Severnímu vodnímu kmeni hrozí útok. Katara vyzve na souboj mistra Vládců vody, Sokka se spřátelí s princeznou a Aang se drží toho, co mu řekl avatar Kuruk. (Netflix)

Sany33

Príbeh: Katara je znechutená Severným vodným kmeňom a ich pohŕdaním ženskou silou. Soka sa zamiluje do tunajšej princeznej a tým si koleduje o problémy. Aang vyhľadá pomoc avatara vody Kuruka ale ten mu povie iba to čo nechce počuť. Cesta avatara je osamelá a plná ťažkých rozhodnutí. Prevedenie: Verím, že tento vlažný diel je iba predzvesťou veľkého finále a tvorcom ide o to, aby sme spoznali bližšie charaktery, ktoré sa zapoja do finálnej bitky lebo inak v tom nevidím logiku. 65% ()

Krnac

Strašne uťahané s pár dobrými scénami. Choreografia boja s majstrom Paku pôsobila väčšinu času dosť lenivo. Prekvapuje ma že ostatné epizódy boli schopné narvať niekoľko dejových oblúkov dokopy zatiaľ čo tu len natiahli niečo čo v animovanej podobe trvá 20 minút na 50 minút. ()

FildasCZ

Byt se tam nic nic nedělo a otravoval tam ten pornoherec Sokka, tak kupodivu lepší, jak předchozí díl. A konečně se blížíme do finále. Aanng hledá sám sebe a zjištuje, že bude muset vařit  z vody. Dospívání je sviná. Katara bojuje za emancipaci v severním království vody, která je tak trochu muslim style. ()