seriál přijde jako opakování toho samého pořád dokola. Někdo umře vrátí se den, to ještě chápu, ale stejná reakce všech lidí už nudí. Každý se musí naštvat, volat na ni poldy a pod. Myslím, že většina lidí by zavolala sanitku, nebo se aspoň pobavili na cizí účet. A tohle je základ věci co mi tomto seriálu vadí: chování lidí je a jejich reakce jsou asi jako křeček v bludišti. Celé to je nedodělané a tupe asi jako Buffy a Angel. Před deseti lety možná... dnes 1* ()

chicab8

Další a poměrně zajímavá variace na věčné téma boje dobra proti zlu. Tentokrát je dobro ztělesněno aspirantkou na medicínu Tru (Eliza Dushku), která odpovídá na volání mrtvých a snaží se, aby nakonec přeci jen mrtví nebyli. Ztělesněným zlem se stal Jason Priestley a rozhodně boduje víc než mazánek Brandon Walsh :)) První polovina první série byla trochu rozvleklá a roztěkaná, ovšem potom tvůrci našli nit a seriál se příjemně rozjel, bohužel téměř v nejlepším byl utnut. Ubohých šest dílů druhé série rozhodně nestačilo na kvalitní tečku za slibně se rozvíjející narační linií. ()

• Po dvoch sezónach bol seriál zrušený. (Mihail123)
  • Posledná natočená epizóda nebola nikdy normálne vysielaná, bola vysielaná iba ako súčasť "Tru Calling" Marathon stanice SCI FI Channel 21. januára 2008. (Mihail123)