Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

Joeey

Nemůžu říct, že bych tento film celý pochopil. Možná za pár let, možná mi tento žánr prostě nesedí. Je to však velmi zručně natočené. Z herců byl nepřesvědčivější Clive Owen, Jude Law mě příliš neoslovil, nicméně jeho postava byla herecky náročnější. S hodnocením Natalie Portman a Julie Roberts jsem měl u tohoto filmu podobný problém jako uživatel Rob Roy... ()

Cruchot

Velmi originální a zajímavý filmeček s výborným scénářem, postavený na hereckém koncertu 4 ústředních aktérů., z nichž mě nejvíce zaujal Clive Owen. První půle velmi svižně odsýpá a jedna skvělá scéna střídá další (obzvláště vychytaná je scéna chatování po internetu), ale postupem času už to přestává být ono, milostné kotrmelce 4 hlavních postav mě přestávaly zajímat a závěr tak trochu vyšumí do ztracena. Přesto pokud hodnotím ***, tak jsou to hodně pěkné ***. K tomuhle filmečku se určitě ještě vrátím a možná, že ještě nějakou tu * přihodím. ()

maaan

Čekal jsem že to bude jaksi "vážnější", takže asi tak od poloviny filmu jsem z pochopitelného důvodu spíš jen usmíval. Až tady jsem si přečetl, že se nejedná o britský film, jak jsem se celou dobu domníval...z nějakého důvodu mi to připomínalo Lásku nebeskou. 75%, tedy 4***. ()

Yojimbo

Psychologická propracovanost postav, problematika vztahů, herecké výkony, vyšperkované dialogy - to všechno sedí a vytváří úžasný celek, působivou exkurzi do lidských partnerských vztahů a emocí, které je doprovázejí. Bezchybný a perfektní výběr hereckých es je vskutku neuvěřitelný a žádný svou kvalitou nepřevyšuje ostatní. Vše, co by se dalo kritizovat ,omlouvám tím, že jde zkrátka o filmovou adaptaci divadelní hry. O skvělou filmovou adaptaci:) ()

frbulka

Už na začátku, když zazněla The Blower's Daughter mi naskočila husí kůže a věděla jsem, že TOHLE bude něco výjimečného. A nespletla jsem se. Na dotek jsem sledovala bez dechu, hltala každičký dialog, každý výraz tváře, uronila jsem slzu i se zasmála, zamýšlela se nad vlastním partnerským vztahem. Herecké výkony hlavních představitelů jsou brilantní a těžko mezi nimi hledat lepší. Pro milostné n-úhelníky mám slabost, ale ne každý režisér umí tuto tematiku uchopit originálně, neotřele a působivě. Mike Nichols to dokonale zvládl a já mám další snímek do mých top deset. ()

Leoric

Neuvěřitelně nesympatické postavy ve mne nedokázaly vyvolat jakýkoliv náznak pochopení, proč jednají tak, jak jednají a spletenec nesmyslných dialogů ještě umocňoval celkovou nesmyslnost důvodu, proč jsem proboha tento film dokoukal. Měl jsem sto chutí pustit si jakýkoliv Allenův film.. Jedna hvězda za Natalii Portman při striptýzu :) ()

Ssoumess

Film je celkově dobrý, ale co je na něm nejlepší je Natálka. Já tu holku miluju a kvůli ní jsem schopen všeho třeba i dát 10/10 ()

bend-ik

Absurdné? Cynické? Chladné? Trápne? Zvrhlé? Precenené? Nelogické? Nereálne? Možno.. Veď, hovoríme o filme.. alebo o citoch? ()

Biopler

Nehorázne povrchné, slizké, vulgárne. Ale scenár je vtipný, plný takmer skvelých dialógov, takže som trochu v rozpakoch, lebo som sa zase celý čas slušne bavil, no každodenných lží bolo priveľa a divák sa v tom mohol strácať. Záverečné finále bolo dosť priehľadné. Myslím si, že režisér mal ešte o čosi viac vytiahnuť z hercov, a že nie vsetci šli na dno svojich síl a schopností. Osobne ma prekvapila Roberts. O trochu menej oplzlosti a bolo by to za 4*. ()

truby

Asi jsem nepochopil o čem to bylo, ale vůbec mi to nevadí, protože to bylo skvělé. V některých situacích vyhrocené do úplné absurdity, kdy emoce vylétávaly doslova z obrazovky a já tomu věřil. Skvělé výkony předstsvitelů mužských rolí a ten konec, kdy zůstanete zírat na závěrečné titulky a přemýšlet co to ksakru bylo..... ()

murthags

Takhle by mohl vypadat všechny novodobý origninální romatický filmy, nádherný úvodní písnička, Natalie Portman a závěrečný scéna. ()

Blaogranas

Film o lásce? Možná. Film o šoustání? Určitě. Pořád se to střídalo, že jsem ani chvílemi nestíhal. Čekal jsem jenom na okamžik, kdy se to celé zvrhne a rozdá si to Law s Owenem. K tomu naštěstí nedošlo. Na to, že se jedná o drama, jsem se až příliš mnohokrát smál. Řekl bych, že poměrně nadhodnocená věc, i když teda herecké výkony opravdu prvotřídní. ()

studo

Rozbeh bol pomalý, no ako film pokračoval, zároveň sa aj zlepšoval a dialógy boli viac ako výživné. Režijne nie úplne dobre, ale ten scenár bol božský. Výrobný casting, na tomto filme je vidieť, že ak sú dobrí herci, dokážu aj v malom počte utiahnuť celovečerák. ()

Alice02

Lidské vztahy asi nechápu, ale třeba ta část s chatem byla dokonalá! Hudební doprovod příjemný a taky pohled na člověka z té lepší i z té temnější strany byl zajímavý, ale celkově mě druhá polovina filmu spíše nudila než bavila. ()

Torgal

Divadelná inscenácia v ktorej mimo ústrednej štvorice postáv nevystupuje prakticky nikto iný. Vizuálne nezaujme, no zahraná je výborne. Problém je ale v tom, že je to vzťahový mišmaš telenovelového typu a k takémuto typu filmov som si nikdy nevedel nájsť cestu. Zopár dialógov výborných, ale väčšinu filmu jeho dej išiel mimo mňa. 6-/10 ()

Ygnor

Konečně film, kde mě Robertsová nesrala. Jinak bych to tipoval spíše na režisérku. Nadprůměrné. Předchůdce "Studu" a stavu maskulinní části soudobé společnosti. ()

Rorka odpad!

Na to, že jim táhne na čtyřicet, už by mohli mít trochu jasno. Jestli má být tohle obrazem patrnerského života lidí ve velkých městech, tak prchám do hor... Celkově fakt dost mimo. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols