Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Anna, influencerka známá svým provokativním obsahem, se na sítích tajemně odmlčí. Když patnáctiletá Nina najde fotku polonahé Anny v mobilu svého táty, rozhodne se ji vypátrat. Sled dalších událostí změní život jak Nině, tak její rodině. Thriller #annaismissing je volným pokračováním úspěšného seriálu #martyisdead ověnčeného International Emmy Award 2020. (Aerofilms)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (225)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

No musím uznat, že jako varování před současným jebnutým světem sociálních sítí to funguje dobře a funguje to naštěstí dobře i jako detektivka. Tak jako tak v dnešní době kdy můžete přes internet na pár kliknutí někomu úplně zničit život je dobrý se mít na pozoru. Každopádně Anička si o to vyloženě říkala a mimo hlavní hrdinky která po ní pátrá a její mladší sestry tu prakticky všechny ostatní postavy měli motiv se jí zbavit a film s tím umí docela dobře pracovat. Pravda možná, že ke konci už to je trochu překombinované, ale hlavně, že to do sebe všechno zapadne. Dozvíme se kdo je vrah a proč. Úplný doslov tam pak sice chybí, ale to už si divák s dobrou představivostí může i domyslet. Každopádně solidně vystavěná kriminálka která umně a na mnoho frontách účtuje s mnohými fenomény současnosti a to se rozhodně počítá.75% ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Po výborném martyisdead jsem šel asi mezi prvními po premiéře na annaismissing. Sál v multikině jsme si se třemi podobnými nadšenci rozdělili přesně na čtvrtiny. Očekávání nezklamala, naopak celovečerní stopáž snímku jen prospěla a posunula laťku zase o něco výš. Mrazivý thriller je příhodné přirovnání a žánr je naplněn do puntíku přesně včetně dostatku servírovaných zvratů a překvapení. Vystupuje zde již více známých herců a hereček a pozorný divák si všimne propojení s martym. Vše odpovídající dnešní době, komunikaci, zhoubě virtuálního světa, genderové korektnosti. Snímek se opravdu povedl, tleskám vestoje. ()

Reklama

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Starší dcera najde v mobilu otce fotku mladé holky pak přijde mladší dcera , že tu dívku sleduje na internetu  kde má videa kde radí jak balit chlapy a ta dívka se už 2 měsíce pohřešuje. Tak se starší dcera  dostane do jeho mobilu a zjistí, že tam má i jiné její pro změnu lechtivé fotky a zjišťuje jestli nemá s jejím zmizením nic společného. Zjistí, že dělala i videa kde lákala z zadaných chlapů fotky penisů a ty pak zveřejňovala na té stránce jako, že jsou to pedofilové (ačkoliv s ní nikdo nespal) a jeden ji zažaloval , že to nebyl on kdo si s ní psal, ale někdo kdo hacknul jeho profil  pak někdo zveřejnil její hanbaté fotky a ona si u toho otce objednala ochranu identity kdy požádaly google , aby všechny její lechtivé fotky smazal a , aby se o tom nepsalo (podle mě to tak nefunguje, ale budiž). Tak, že ještě s jednou holkou co je nyní kluk pátrají kdo stojí za tím zmizením. Zbývá otázka kdo to udělal byl to ten otec co s ní měl i vztah (tohle není spoiler ví se to už od začátku) nebo její matka co s ní měla problémy a nevyhlásila pohřešování dcery (trochu divné) případně manželka toho otce nebo někdo jiný. To už prozrazovat nebudu to je velký spoiler, ale ta pointa kdo to byl a proč to udělal se mě strašně líbí. Jinak je zajímavé, že ženské pohlaví a ženskou jak si dělá dobře případně chlapa s rozmlácenou hubou nebo ženskou s rozmlácenou hubou tu ukážou , ale záběr na mrtvolu být nemůže jelikož je to asi moc nekorektní zvláštní doba.  Jinak je smutné, že na kvalitní thriller z české produkce je v kině cca 6 lidí a na feministickou sračku Barbie je plno.  80 procent ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem se u české televizní minisérie Herec smál tomu, jak herci dávají nesmyslné důrazy ve svých projevech na slova patřící do dobového žargonu, kdy působí, že termíny jako "překročit ČÁRU!!!" nebo "sbalili ho ČERTI!!§!" působí jakoby byly ve scénáři napsány kapitálkami a herci s režisérem z toho pochopili, že by je postavy i kapitálkami měly vyslovovat. Pochopitelně to naprosto huntovalo jakoukoli snahu o vykreslení iluzě doby. #annaismissing z horké současnosti přitom trpí na úplně to samý. Mladí herci zde pronášejí věty jako "...ty  tvoje cringe videa pro boomerský mámy..." a "tohle je real shit stalkerství" přičemž při tom působí, jakoby je film nutil říkat nějaké komplikované science fiction termíny vlastní jen jeho světu. Pochopitelně to naprosto huntuje jakoukoli snahu o vykreslení... iluze... současnosti...? Chtělo by se to hodit na obvyklé inscenační limity českých tvůrců, ale ti mají u mě smůlu v tom, že jsem nedávno viděl Banger., ve kterém ten slang padá z postav naprosto přirozeně. Problém bude, obávám se, v tom, že Kryzová se Soukupem jsou 30+ mileniálové z veganskýho bistra, který sice na twitteru čtou příspěvky teen influencerů, ale v reálném světě se neobtěžovali tyhle lidi nijak nastudovat, takže jejich projev ve filmu zní jako přepsané příspěvky ze sociálních kanálů, které ale nejdou ve skutečném světě vůbec přirozeně z huby. Namluvě o tristních limitech zdejších mladých herců (Magdalena Čečo je ve své roli neumim hrát/hláškuju snad vědomá reference na Radka Kuchaře v Perníkově věži). Není divu, že pak mladá protagonistka v tomto světě působí každou scénu jako právě zrozená Venuše, konsternovaně ve své nevinnosti sledující pohnutý svět internetového falešnictví, když její jediná expozice je, že si v rámci nějaké iniciativy přestane holit podpaží. #annaismissing se ambiciozně snaží o aktualizaci Flynnové Gone Girl, poukázat na pokrytectví a manipulovatelnost každého článku společnosti. Chce nás nechat neustále pochybovat, měnit hlediska, vzbuzovat diskuzi, být aktuální a nestranná. Nikdo ze zúčastněných ale nemá kapacity na to, se na takhle náročném příběhu podílet, takže ve výsledku film jen fotrovsky mudruje o tom, že "na všem je tak trochu pravdy", čímž z toho filmu dělá vlastně esenciální boomeřinu, padnoucí spotřebitelům produktů vyjmenovaných ve sponzorech na začátku filmu. ()

UhLee 

všechny recenze uživatele

(9/10). #annaismissing je virtuálním bleskem z čistého nebe, který osvětluje temnotu naší české kinematografie a nečekaně zamíchala s kartami mých TOP filmů roku 2023. Česká kinematografie je prorostlá pitomými komediemi, které zbytečně zabírají promítací časy v kině takovýmto skrytým perlám. Dělá mi nesmírnou radost a baví mě alespoň zpětně nacházet tyto poztrácené klenoty, které jsme mohli minulý rok vidět v kinech. #annaismissing má na české poměry nadstandardní kvality. Disponuje kvalitními atributy, které zahrnují nádhernou výpravu nebo ubíjející hudbu. Obsahuje taktéž nečekané herecké objevy a jsem si jistý, že o některých tvářích, které se zde objevily, ještě jednou uslyšíme. Taktéž jsem byl šokován z hereckého výkonu Marka Němce, kterého jsem doteď považoval za herce slabšího kalibru, ovšem v tomto filmu si mě naprosto získal. #annaismissing je volným pokračováním seriálu #martyisdead, který jsem bohužel neměl možnost vidět. Po této zkušenosti mám však velikou chuť si tento předchozí počin režiséra Pavla Soukupa doplnit. #annaismissing je dechberoucím sociálním dramatem, které nápaditě zasazuje divákovi brouka do hlavy. Ten totiž dostává tvrdý střed s realitou hned na několika frontách. Vykoupe jej v naivních představách o tom, že ví, kam budou tvůrci film směřovat. Protože co se může zprvu zdát jako jasně uzavřený případ, se vmžiku změní v daleko propletenější pavučinu. Divák ji s chutí začíná pomalu rozplétat a dychtivě vyhledává další kousky skládačky, které by mu utvořily finální mozaiku. Nesmírně mě bavila práce na detektiva a s přibývajícími minutami stoupal i můj hlad po vyřešení tajemství. Film je velmi podobný americkému filmu Missing, který shodou okolností vyšel taktéž minulý rok. Je tady spousta podobností, která diváka nutí tyto dva filmy srovnávat. Já musím s radostí v srdci konstatovat, že by na pomyslném piedestalu byla #annaismissing na tom nejvyšším stupínku. Protože tam, kde Missing ztrácí dech a identitu, tak český film sešlapuje plynový pedál a diváka nechává, aby se popral s drtivým závěrem. Nedělá mu ovšem problém ve vypjatých pasážích zpomalit a diváka v intenzivních emocích trochu vymáchat. Následuje tvrdý střed s realitou. Osobně si myslím, že film je určen především mladšímu publiku, protože i já - zástupce generace Z jsem měl zpočátku problém se naladit na mladistvou mluvu, která je zde hojně využívána. Ovšem pokud divák přistoupí na tuto filmovou hru, tak je bohatě odměněn. Myslím si však, že film velice trefně ukazuje, že naše životy jsou až děsivě ovlivněny černými zrcadly, které nás obklopují. Proto je film krásnou ukázkou toho, že se sociálními sítěmi si není radno zahrávat. Protože cokoliv, co na nich někdy zveřejníte, tak to tam taky už navždycky zůstane. "Jakoby ses ráno probudila do úplně jiného života." ()

Galerie (12)

Zajímavosti (5)

  • Meda (Terezie Holá) v čase 8:35 v kuchyni sleduje na tabletu jihoafrického hudebníka, producenta a parodického umělce The Kiffnesse. (Piplik)

Související novinky

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

03.02.2024

Večer v sobotu 3. února 2024 proběhl v Divadle Archa v Praze 14. ročník slavnostního předávání Cen české filmové kritiky, které každoročně uděluje Sdružení české filmové kritiky výrazným a chváleným… (více)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

V pondělí 15. ledna 2024 dopoledne byly na tiskové konferenci České filmové a televizní akademie (ČFTA) odhaleny nominace v rámci 31. ročníku předávání cen Český lev. Na začátku tohoto ceremoniálu… (více)

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno