Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

BadJoke

Krasny film, ktory hned na zaciatku zaujme krasnou pesnickou zo soundtracku The Blowers Daughter. Potom sa postupne rozvija cely pribeh plny nevery, sexu a krasnych veci ako napr. Annine obrazy, hudba a stripterky. Ale tak ci tak, najviac je tam tej nevery. Nikto poriadne nevie koho by chcel a tak vznikne lubostny stvoruholnik, ktory sice neznie, ale ma jednoduchu legendu. Niekomu by mohli pripadat rozhovory sexisticke a perverzne, ale len podciarkuju vynimocnost filmu a celkovemu obrazu aj tak neuskodia. 90% ()

Matt2626

Inšpiratívny námet, zaujímavá zápletka, dokonalé herecké prevedenie a fantastický náboj filmu. ALE. Možno som staromódny, ale je to v rozpore z celým mojím životným presvedčením. Hovoriť niekomu že ho milujete a v duchu myslieť na niekoho iného. Zvlášť v prvej časti filmu som mal doslova chuť na J.Lawa "skočiť" a dať mu co proto... Faloš, intrigy, podvádzanie - celý svet okolo nás je toho doslova presiaknutý a ešte o tom aj točia filmy. Film je ale natočený zo značným nadhľadom (až na záver) a najväčší sviniar zostane nakoniec sám. Takže aj napriek mojim výhradám v tom vidím isté pozitívum ak niekto vzhliadne tento snímok a uvedomí si aké je to choré a zvrátené, tak to malo svoj zmysle. Hodnotenie 75% aj napriek námetu, lebo film je naozaj dobrý. ()

mishka.k

Úplně přesně se mi trefil do nálady, vkusu a tak všeho... A erotický chat ve španělštině mezi Judem Lawem a Clivem Owenem mě navíc dost slušně rozesmál. ()

Peršanka

Stručně- v tomhle filmu nikdo nikoho nemiluje, muži s klidem ubližují a ženy si to - do prkýnka dubovýho!! - nechaj líbit. Dobře jim tak všem. ()

Jizi

Velké zklamání - velké nic. Jediná zábavná scéna je tolikrát tu vyzdvižený chat Mazi Judem a Clivem, zbytek je jedno velké no-no, při jehož sledování jsem jen nevěřícně vrtěla hlavou a uvažovala jestli a) si z nás režisér dělá pr*el nebo to myslí vážně b) mi něco zásadního uniklo c) nejsem dostatečný intelektuál d) příliš dlouho žiju v přílišném sepětí s realitou v příliš funkčním vztahu?! Co mělo být tímhle snímkem sděleno? (Protože žádné dechberoucí scenérie, výpravné kostýmy nebo hudba, z níž by naskakovala husí kůže, v něm nejsou, předpokládám, že měl odhalit nějaký hlubší psychologický případně společenský jev.) Že lidi jsou emočně vyprázdněné schránky, kterým dělá dobře/špatně, když mohou partnerovi ublížit? Že pravda je nebezpečná a některé věci nejdou vzít zpátky? Nebo šlo o snahu vzbudit v divákovi pocit, že sledování tohohle filmu je skoro na žalobu z voyarismu, protože jak jinak se může jeden cítit, když se před ním odehrává dost hnusná hádka o tom, kdo s kým kde a jak píchal? Osobně mi to přišlo jako snaha o silný, emocemi nabitý snímek s drsným závěrem, která velice rychle vyšuměla a zbyla po ní jenom podivná pachuť. ()

lapatata

Opravdu výborná komedie s krásnou hudbou a fantastickými herci. Možná bych ubral pár minut na stopáži, ale i tak jde o velmi povedený film, který stojí za to vidět víckrát. ()

Alvin

Dobře, že jsem se nenechal odradit příšernou úvodní scénou, protože pak se tenhle film příjemně a svižně rozjede. Bohužel charaktery načrtnuté v první půlce filmu se v té druhé začnou chovat dost podivně, což na uvěřitelnosti příběhu moc nepřidává. Závěr bych si taky představoval jiný, hořký pro všechny zúčastněné, tak jak by to asi v životě dopadlo, ale místo toho autoři servírují polosladkou verzi. Dojem z příběhu tak zachraňuje opravdu skvělý casting a zvlášť skutečný věkový rozdíl mezi Owenem a Portmanovou tady funguje na výbornou. Pikantní scénu ve stripklubu, nelze dost vychválit. So What? I am a fucking caveman like all the others. Každopádně herci tenhle film u mě vytahují na slušný nadprůměr čtyř hvězd. ()

dodusss

Žiadny dej tipu smútok - neočakávané stretnutie - láska - svadba - šťastný život až do smrti. Presný opak. Vzťahy dnešnej spoločnosti. Žiadne priklášlovanie. Jenoducho reálny život bez ružových okuliarov. ()

A4finity

104 minut? Vždyť to trvá čtvrt hodiny!! A proč? Dialogy! Neuvěřitelný dialogy, smekám, není hluchýho místa.. Udělal jsem velkou chybu, že jsem se Closeru vyhýbal, zkrátka proto, že jsem nechtěl přijít o andělskou a nevinnou Natalii. Law, Owen, Portman, Roberts.. nevím, koho vysvětit dřív? Věřil jsem jim každý slovo. A Nichols? Dlouho ve mě nikdo nedokázal vzbudit přesně tyhle proklatý pocity, kterejch se budu zbavovat ještě sakra nějakou tu vodku.. Sice půjdu do práce párkrát s pořádnou depkou, ale nelituju toho... ()

Jevablo

Fakt nevím, co je na tomhle filmu romantického. Naopak, je to pěkně drsné psychologické drama o vztazích (brr...teď jsem se úplně oklepal při představě toho, co by se pod tímto za romantickou kravinu mohlo skrývat), které má neskutečný švih a najednou je konec a vy byste se klidně dívali znovu. Takhle na mě alespoň Na dotek působí. Strhující je především Clive Owen, ale dokonce ani Julia Roberts, moje jednoznačně nejméně oblíbená herečka, není úplně špatná. Natalie Portman a nepříliš mužný Jude Law (no třeba nedokážu jako muž posoudit) vše vhodně doplňují. Nemám, co bych vytkl (a to se často nestává). Naopak, ještě přidám jeden bonus - v originále skvělá oxfordská angličtina. ()

Kivis

Asi bych musel být čerstvě po rozchodu, aby na mě tenhle film aspoň trochu zapůsobil. Jo, dialogy jsou zvláštní. Jsou sice trochu přetažené, ale pořád v sobě mají neuvěřitelnou dávku civilnosti. Ale to je všechno. Děj úplně o ničem, film bez jakékoliv atmosféry. Ani nevím, proč jsem ho chtěl vidět. Asi kvůli písničce Damiena Rice, která byla vedle pár dialogů jediným, co se mě aspoň trochu dotklo. ()

Antonymi

Po shlédnutí vychvalovaného Nicholsova snímku jsem měla v ústech trpkost. Jakkoliv vychvalované, mě to nezaujalo, spíše naopak. Lekce na téma 'co udělat, aby se divákovi zhnusily všechny hlavní postavy v průběhu necelých dvou hodin' je studená, odosobněná a jakkoliv vypointované jsou dialogy postav, bude vám to jedno, protože vám k srdci nepřirostou. ()

salvaja

V první třetině filmu jsem se celkem nudila. Jsou tam někdy zdlouhavé dialogy... Trochu depka, ale více jak tři hvězdy ne... zklamání, slizké...? Citové výlevy nahrazené během minuty vyprávěním o sexu s někým jiným. Asi brzy zapomenu, že jsem něco takového viděla... ()

Petro

Ano přátelé, každý jsme nějaký ten hluboký osobní prožitek ve vztahu vyzkoušeli. V tomto příběhu jde režisér pěkně pod kůži, až to téměř fyzicky bolí. No a v nás se začnou odehrávat naše vlastní konfrontace. Drsně sirové. Kde je schované to štěstí? ()

logosi

Slabošský a sobecký Daniel,vychytralý buran Larry a nevyzpytatelná Anna hrají své milostné,chladně vypočítavé hry, bez ohledu na to koho tím zraní.Jako například Alici,která ač striptérka,jediná touží po upřímné a bezelstné lásce....Nicholsova nemilosrdná a až nepříjemně realistická studie vztahů,která funguje tak dobře zejména díky bezchybným hereckým výkonům.A ústřední písenˇ Damiena Rice je úžasná. ()

vlk++

Právě jsem dokoukal film Na dotek / Closer. Nejprve mě překvapilo, že už jsem film opravdu viděl - aby ne, z roku 2004 a s Julií Roberts, ale že jsem si ho přesto nepamatoval. Dále, že scénář i dialogy jsou téměř totožné s divadlení hrou, na které jsme byli v pondělí v Divadle Na Jezerce - asi že se divadelní hra byla předlohou. No a největším překvapením byla režie a herecké výkony, obojí nevýrazné a bez emocí. Alespoň ve srovnání s tím, co se podařilo Janu Hřebejkovi a co předváděli Dolanský a Macháček za asistence Lenky Vlasákové a Kristýny Bokové na pódiu. Nečekaně přímá a překvapivá konfrontace dvou žánrů. Divadelní představení v DNJ určitě doporučuji. A film? Písnička The Blower's Daughter od Damiena Rice stojí za to a samozřejmě... Julia Roberts. Ale v tomhle směru jsem dost nekritický ;). ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols