Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Žít na "konci světa" může někomu připadat jako vyhnanství, jako místo, kde se ani žít nedá. Pro sourozence Vuka, Jurku a malou Gábinu je horská chata vysoko v horách nejkrásnějším domovem. S rodiči, kteří tu zvolna a s příkladnou poctivostí v podnikání vybudují prosperující penzion, se děti cítí bezpečné a šťastné. O téhle rodině, žijící v harmonické symbióze s nádhernou, ale i krutou horskou přírodou, vypráví úspěšný třináctidílný televizní seriál. (Česká televize)

(více)

Recenze (55)

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

Další z řady dětské seriálové předlistopadové produkce, seriál byl vyjímečný hlavně prostředím, ve kterém se odehrává. Horská chata, penzion, ve kterém své dobrodružství prožívá Jurka s Gábinou, jejich dva bernardýni, rodiče a starší bratr Vuka (Oldřich Vízner), nás ve 13 dílech vtáhl do života a práce horalů, horské služby i obyčejných lidí, kteří vyměnili život ve městě, za ten na horách. ()

Trainspotter odpad!

všechny recenze uživatele

Vsadil bych se, že tak blbej naivní komoušskej seriál točili na nejmíň 20 let vyexpirovaný východoněmecký ORWO nějakejma béčkovejma kamerama made in Kamčatka s objektivama vyrobenejma z dioptrických brýlí, protože takhle odporný barvy a neostrá kresba se jen tak nevidí. Taky bych zabíjel za ty neustálý zoomy a roztřesený záběry na dlouhých sklech. No hrůza, děs, ještě že ten ovladač má tlačítka previous a next. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Pohoda. 1) Slovem, které vystihuje tento seriál, je pohoda. Půvabné lokace, trefné herecké obsazení i pěkný námět sám o sobě jsou zaručené taháky. V mládí jsem na seriálu oceňoval právě tyto vlastnosti. Nekoukám kde co lítá, ale dělám co mě živí._____ 2) Ty oceňuji i dnes, ale už nemohu nevidět také scenáristické nedodělky, nedotažený děj, nevyrovnanou kvalitu jednotlivých epizod a určitou unylost celého vyprávění._____ 3) Záběry z Krkonoš (okoli Pece pod Sněžkou) potěšily, atmosféra horské boudy (Severka) je autentická a neopakovatelná. Bojar a Bary také nezklamali, i když chvílemi bylo vidět, že mají filmaře poněkud na háku._____ 4) Do mysli se mi zaryla i parádní hudba k titulkům 46letého Ladislava Simona (mj. autora znělky Večerníčku)._____ 5) Asi by to chtělo seriál podstatně zkrátit, aby zůstalo jen to obsažné. Méně znamená někdy více._____ 6) Něco účinkujících: 15letý Jiří Máša (Jurka), 56letý Radovan Lukavský (otec), Radka Jandáčková (neobyčejně protivná uřvaná Gábina, Jurkova sestra), 48letá Zdena Hadrbolcová (matka), 28letý Oldřich Vízner (starší bratr Vuk), 14letá Zuzana Bydžovská (zakoukaná do Jurky, který ji ignoruje), 57letý Martin Růžek (kuchař), 57letý Josef Bek (strýc), 45letý Josef Vinklář (hajný Rýdval), 13letý Roman Čada (Jurkův kamarád)._____ 7) Zajímavý koment: maxxxim*****. ()

tančísvlky 

všechny recenze uživatele

Nedocenený seriál mojej mladosti,úplne netypický taký zvláštný pohľad bez prikrašlovania a načančanosti.Skvelé herecké obsadenie a dôverihodnosť postáv v podaní Lukavského,Víznera,Kornovej až mrazí.Je poznať kvalitná kamera,a skúsené režíjné vedenie p.Ráža. Pozrite kam spadla dnešná serialová tvorba,a pozrite si v kontraste túto vecičku-doporučujem a jednu hviezdičku pridávam... ()

Bohdy67 

všechny recenze uživatele

Po prvních dvou dílech to už dále nešlo... Sice mám rád pana Lukavského a Vízner snad poprvé (kromě Saturnina) nehraje nesympatického vocasa, ale jelikož se v podstatě nic neděje, kromě toho že kluci odpálí ohňostroj mezi lidi (ha ha ha) a ve škole je potom učitelka zpraží, tak pro mě nemělo cenu dál pokračovat. Tragickou linku sem si také představoval živěji. Prostě je to nuda... Neurazí to, ale zábavy zde není ani za nehet :) Ani jako oddychovka.... 25% ()

Galerie (23)

Zajímavosti (11)

  • Zařízení do kuchyně pochází od polské firmy Unitra – Unie elektronického a telekomunikačního průmyslu, založené v roce 1961. V důsledku politické transformace v roce 1989 byly všechny svazy a spolky zlikvidovány. Jednotlivé podniky získaly nezávislost a pokračovaly ve své činnosti s různým stupněm úspěchu, mnohé zkrachovaly. Někteří z nich si ve svém názvu ponechali název „Unitra“. (sator)
  • V seriálu se používá primitivní lanovka pro lyžaře, které se říkalo „šlepr“. Jednalo se o dvoumetrové lano s kovovou kotvou, kterou musel lyžař včas zaháknout na dokola jezdící ocelové lano, které ho vytáhlo na kopec, kde se musel včas odháknout. Lano nosil při sobě, při jízdě z kopce si ho musel uvázat kolem pasu. Slovo „schlepper“ pochází z němčiny a má význam: tahač, vlečná loď, vlečná síť. Ve slangu pak: pomocný dělník obsluhující vozíky při stavbě tunelů, v dolech a lyžařský vlek. (sator)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno